A K T U E E L- TJ ES... BAL ZIEKENZORG K ulturele Aktie 1971-72 Raadszitting Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 24. september 1971 ONS HUIS - NINOVE .ZATERDAG 16 OKTOBER 1971 OrkestSECOND-ACT Begin 21 u. Steunkaart 50 Fr. OFFICIËLE OPENING TE NINOVE, op vrijdag 1 oktober te 20 u. in de zaal "Roxy„ VAN 3 SEPTEMBER 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - N1NOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK «Van de doden niets dan goed zegt het spreekwoord. Amper had de voormalige Russische partij- en regeringsleider Nikita Kroestjev er het bijltje bij neergelegd, of internationale en nationale nieuws media overlaadden hem met alle mogelijke ver heerlijkingen, een doorsnee rouwprentjestekst waardig. Prediker van de vreedzame koëxistentie architekt van een nieuwe, zachtaardige kommu- nistische leer die fouten en misdaden van het ver leden ongedaan maakte een der grootste per soonlijkheden van de eeuw en al weet ik al meer. Voor ons niet gelaten. Wijzelf zien hem nog in zijn glorietijd als een - uiterlijk althans - rondborstig man, van wie een bompa-achtige «charme uitging omwille van de pret tige ongedwongen wijze, waarop hij staatszaken uiteenzette; als de joviale grapjas bij internationa le ontmoetingen; als de rusteloze doordrijver die de eigen argumentatie kracht kon bijzetten, als het moest, met een klap van zijn schoen op de Uno- lessenaar (september 1960). Maar het lijkt ons toch wel een beetje wonder dat niemand er dezer dagen aan herinnerd heeft dat - onder Kroestjevs' beleid - de toestand van de godsdienstige gemeenschappen, en dan vooral van de Ortodoxe kerk - in de Sovjetunie enorm ver slechterd is. Zijn godsdienstige politiek moest enkel en alleen de propaganda dienen in het buitenland, ter wijl in de Sovjetunie zelf de onbuigzame logika van het sisteem in stijgende mate werd doorgezet honderden kerken die onder het regime van Stalin weer geopend werden, dienden op bevel van Kroes tjev de deuren te sluiten. Of als de vos de passie preekt... Enkele kranten schrokken zi«ch een aap toen zij ontdekten dat in de inschrijvingszaal van de K.U.L. katolieke universiteit Leuven) een levensgro te kleurfoto prijkte van baas Mao, omkaderd door geweld- en revolutiesprekende krantjes als Alle macht aan de arbeiders Rood en dergelijke. Een zekere vi-ce-rektor verdedigde deze wafel achtige geschiedenis met de argumentatie dat in de zaal ruimte was gelaten voor alle studenten organisaties en dat de rode jongeren van de D.W.B., de S.V.B. en Alle macht aan de arbeiders dus ook het recht hebben hun mening te uiten. Straks biedt men hen nog een leerstoel aan ter verbreding van de Mao-leer. In elk geval de gevolgen van dergelijke dub belzinnige houding beginnen zich stilaan, maar dui delijk, af te tekenen... Deze blijken uit een vertrouwelijk verslag, op gesteld door een lid van de rektorale raad der i'ranstalige afdeling in Leuven, waaruit o.a. vol gende vaststellingen zijn uitgelekt - Er bestaat inderdaad een probleem van de buitenlandse studenten en Minister Vranckx had groot gelijk daarin orde te willen scheppen. Te Leuven houden er zich een honderdtal schuil die geen echte studenten zijn... - De AGL (algemene studentenorganisatie) kontesteert en verkoopt het rode boekje - In het tijdschrift van de Cercle de Droit heeft een bekende prof een verdediging van de vrije liefde en van het proefhuwelijk gepubliceerd. In een brochure over het sociaal leven van de studenten komen alle bijdragen ofwel van revolu tionairen. ofwel van uitgetreden priesters... - De Universitaire parochie is meer een proef - •bank voor liturgische en leerstellige buitensporig heden dan een plaats voor naastenliefde en gebed... - De huidige AGL leiders worden verkozen door een gepolitiseerde kliek van een honderdtal ultra-rode studenten Tot daar het verslag over de franstalige af deling. Bevoegde bronnen te Leuven zijn van oordeel dat de toestand in de Vlaamse afdeling geen sikke pit zuiverder is, integendeel... Niet te verwonderen dan, dat de laatste tijd bij velen de vraag op de lippen ligt of de kato lieke universiteit nog katoliek is en, zoniet, of ze het opnieuw wil worden Tot besluit een heel wat optimistischer noot Gelezen in een aankondiging van feestelijk heden in de Ninoofse omgeving Optreden van Juul Kabas gratis aangebo den door het Provinciebestuur van Oost-Vlaande- ren. t Kan niet anders of de Vlaamse kuituur moet er met reuzeschreden op vooruit gaan, als de open- •bare instanties er zi«ch gaan voor inzetten. De Kulturele Raad Ninove richt, naast het uit geven van een maandkalender - waarin alle mani festaties e.d. van elke Ninoofse vereniging gecoör dineerd werden - deze avond in ais startsein van het kulturele jaar 71-72. Drie Ninoofse verenigingen, het St.-Aloysius- Knapenkoor, Volksdansgroep Die Stoute en het Ni- noofs Koor omlijsten deze officiële openingsavond. Zo deze groepen gewaardeerd en gekend zijn in de Ninoofse kuituur kringen, toch weze het nuttig deze groepen heel eventjes te belichten. Het St.-Aioysius-Knapenkoor verdiende meer malen zijn sporen niet alleen door het opluisteren van allerlei kerkelijke en andere plechtigheden, maar verwierf ook de le Prijs op een Zongfestival te Antwerpen. E.H. Jacobs, de bezieler, leidde zeer bescheiden dit koor ten top. Dit frisse knapenkoor is aan zijn tweede plaatje toe. De volksdansgroep Die Stoute, geleid door Jan De Deyn, stond meermaals op de bres bij het op luisteren van verschillende feestelijkheden en dwong telkens bewondering af bij het publiek. Het Ninoofs Gemengd Zangkoor, reeds 12 jaar lang onder leiding van Fernand De Mont, boekte steeds succesvolle uitvoeringen. Een paar jaar te rug bij de Provinciale Koorwedstrijden, werd dit koor gepromoveerd tot Eerste Divisie. Gecoördineerde bindteksten worden gebracht door André Baro als animerende «commentator. Na de inrichting van de tentoonstelling der Ni noofse kunstschilders en het optreden van de Sar- nia Collegiate Band uit Canada, wensen wij dat de Kulturele Raad en de drie optredende groepen ook die avond een overtalrijk publiek mogen ver wachten. (VERVOLG) 11 Voorstel motie gericht tot de Minister van Openbare Werken, in verband met de snel heidsbeperking op de rijksweg Brussel-Ninove. Volgende motie wordt door dhr De Riemaecker voorgesteld De Gemeenteraad, Overwegende dat de huidige toestand feitelijk de volgende is 1. - De rijksweg Brussel-Ninove is de voor naamste verkeersader voor de economische bedrij vigheid van Ninove en omstreken, omdat dit ge- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1971 | | pagina 1