e ^/Qarris Raadszitting talige J Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 28 mei 1971 m VAN 14 MEI 1971 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK (VERVOLG) 3) Grondafstand op het kerkhof. Familie Glazemaeckers, 2 personen, volle grond. Familie De Feyter, 2 personen, volle grond. Familie Pauwels. 2 personen, volle grond. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 4) Beneden-industriepark - grondverkoop - wij ziging der beslissing van 19 maart 1971. Dhr De Riemaecker 1 Ha 27 aren 50 ca wen sen we te verkopen aan de Firma Ducan. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 5) Beneden-industriepark - vraag tot uitbreiding van optie. Dhr De Riemaeoker Aan de firma Niagarra willen wij optie toestaan tot 31 december 1972. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 6) Aanstelling ontwerper voor uitbreiding der wegenis IJzerenwegbaan. Dhr De Riemaecker Het bundel werd hier reeds goedgekeurd. Daar de onderbrugging van de IJzerenwegbaan nu praktisch ten einde is kan cr daar worden verder gewerkt aan het doortrekken van de wegenis. Dit werk werd destijds toever trouwd aan dhr architect Potvin, inmiddels over leden. Wij stellen voor dat de Firma Cedap met de verdere afwerking zou gelast worden. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 7) Begrotingswijziging buitengewone dienst. Dhr Coppens geeft lezing van de wijzigingen. Dhr Goubert Wat betekent die 100.000 Fr. voor parkeerplaatsen Dhr Burgemeester Dat leest ge in de toe lichting die ge hebt ontvangen. Dhr Coppens Dit bedrag werd hier reeds goedgestemd. Dhr Waltniel En de zwemkom, hoe staat het daarmee Men kreeg ze vóór de verkiezingen niet klaar, en zal ze nu deze zomer in gebruik kunnen genomen worden Dhr Coppens Zeer in het kort zal ze open gaan, en kortelings gaan we de uitbating bespreken. Dhr Timmermans Volgens dhr De Riemae oker zal de zwemkom deze maand nog afgewerkt zijn. Dhr De Riemaecker Ik stel voor volgende week eens te gaan kijken met de gemeenteraad. Dhr Waltniel Er moet nog veel geregeld worden. Dhr Coppens Dat doen we op volgende raads zitting. Zij zal deze zomer geëxploiteerd worden. Dhr Waltniel Misschien goed of slecht, maar de bespreking der uitbating konden we toch reeds maanden terug begonnen hebben. Dhr De Riemaecker Reeds volgende weck met de verenigde secties moet die bespreking aan gevangen worden. Ik weiger hierover in het sche pencollege nog verder te spreken. Dhr Burgemeester kijkt verveeld op. Dhr Evenepoel Hopelijk krijgen wij hier over vooraf toch een tekst. Dhr Waltniel Wat zal de weerslag zijn op de begroting 1971 van de te betalen interesten op de geleende kapitalen Dhr Coppens antwoordt niets en fluistert in het oor van dhr Sekretaris. Dhr De Riemaecker Ik stel voor samen de zwemkom te bezoeken op zaterdag 22 mei te 11 u. Dhr Waltniel Met aperitief in de bar. Dhr Burgemeester - Allez vooruit Mr Coppens. Dhr Coppens De bespreking is gedaan. Goedgekeurd met 9 stemmen bij 5 onthoudin gen (P.V.V.). Dhr Waltniel We hebben niet neen gestemd omdat we akkoord gaan met de werken, maar we stemden niet ja omdat we wensen te weten wat de weerslag zal zijn op de begroting. 8) Zaak Sigtay. Dhr Burgemeester Ik stel voor dit punt naar de geheime zitting te verdagen. Dhr Waltniel Laat ons nu eerst het principe bespreken, zonder cijfers. Dhr Burgemeester Plet principe is het al dan niet aankopen door de stad. Dhr Waltniel Is er een voorstel Dhr Burgemeester Het schepencollege is van mening tot aankoop. 9) Opdracht aan ontwerper sporthal. Dhr Timmermans De sporthal die aan het einde van de Parklaan zal gelegen zijn kost 14 mil joen. Hiervan wordt 60' gedragen door het Mi nisterie van Volksgezondheid en 20[i door de Pro vincie. Nadat wij met de Raad verscheidene sport hallen hebben bezocht doet het schepencollege vol gend voorstel De beschikbare afmetingen voor de speelruimte zullen 42 op 28 m. bedragen, wat het beoefenen van alle sporten toelaat. Boven het platform wordt een plat dak voor zien met loopruimte om praktische moeilijkheden uit te schakelen bij de bediening van de verlichting, de verluchting, verwarming enz... De bouw van vaste tribunes wordt voorzien, die niet bereikbaar zullen zijn van op het speelveld Een cafetaria, een terras, een conciërgewoning en ook eventueel een restaurant zullen als één ge heel worden beschouwd, afgescheiden van het speel veld, dit om de attra.ktieve mogelijkheid omwille van de plaats van inplanting, maximaal te kunnen uitbaten. Dhr De Riemaecker Nadat wij nog drie sport hallen hebben bezocht, is het noodzakelijk dat we nu onze wensen uitdrukken. Behalve de sporthalle zelf kunnen wij het andere gedeelte nog steeds aan passen. Het attractief punt is noodzakelijk als ren derende zaak. Afscheidbare tribunes zijn wel nood zakelijk. Het cafetaria en het restaurant moeten ook afgescheiden blijven van de zaal. Tevens is het meer dan wenselijk dat een woongelegenheid wordt voorzien. Dhr Waltniel Is de uitbater nog niet gekend? Dhr De Riemaecker Dat ik weet toch nog niet. Dhr Burgemeester De heren De Riemaecker en Timmermans houden zich met de sporthal bezig. Dhr Waltniel Wij zullen de sporthal ook als stedelijke feestzaal kunnen aanwenden. Dhr De Riemaecker Akkoord, maar vooreerst is het een sporthal. Wij zullen hier vooraf bepalen wanneer zij voor iets anders kan of mag gebruikt worden. Dhr Timmermans De bevloering zal hier voor in acht dienen genomen. Dhr Waltniel Zijn hiervoor toegangen voor zien Dhr De Riemaecker Die zijn voorzien. Dhr Timmermans Inderdaad die zijn er. Dhr Evenepoel Zijn de tribunes hiervoor aangepast Dhr De Riemaecker Wij hebben verschil lende mogelijkheden. Dhr Goubert De kostprijs van 14 miljoen fr. werd die vóór of na de invoering van de B.T.W. vastgesteld Dhr Timmermans Er vóór. Dhr Coppens Dat heeft toch geen belang. Dhr Goubert Toch voor de subsidies. Dhr Timmermans Dit zal afhangen van het ontwerp zelf. Dhr Evenepoel Ik ga akkoord met de voor stellen van dhren De Riemaecker en Timmermans maar ik meen dat men vanuit het cafétaria het sportgebeuren zou moeten kunnen volgen. Dhr Burgemeester Dan zal dat toch maar een zeer beperkte ruimte zijn. Dhr De Riemaecker Het is onze bedoeling de planning andermaal onder vorm van een prijs kamp uit te schrijven. Dhr Waltniel En we zouden een optie kun nen nemen tussen twee richtingen ofwel een cafe taria voor de sportbeoefenaars, ofwel een ontspan ningsgelegenheid ten laste van de stad, boven de subsidie. Dhr Timmermans Attractief zal het rende rend zijn, maar het kan ook door de sportlui ge bruikt worden. (Lees verder op pagina 2) e^6/

Denderklok | 1971 | | pagina 1