d vu e n sf u/aams b^ T tl F A K T E E L- T J E S Raadszitting ZIEKENZORG NINOVE 3 ONTMOETINGSDAG VOOR ZIEKEN <ZIJ VAN 3 SEPTEMBER 1971 (Lees verder op pagina 2) Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 10 september 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4736.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK De dag dat de Bastille viel, spras Lodewijk de zestiende de historische woorden Er was vandaag niets te melden In feite spelen onze huidige politiekers een beet je 't zelfde spel. Ze hebben ons een rneuwe grondwet bezorgd, en laten het voorkomen alsof daarmee het zaakje afgedaan is. Al weten ze maar al te goed dat de nieuwe grondwet helemaal niet beantwoordt aan de elementaire wensen van het land. Bij slot van rekening is er immers niet veel opgelost de een heid van de staat is niet steviger geïnstitutionali seerd en van een volwaardige regionalisatie is er vooralsnog geen sprake. De in een richting werkende vrijheid van het gezinshoofd te Brussel wordt ons als aan vaardbaar en ongevaarlijk voorgespiegeld. De Vlaamse voerdorpen, door het pakt van 1963 definitief bij Limburg gevoegd in ruil voor de afstand van Komen-Moeskroen aan Henegouwen, riskeren binnenkort een eigen, dus tweetalig sta tuut te krijgen. Hou toch op met dat gezanik over o':harme zes gemeenten probeert men ons te sussen. Onze welvaartsmachine begint stilaan wat te piepen en te kraken. De kosten van levensonder houd stijgen snel, de koopkracht van de munt ver zwakt, de vooruitzichten van de uitvoer worden somber, er dreigt krisis in sommige sektoren, land bouw en middenstand krijgen het kwaad. Sociale spanningen en inflatie worden wellicht het onver mijdelijke gevolg van een uit de hand lopend of te streng prijsbeleid, arbeidsintensieve bedrijven dragen te eenzijdig de te zware sociale lasten enz. Mogelijks staan wij voor schokkende gebeur tenissen met zwakke instellingen en... mensen die beweren het niet geweten te hebben. Onlangs werd de regering, door een motie in de senaat, verzocht nadere uitleg te geven over overheidshulp aan investeerders, die de honderd miljoen frank overtreft. U moet weten. Minister Cools schenkt miljar den aan buitenlandse of nieuwe bedrijven die de bestaande eigen bedrijven komen wurgen. Soms worden ook eigen bedrijven geholpen die reeds ten dode zijn opgeschreven. Het is een publiek geheim dat het land in opstand zou komen als de waarheid aan het licht kwam. De senaat verwierp de motie en stopte aldus de zaak in de doofpot. En steeds maar weer dat Er was vandaag niets te melden... Vraag is echter of men op die manier niet bezig is onze demokratie elke betrouw baarheid en geloofwaardigheid te ontnemen. Voor ons liever een propere en doorzichtige demokratie. Alle raadsleden zijn aanwezig. 1 Grondafstanden op het kerkhof. Dhr Sekretaris Er zijn drie aanvragen Dhr li. Wachtelaer, 1 plaats, volle grond. Familie De Clippel, 1 plaats, volle grond. Mevr. R. De Coster, 1 plaats, volle grond. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 2 Besluit burgemeester tot schorsing van het ver keer over de Twijndersweg - kennisgeving. Dhr Burgemeester Ingevolge een nota van dhr Schepen van Openbare Werken dat een muur van de oude fabriek De Mol gevaar bood tot in storten, heb ik op 13 augustus 1971 het besluit ge troffen alle verkeer te verbieden langs de Twijn dersweg. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 3 Stedelijk zwembad - uitbating goedkeuring personeelskader. Eventueel het treffen van voorlopige maatregelen inzake uitbating en ka- der. Nadat Schepen Coppens een algemene toelich ting geeft wordt de kwestie punt voor punt aan gesneden. Uitbating Dhr Coppens Wij stellen voor het zwembad uit te baten in Regie. Dhr Waltniel Wij zijn tevreden dat we de Schepen hebben kunnen overtuigen dat dit de beste manier was. Dhr Coppens Ik was ook voorstander van een Regie-uitbating maar Ik was wel van oordeel dat de posten voor het zwembad ook in de staas- begroting konden teruggevonden worden. Dhr De Riemaecker Akkoord met het voor stel van uitbating in Regie, maar met dien verstan de dat onmiddellijk met afzonderlijke boekhouding wordt gestart, ook al hebt ge het K.B. voor de uit bating in Regie nog niet ontvangen. Dhr Burgemeester Akkoord. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. Openings- en Sluitingsuren Sluitingstermijnen 1) Tijdens het schooljaar Voormiddag Namiddag Publiek Schol. Publiek Schol. Publiek Maandag 9-12 12-13 14-17 17-20 Dinsdag 9-12 12-13 14-17 17-20 Woensdag 9-12 12-13 14-17 17-20 Donderdag 9-12 12-13 14-17 17-20 Vrijdag- 9-12 12-13 14-17 17-20 Zaterdag 9-12 14-20 Zondag 9-12 Gesloten 2) Tijdens de verlofperiode Publiek Voormiddag Namiddag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9-13 9-13 9-13 9-13 9-13 9-12 9-12 14-20 14-20 14-20 14-20 14-20 14-20 Gesloten 7 Fr per uur 10 Fr per uur 15 Fr per uur 10 Fr 200 Fr 120 Fr Het zwembad wordt iedere avond van 20 tot 22 uur voorbehouden en verhuurd aan zwemgroepen of zwemclubs, behalve de zaterdag en de zondag. Tweemaal per jaar zal het zwembad gesloten worden, nl. een week rond nieuwjaar en een week tijdens de kermisperiode. Sluitingsdagen Pasen (de zondag en de maan dag) 1 mei O.L.H. Hemelvaart Pinksteren (de zondag, maandag en dinsdag) 21 juli O.L.V Hemelvaart verkiezingsdag Allerheiligen Allerzielen 11 november. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. Tarieven Volwassenen vanaf 16 jaar 20 Fr per uur Kinderen (minder dan 16 j.) 15 FT per uur Leden van kroostrijke gezinnen 15 Fr per uur Derde leeftijd (vanaf 60 j.) 15 Fr per uur Scholen Jeugdverenigingen (minimum 20 zwemmers) Sportverenigingen (minimum 20 zwemmers) Toegang zonder bad (kijkers.) Abonnementen Volwassenen Kinderen (minder dan 16 j.) s Avonds van 20 tot 22 uur zal voor zwemgroe pen of zwemclubs 800 Fr per uur worden gerekend. Zwemlessen zullen worden gegeven op af spraak. Het tarief bedraagt 200 Fr voor zes lessen van 30 minuten 4- het gewoon toegangsgeld. Gans het zwembad is op dit uur voorbehouden voor één zelfde lesgroep (16) om de week 1 les, 6 weken). Dhr Waltniel Hoe gaat men controleren dat het uur voor een zwemmer om is Al de zieken der stad worden langs deze vrien delijk uitgenodigd tot de die dit jaar doorgaat op xaterdag 11 september in het St.-Aloysiuscollege, met volgend programma: 15 u. Plechtige Eucharistieviering opgeluisterd door het Knapenkoor van het College onder lei ding van E.H. Jacobs. 16 u. Vieruurtje voor de aanwezigen. 17 u. Ontspanning met de gekende stadsgenoot M. De Moor. Al de zieken worden thuis per auto afgehaald en terug gebracht. Diegene die bij vergetelheid geen persoonlijke uitnodiging ontvangen worden eveneens verwacht. Zij gelieven hun naam en adres te laten kennen bij de bestuursleden van Ziekenzorg of op het Sekretariaat van de C.M. Ons Huis, Dreef, Ninove. £y- N

Denderklok | 1971 | | pagina 1