h rist Ö/7 ^lüQtXIS 6^ e£in e% VLAG MEE OP 11 JULI Raadszitting Vrijdag 9 juli 1971 Vijfenveertigste Jaargang WILLY TIMMERMANS AND HIS BAND TERUG TE NINOVE VAN 25 JUNI 1971 vb Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - N1NOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Toen de burgemeester van Strombeek-Bever tot viermaal toe weigerde 's lands wetten te over treden door de u niet onbekende stelregel IN VLAANDEREN VLAAMS in daden om te zetten, kon hij rekenen op de sympatic van alle Vlamin gen die blijven dromen van mannen die néé dur ven zeggen aan het adres van de uitdagende en on verbeterlijke franskiljons. Deze verbasterde tegenwringers spelen hun laatste rol in het verfranste bedrijfsleven, in het leger, in de diplomatie, in 's lands bestuur. Te Brus sel maken zij grote sier met ons geld. Maar, al maalt onze molen langzaam, uiteinde lijk zal ook deze zgn. elite niet op kunnen tegen de harde Vaamse realiteit, te weten een Vlaande ren dat dank zij de Vlaamse Beweging en de ar beidersbeweging, verbastering en miserabilisme van zich heeft afgeschud en zioh ekonomisch en kultureel herstelt. Wij komen van ver. Wie in de achteruitkijk spiegel de voorbije eeuw volgt, ontdekt een bijna niet te geloven Vlaams mirakel. Tegen net jaar 2000 zullen 6.200.000 Vlamingen hun Zuidnederland se stempel drukken op het land waarin zij dan zul len leven en werken. Wie weet misschien in de Verenigde Staten van Europa waarin de Neder landen. weerom verenigd, de wereld zuilen verba zen door een nieuwe Gouden Eeeuw. Vandaag de dag is eenheid onder alle Vlamin gen geboden. Onze wenk- en levenskracht staan er borg voor dat een generatie, Nederlands van taal, Vlaams van geest, een eindpunt plaatst achter eeuwenlange achterstand en achterstelling. Op 11 juli, Vlaanderens Nationale Feestdag, kunnen wij eensgezinde wil laten blijken door Vlaanderen een feestelijk en Vlaamser uitzicht te bezorgen. Is het dan zo onwerkelijk te geloven dat op 11 juli aan bijvoorbeeld alle partijlokalen, naast de partijvlag, ook de Vlaamse vlag wordt gehesen Wanneer allen gemeenschappelijk met de leeuw vlaggen, dan wordt aan de hele Vlaamse gemeen schap gedemonstreerd dat de Leeuw het symbool is van alle Vlamingen en niet van een partij of ver eniging. Waarom zouden de Vlamingen op die dag Op zondag 11 juli 1971 om 15 uur op de Graan markt te Ninove, 2e optreden van het Sarnia Cen tral Collegiate Band Lambton County - Canada. Tot afscheid van deze jonge Canadese groep, en na het succes van twee weken terug in 't stads park, zullen vele stadsgenoten eraan houden oud- Ninovieter Wiily Timmermans en zijn kunstvol gezelschap te komen beluisteren. hun eigen identiteit niet bevestigen door de eigen vlag te hijsen Rede Leeuwen, Blauwe Leeuwen, zoveel varianten van de aloude historische zwart- gele Leeuw. De Nationale Bevlaggingsaktie nodigt U uit om op zondag 11 juli uw huis met de Leeuw te bevlag gen. Det is niet onmogelijk - en wij hepen het - da; een gelijkaardige oproep ooit door een Vlaamse mi nister tot u zal gericht worden. Het Davidsfonds Gewest Denderstreek bestaan de uit de afdelingen Appelterre-Eichem, Dender- windeke, Grimminge, Iddergem, Lieferinge, Nei- gem. Ninove, C'kegem, Outer, Roosdaal en Zand bergen sluiten zich hierbij aan. (VERVOLG) 9) Bespreking veiligheidsvoorzieningen in geval van noodweer. Dhr Burgemeester Daar ik met verlof was heeft Schepen De Riemaecker deze zaak in handen ingenomen. Dhr De Riemaecker U zijt allen in het bezit van een verslag der vergadering die plaats vond met de Cdt der Brandweer en Civiele Bescherming de Politie en de Stadsconducteur. Er is ook nog een vergadering geweest met de Burgemeesters van Meerbeke en Pollare, en met de Provinciale Diensten, Bruggen en Wegen, de Landelijke Waterdienst enz... Aan de stadsconducteur werd opgedragen over te gaan tot de zichtbare aanduiding van alle hy- dranten en de plaatsen aan te duiden waar nieuwe hydranten nodig zijn. Er werd vastgesteld dat er te kort is aan ver voer. De Cdt van de Brandweer werd gevraagd naar en gaf reeds kennis van al het rollend mate rieel. en van het materieel dat nog moet geleverd worden. Ik heb prijs gevraagd aan de Firma Ford voor een lichte vrachtwagen met een kleine laadbak en 2 zitbanken, welke in geval van nood kan ingezet worden voor het aanbrengen van materieel maar vooral voor het aanbrengen en verplaatsen van personeel. Laadvermogen 1000 Kg - 115.000 Fr. Laadvermogen 1300 Kg - 125.000 Fr. Laadvermogen 1500 Kg - 135.000 Fr. In elk van die voertuigen is plaats voor 7 per sonen, de geleider inbegrepen. Wij zouden die wagen eerst ter beschikking stellen van de Brandweer, en achteraf kan die zeer nuttig gebruikt worden bij de Dienst Openbare Werken. Uit de tweede vergadering is gebleken da; de riolering voldoende is maar niet het overtollige ïe- genwater kan verwerken. Derhalve zou er een scheiding van de twee afwateringen moeten kun nen gevonden worden Eerst en vooral zou een oplossing dienen ge vonden opdat net regenwater komend van de Edin- genbaan en Pollare niet meer naar de Burchtdam zou stromen. Er wordt nu voorgesteld een leeg staand huis rechtover de kerk te onteigenen en een open gracht naar de Dender te trekken, in afwach ting van de ontdubbeling van de Brusselstraat. Op de Hallebaan te Meerbeke kan het kom- pleks Kleine Landeigendommen niet afwateren op zijn eigen grondgebied en stuurt zijn waters naar Ninove. Er wordt voorgesteld een leiding te leggen die de Brusselbaan dwarst en welke gedeel telijk zou overwelfd worden (voor Meerbeke). Ver der dan met een open gracht naar de Hellegracht. De omgeving van de fabriek Moüerna op de Brusselbaan te Meerbeke, is bij overstroming zeer gevaarlijk voor autovoertuigen. De gemeente Meer beke zelf zal deze kwestie nader onderzoeken. Eindelijk wordt de kwestie van de rechteroever ernstig aangepakt, al verwacht ik nu precies geen oplossing over een paar maanden. Dhr Burgemeester En nu ons verslag voor Ninove zelf. Er zijn 11 nuttige, uiteenlopende voor stellen in verwerkt Ik stel voor de uitvoering ervan in fazen te laten gebeuren om die uitgaven niet ineens te moeten doen. Dhr Waltniel Ik ben uiterst tevreden over de bijkomende uitleg van dhr De Riemaecker in verband met Meerbeke en Pollare, want wat baat het naar middelen te zoeken wanneer de oorzaken onaangetast blijven. Toch loopt er op de Brussel- straat-Burchtdam loopt er toch iets mank. De riool- roosters zijn er misschien wel voldoende voor de gewone riolering maar alleszins te klein bij over stroming. Die roosters vergroten ware zeker al een grote verbetering. Dhr De Riemaecker Tijdens de laatste wa tersnood hebben wij de kolken opengelegd en ze waren tot barstens toe met water gevuld. Het is wel spijtig nu van de hogere technische diensten te moeten horen dat er eigenlijk twee afwaterin gen zijn de gewone riolering en de regenwaters. Wij hebben nu de stier bij de horens gevat en die vergadering was in elk geval constructief. Dhr Timmermans Wie heeft het riolerings plan van de Burchtdam opgemaakt Dhr De Riemaecker De provinciale diensten. De riolering werd ontwerpen door de Dienst van Bruggen en Wegen in verstandhouding met de Pro vinciale Technische Dienst. Tijdens de overstroming heeft onze Brandweer zeer degelijk gewerkt en er waren zelfs mensen te veel die niet konden ingezet worden voor huip in het gewest, omdat er geen rollend materieel ge noeg was om hen ter plaatse te voeren. Dhr Timmermans Kon de politie dan niet instaan voor het vervoer (Lees verder op pagina 2) d u/e

Denderklok | 1971 | | pagina 1