Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 16 juli 1971 VAN 25 JUNI 1971 Drukker - Uitgever Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr« PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Prijs per nummer 3,50 Fr, Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 VERSCHIJNT IEDERE WEEK \m im' (VERVOLG) Dhr Timmermans Ik wens nog een punt bij 'hoogdringendheid aan de dagorde te plaatsen. De sportclub Sport en Steun van he Sta tionsplein, die voorheen steeds een liefhebberstkoers inrichtte, zal nu een koers voor beroepsrenners uit schrijven. Voor de liefnebberskoers kreeg de club een stadstoelage van 5.000 fr. De twee andere clubs die een koers voor 'beroepsrenners inrichten ont vangen elik 25.0C0 fr. subsidie. Sport en Steun vraagt nu ook een verhoging van de stadstoelage. Dhr De Riemaecker Wanneer gaat die koers door Dhr Timmermans Op zaterdag 28 augustus. Dhr De Riemaecker Welke is het parcours doorheen de stad Dhr Timmermans Geraardsbergsestraat, Bie- zenstraat, De Deynstraat, Koepoortstraat, Pamel- straa-t, Stationspein, Weggevoerdenstraat. Het is een beschermde wedstrijd zodat de koers zal ver gezeld zijn door bereden rijkswacht. Dhr Waltniel Werd er onderzocht of het opportuun was in Ninove een derde beroepsren- nerskoers in te richten. De wijk Burchtdam kan ook die idee krijgen. Dan zijt U moreel gebonden. Misschien de wijk «de Os ook nog een enz... Dhr Timmermans In het Sportcomité zal daarover gesproken worden. Wij stellen ons voor liever eén grote wedstrijd met alle sportclubs op touw te zetten. Maar nu zitten wij met deze vraag. Dhr Burgemeester Er wordt al uitgekeken om één groot criterium in te richten met alle clubs samen. In elk geval bestaan er nog gemeen ten met drie beroepsrennerskoersen. Dhr Timmermans We kunnen misschien een tussenoplossing nemen en 15.000 Fr. toekennen. Dhr De Riemaecker Zonder dat er ook maar één woord wordt gesproken komt er daar een nieu we beroepsrennerskoers. Dhr Timmermans Dat komt door gebrek aan contact met de overheid. Dhr De Riemaecker Hoe is de samenstelling van dit Sportcomité Dhr Timmermans (kwaad) Dat weet ik niet. Heeft dat nu belang Dhr De Riemaecker lik stel 10.000 fr. voor. Dhr Coppens Ik stel 15.000 fr. voor. Dhr Waltniel Ge moet goed opletten. Als ge nu 15.000 fr. geeft moet ge volgend jaar niet meer van 10.000 fr. komen spreken. Dhr Timmermans Het is moeilijk om discri minerend op te treden, na reeds twee inrichtingen voor beroepsrenners. Dhr Burgemeester Hebben de beide andere sportclubs wrat voor op deze club Dhr De Riemaecker Die bestaan reeds 30 jaar. Dhr Burgemeester Ze zijn toch ook moeten beginnen. Dhr Waltniel Die beide koersen waren ver bonden aan de beide kermissen. En hoe gaat die verhoging in de begroting aan gepast worden Dhr Coppens Door een begrotingswijziging. Dhr Waltniel Dat is gemakkelijk. Dhr Timmermans Wij zullen dan wel ergens wat nijpen. Dhr WTaltniel Wij worden door de sportclub de prang op de neus gezet. Zij wisten toch al maanden van die inrichting af, en nu almeteens is het ja of neen. Dhr Burgemeester Dat is juist. Dhr WTaltniel Ik had deze kwestie nog graag eens besproken met mijn collega's. Dhr Timmermans Op 10 december 1970 werd de vraag schriftelijk gesteld door «Sport en Steun». Door de bestuurswisseling werd op die brief niet geantwoord. Dhr De Riemaecker Dan heeft dit schrijven in de frigo gelegen. Dhr Timmermans Niet in de mijne want ik heb er geen. Dhr Burgemeester Ik had geen kennis van die brief (geeft lezing). Dhr Waltniel Ik ben alleszins tegen de hoog dringendheid gekant. Dhr Timmermans Ik stel de hoogdringend heid. Dhr Coppens Wij moeten toch een garantie geven aan de inrichters van die koers. Dhr Waltniel Zij hebben geen garantie af gewacht. Zonder de verhoging van de stadstoelage zal die koers nog doorgaan. De procedure is niet normaal. Dhr Timmermans Het is ook niet normaal dat daar in de begroting een cijfer wordt op gezet. Dhr De Riemaecker Die maatregel werd ge troffen na zeer rijpe ondervinding. Dhr Burgemeester knikt instemmend. Dhr Waltniel Of we nu ja of neen zeggen die koers gaat toch haar verloop krijgen. Dus kun nen we een cijfer vastleggen op de eerstvolgende vergadering. Dhr Evenepoel Het is wenselijk daar in onze groep nog eens over te beraadslagen. Dhr Timmermans Ik handhaaf de hoogdrin gendheid. De hoogdringendheid wordt geweigerd met 7 stemmen (CVP en PW) tegen 5 (BSP). Hierop vergadert de Raad met gesloten deuren. WTonderlijk toch hoe bepaalde mensen - die zich zó hardnekkig aandienen bij het verdedigen van hun vrijemeningsuiting en de afbraak van alle (andermans)taboes - als door 'n wesp gestoken opspringen wanneer men eventjes het doekje durft op te lichten inzake hun eigen dubbelzinnigheden. Zó ligt de publieke afkeuring van de derde wereldbeweging, door de gemeenteraad, de «Jong socialist») (juni 1971) als 'n kei op de maag. "Walgelijke artikels in de Denderklok blok- letteren die jongens. Doodeenvoudig omdat we de Mao-literatuur welke de derdewereldbeweging on der de jeugd verspreidt, aan onze lezers kenbaar hebben gemaakt. Omdat wij autentieke citaten uit hun tijdschriften (waarin steeds sprake van gewa pende revolutie, geweld, opstand tegen eik gezag, marxisme-leninisme, Mao en tutti-kwanti) hebben gepubliceerd, hun ware bedoelingen aldus in het daglicht en hun hele beweging in haar hemdje hebben gezet. De socialistische jeugdverenigingen zijn ver bolgen om de uitsluiting van de DWB uit de Jeugci- raad, want (zo zeggen ze letterlijk) we hebben tevergeefs gezocht naar enige tegenstrijdigheid in het opzet van de Jeugdraad en de aktie van de DWB Als we 't dus goed verstaan zijn zij van me ning dat de revolutionaire prietpraat, de destruk- tieve aktie, de Mao-theoriën en de kladdereksplo- ten van de DWB op hun plaats zijn in de Jeugd raad. Het uitsluiten van de DWB noemen ze een fundamenteel ondemokratische daad. De door geweld gevestigde diktatuur van het proletariaat openlijk door de DWB aangepredikt zullen ze dan waarschijnlijk demokratisch noemen. Net zoals de diktaturen vanachter 't ijzeren gordijn zich de naam van volksdemokratiën toe-eigenen. Of hoe men de betekenis van een woord naar eigen goeddunken kan verdraaien. Er is een Vlaams spreekwoord dat zegt Als de vos de passie preekt, boerke hoedt uw gan zen... Wat onszelve betreft de verbijsterende inhoud van de jongste geschriften van de DWB welke wij in ons bezit hebben (en voor eventuele publikatie klaar houden) overtuigt ons van de gegrondheid van hun uitsluiting uit de Jeugdraad. En we voelen allerminst de noodzaak tegen over dergelijke elementen een platpolitieke ver antwoording te moeten voorbrengen. Raadszitting A K T U E E L- TJ'ES...

Denderklok | 1971 | | pagina 1