VU e 0\^Se ams Kaadszitti ng A K T U E E L- TJ ES... Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 2 juli 1971 VAN 25 JUNI 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Het is zo wat 10 na 20 uur wanneer Burgemees ter Milo de zitting voor geopend verklaard. Dhr Burgemeester Dhr Coilijns laat zien ver ontschuldigen wegens verblijf in net buitenland. Dhr Stadssekretaris moet belet geven wegens ziek te en wordt vervangen door Mw Deck. 1) Kasverslag stad 2e kwartaal. Dhr Coppens geeft lezing van het kasverslag dat gunstig wordt geadviseerd. 2) Grondafstanden op het kerkhof. Dhr Burgemeester Er zijn 2 aanvragen Mw Steppe, kelder voor 2 personen. Mw Everaet, 30 j., 1 persoon (cement). Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 3) Goedkeuring dienstjaarrekening 1970. Dhr Coppens geelt lezing van de rekening. Dhr Waltniel Het gaat hier om de rekening van het vorige stadsbestuur. Wij wensen hierover niet een bespreking te openen omdat de schepen van financies nu van post is veranderd en bepaalde raadsleden hier nu ook niet meer aanwezig zijn. Wij zullen deze rekening echter niet goedkeu ren omdat wij ook de begroting niet goedstemden. Goedgekeurd met 9 stemmen tegen 5 (P.V.V. 4) Onteigeningen Polderkwartier - Zaak Buyssc- Donny - berusten in vonnis of verhaal. De Vrederechter kende 170 fr de m2 toe en 30 fr de m2 voor de achtergrond. De eigenares eiste 260 en 138 fr de m2. De Rechtbank te Oudenaarde kende 200 en 30 fr. de m2 toe. Deze uitspraak brengt een meeruitgave met zich van 197.982 fr. Wij stellen voor in het vonnis te berusten wan neer de eigeneras dit ook doet Dhr Burgemeester (verveeld) Maar allez, de eigenares heeft reeds beroep tegen het vonnis aan getekend. De brief steekt in het dossier. Dhr Coppens (verbauwereerd) Oh ja... Dhr De Riemaeeker Dan moeten wij natuur lijk ook in beroep gaan. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 5) Voorontwerp Fonteinstraat - gebeurlijke goed keuring. Dhr De Riemaeeker - We zijn met de Sectie van Openbare Werken ter plaatse geweest. Op het plan eindigt het ontwerp aan de grens met Okegerra en Denderleeuw, maar wij stellen voor verder te gaan tot aan het kruispunt. Dit biedt meer ver- keersmogelijkheden en zal ook minder kosten dan een nieuw rond punt aan te leggen. Voor wat de onteigeningen betreft slechts 2 gebouwen, waaronder een schuur, en voortuinen. Dhr Waltniel Wanneer zou met de uitvoe ring van dit plan eigenlijk kunnen begonnen wor- den Dnr De Riemaeeker Het voorontwerp ver trekt nu cm een K.B. te bekomen voor de goed keuring van onze onteigeningstabel. Dan wordt het eigenlijke ontwerp goedgekeurd. Alles samen kan dit zo wat 4 jaar duren. Dhr Waltniel Bij een eventuele fusie zal de wijk Bakergem bij Denderleeuw gevoegd worden. V are het derhalve niet opportuun om voor de uit voering van dit plan contact op te nemen met het gemeentebestuur van Denderleeuw. Dhr De Riemaeeker Wij kunnen die sector toch niet immer blijven doen wachten. Dnr Waltniel Zeker niet, het werk is meer dan noodzakelijk. Dhr De Riemaeeker En zelfs als die wijk naar Denderleeuw zou gaan zullen we hem dan toen één dienst bewezen hebben. Dhr V altniel Door contacten met Dender leeuw en Okegem kunnen we daar misschien meer armslag krijgen. Dhr Burgemeester Er bestaat kans dat het industriepark van Denderleeuw in die omgeving wordt aangelegd. Dhr De Riemaeeker Willen wij het vooront werp goedkeuren en daarna contact opnemen met het gemeentebestuur van Denderleeuw en Okegem? Dhr Waltniel Akkoord. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 6) B.P.A. Nieuwe Kerk - kennisgeving. Dhr Burgemeester - Wij gaan geen nieuwe dis cussie openen over dit probleem. Wij wensen alleen mede te delen dat de hier voorgestelde wijzigingen van het plan aan Stedebouw Gent werden overge maakt. 7) B.P.A. Doornkwartier - goedkeuring voorstel aanwerving perceel grond eigendom N.M. van Belgische Spoorwegen. Dhr De Riemaeeker Neven de vroegere eigendom Slaghmuylder (het oud-café Boljeken). ligt een losweg van 1 m. Ibreed op een lengte van 22,4 m. Een onderzoek heeft uitgemaakt dat die los weg eigendom is van de N.M.B.S. Het is een toe stand die bestond van vóór de aanleg van de spoor weg toen die losweg vertrok van in de Nederwijk. N.M.B.S. betekent Staat en daar is geen verjaring mogelijk. Wij vragen de toelating om die 22 m2 voor de stad aan te kopen. Het wordt iets van lange duur want de N.M.B.S. heeft een nieuwe wet nodig om dit perceel te kunnen verkopen. Stel U voor dergelijke onbenullige zaak moet vóór de Kamer en de Senaat komen... Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Dhr De Riemaeeker Dan hebben we nog de zaak Cobbaert. Het betreft het perceel dat gelegen is langs de Lijsterlaan en waar nu de Merellaan doorgetrokken is. Hiervoor moet de eigenaar 375000 fr. terugbetalen aan de stad. Maar hij heeft daar nog grond liggen en stelt voor deze aan de stad te verkopen voor de prijs van 423.900 fr. Het verschil van 51.308 fr. zou dan door de stad dienen bijge past te worden. .Maar wij stellen de prijs voor van 258.166 fr., zoals voor een gelijkwaardig per ceel in dit kwartier reeds werd betaald. De eige naar gaat met dit voorstel akkoord en zal dus het verschil aan de stad dienen te betalen. Dhr Evenepoel Kunt U dit niet situeren op het plan Dhr De Riemaeeker geeft aan dhr Evenepoel en aan de raadsleden van de meerderheidsgroep na dere uitleg aan de hand van het plan. De hoogdringendheid voor dit punt en de aan koop zelf worden met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. 8) Schooi Groeneweg - centrale verwarming en electrische uitrusting - schorsing van de uit voeringstermijn en heraanvatting. Dhr De Jonghe Op 7 juni werd een werk vergadering belegd waarbij alle betrokken partijen aanwezig waren en waaruit bleek dat de werken voor de electrische uitrusting beëindigd waren en er voor het sanitair nog 8 werkdagen nodig waren. Derhalve mag de schorsing hiervoor aanvangen vanaf 25 juni zodat de aannemer dan kan verder afwerken. V anaf 2 augustus worden dan de overige werken terug aangevat en deze moeten volledig klaar zijn op 26 augustus 1971. Het vervolg van dit verslag leest U in ons vol gend nummer. Er gaat omzeggens geen week voorbij of we horen een of andere minister over de radio weer nieuwe sociale voordelen aankondigen Hoogwaardigheidsbekleders leggen aan de lo pende band eerste stenen van nieuwe nijver- heidskompleksen. Grote industriegebieden worden 't allenkan+e ontsloten, nieuwe auto-routes aangelegd, de re search voor nieuwe produikten aangespoord, de eko- nomische expansie bevorderd... Alles voor onze welstand En onze welstand steunt op ekonomische ex pansie. Spijtig genoeg zijn aan dit alles heel wat (Lees verder op pagina 2) z\\\

Denderklok | 1971 | | pagina 1