en taams bh Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 23 juli 1971. VAN 16 JULI 1971 Wegens hef wettelijk jaarlijks verlof zal De Donderklok de eerstvolgende TWEE weken niet verschijnen (30 juli en 6 oogst). Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Even na 20 uur verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Dhren De Muyter en Stevens lieten zich ver ontschuldigen wegens beroepsbezigheden. Dhr De Riemaecker Ik wens bij hoogdrin gendheid 1 punt aan de dagorde aan toe te voegen. Dhr Burgemeester Akkoord. Dhr De Riemaecker Bij het metselen van de gangen voor de warme luchtverwarming in de kerk botste men op een gemetselde riolering die onder het volledig kerkgebouw doorloopt. Wegens de aan- gang zijnde werken moest de afwatering langs een greppel afgeleid worden naar het oud kerkhof. Dus op stadsdomein dat nu gans doorweekt wordt. De Kerkfabriek stelt voor zelf een nieuwe rio lering te laten aanleggen langs het oud kerkhof, in aansluiting met de thans aan gang zijnde wer ken. Wij stellen voor de Kerkfabriek te machtigen om voor die bijwerken een ontwerper aan te stellen en de toelating te verlenen af te wateren op stads domein. De hoogdringendheid en de machtiging worden beiden goedgekeurd met 13 stemmen. 1) Voorstel motie in verband met luchtverontrei niging. Dhr Burgemeester Bedoeld protest is reeds in verscheidene gemeenten opgegaan, zodat wij straks de enige zijn die onze stem niet laten horen, (geeft lezing van de tekst). Dhr De Riemaecker De tekst wordt ingeleid met een verwijzing naar andere moties. Welke zijn deze moties Dhr Burgemeester Deze van andere gemeen ten. Dhr De Riemaecker Wij moeten toch naar een ander niet zien. Dhr Burgemeester Er wordt bedoeld dat wij de andere gemeenten in him protest volgen. Dhr De Riemaeoker Dat moeten wij nu pre cies niet doen. Dhr Burgemeester - Moeten we dan niets doen? Dhr De Riemaecker Toch wel. Dhr Waltniel Wij hoeven toch niet te ver wijzen naar andere moties. Dhr Burgemeester - Wat stelt ge voor Dhr Waltniel De inleiding te laten vallen. Dhr De Riemaecker Inderdaad. De tekst wordt in die zin gewijzigd en alge meen goedgekeurd met 13 stemmen. 2) Begrotingswijziging. Dhr Coppens Moeten de wijzigingen punt na punt 'besproken worden Dhr Waltniel Ja. Dhr Burgemeester - Wij lezen punt na punt en wie wenst opmerkingen te maken vraagt het woord. Dhr Ccppens In verband met de beroeps- rennerskoers van Sport en Steun staat 15.060 fr verhoging vermeld en dit moet gewijzigd worden in ÏO.OCO fr vermits die sportvereniging al 5.000 fr toegewezen kreeg. Dhr Waltniel We bespreken punt na punt en zullen dit dus wel tegen komen. Toeristische propaganda - verhoging 25.023 fr. Dhr Waltniel Waarom die terkelijike verho ging, wat werd voor die propaganda reeds gedaan0 Dhr Coppens Dit behoort tot de bevoegdheid van schepen Timmermans. Dhr Timmermans De bijdrage tot de aan sluiting beloopt 1 frank per inwoner en per jaar. Ook voor 1970 moeten we nog afdragen. De vereniging zal een toeristische reisweg door heen de Denderstreek uitstippelen en hiervan een folder uitgeven. Tevens wordt gedacht aan een dia montage over Ninove. Dhr Waltniel Hoeveel gemeenten zijn er aan gesloten Dhr Timmermans Dat kan ik niet zeggen. Dhr De Jonghe Aalst, Ninove. Geraardsber gen, MoorseL, Meldert, Baardegem. Dhr Waltniel Zijn er nog andere projecten, want wat werd aangehaald zijn de klassieke mid delen Dhr Timmermans Wij zullen zelf voorstel len moeten doen. Dhr Burgemeester Het zal van onze verte genwoordiger in de commissie afhangen dat de zaak van Ninove in deze aangelegenheid wordt be hartigd. Dhr De Riemaecker Het is natuurlijk nog een start. Zwembad werkingskosten Verhoging 200.000 fr. Dhr Coppens Dit zijn onkosten voor stroom en verwarming. Dhr Waltniel Wij hebben hier voor de zwem kom als uitbatingsvorm toch de oprichting van een Stedelijke Regie voorzien, dus een afzoi k."jke gescheiden boekhouding. Dat wij hierover nu een post vinden in de stadsbegroting is strijdig met onze beslissing. Dhr Coppens Voor de oprichting van een Regie behoeven wij een Koninklijk Besluit. En dat kan nog een jaar op zich laten wachten. Daarbij is het nog niet zo zeker dat Binnenlandse Zaken een Regie zal toestaan. Dhr Waltniel En de bespreking die wij daar over gehouden hebben en de genomen beslissing is dus verloren tijd. Ik vraag mij af of het wel zo lang zal duren om een K.B. te krijgen Dhr Coppens Wees gerust. Dhr Burgemeester Dat is juist. Dhr Waltniel Dat belet ons toch niet om met de Regie te starten Dhr Burgemeester En als Binnenlandse Za ken weigert Dhr Waltniel Dan een begroting indienen voor de zwemkom afzonderlijk. Dhr Burgemeester Dat kunnen we toch niet vooraleer de uitbating begonnen is Dhr De Riemaecker Wanneer schikt U te kunnen beginnen Dhr Burgemeester Op 1 september 1971. Dhr De Riemaecker En met welk geld gaat ge betalen Dhr Timmermans Bij middel van een begro tingswijziging. Dhr De Riemaecker Er moet een afzonder lijke begroting opgesteld worden, evenals een al gemene inventaris. Dhr Burgemeester Dat is juist. Maar er is nu al een uitgave voor verwarming en verlichting Dhr De Riemaecker Die is ten laste van de aannemer. Dhr Waltniel Absoluut juist. Dhr Burgemeester Hoe komt die post dan in deze begrotingswijziging Dhr De Riemaecker Er werden reeds uitga ven gedaan voor verwarming om het plakwerk te drogen enz. maar die zijn ten laste van de aanne mer en in die zin bestaat hierover briefwisseling. Dhr Burgemeester Om personeelsuitgaven te voorzien moet eerst het kader aangenomen worden. Dhr Waltniel U kunt toch een marge maken. Dhr Burgemeester - Dat is dan echt er naar slaan Dhr Waltniel Zoals het nu opgesteld werd is er zeker naar slaan. Dhr Van den Berghe Deze post werd slecht uitgedrukt in de toelichting. Dhr De Riemaecker Dat is juist. Trouwens onze administratie verdient een slecht punt voor de wijze waarop dit document werd samengesteld. Het is allemaal opeengepakt dat men er niet wijs uit geraakt. Dhr Coppens Dat is inderdaad zo. Dhr Waltniel Is het juist dat er in de zwem- kom een plafond naar beneden is gekomen Dhr De Riemaecker Ja, in het gebouw van de stortbaden. Nog een geluk, anders had men de scheur vlug wat hersteld. Dhr Waltniel Zal dit vertraging met zich •brengen Dhr De Riemaecker Neen, maar het faillis sement van de Firma Dep kan dit eventueel wel. Toelage aan sportverenigingen - verhoging 15.000 fr Dhr Coppens Er is hier een vergissing ge beurd en de verhoging is 10.000 fr. Sport en Steun kreeg reeds 5.000 fr toegewezen. (Lees verder op pagina 2) d we Raadszitting

Denderklok | 1971 | | pagina 1