h rist Matris b^ Qtf A K T U E E L- TJ ES... Trefpunt bal ziekenzorg Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 1 oktober 1971 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. ONS HUIS - NINOVE ZATERDAG 16 OKTOBER 1971 Steunkaart 50 Fr. Orkest SECOND-ACT Begin 21 u. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 VERSCHIJNT IEDERE WEEK Onlangs een soort noodkreet opgevangen in een jeugdtijdschrift Als men tegenwoordig de 16-18 jarigen vraagt zelf de onderwerpen te bepalen voor retraites, bezinningsdagen of studiedagen, dan komen steeds dezelfde onderwerpen uit de bus Verhouding jongen-meisje, verhouding ouders -jeugd, gezag en vrijheid, abortus, voorbehoeds- middelen, drugs, voorhuwelijkse betrekkingen, homofilie, en dergelijke. Zijn er dan buiten deze thema's, geen andere onderwerpen meer voor een gesprek vraagt het blad met een zweem van bekommernis. Twee bladzijden verder drukt hetzelfde blad - bestemd voor lezers van 13-18 jaar - een bedfoto af, een hollandse porno-uitgave waardig, vergezeld van een tekst die, op z'n minst gezegd, de onerva ren lezer alles kan laten veronderstellen. En dan maar klagen over de interessepunten van de jeugd... In een zopas ontvangen Ninoofse jongerenkrant lazen wij een gelijkaardige klacht Maar is het niet alarmerend dat dagelijks hoofdartikels, kom- mentaren en alle mogelijke informatie door lezers worden verteerd zonder dat ze weten welke ideo logie er achter steekt Als schrijver van 'bedoeld artikeltje het echt meent (en daar twijfelen we niet aan), wat denkt ie dan van een volgend paar anekdoten, geplukt in eigen onmiddellijke omgeving... Samen met een uitgave die periodiek onder onze deur wordt geschoven, kregen wij deze week een omslag kadoo enkel voor meerderjarigen Daarin een luksueuze reklamefolder voor (wij ci teren) zes onthullende sex-dossiers - een uitgave die ja zegt tegen de sexuele vrijheid, tegen de vrije liefde... De bijgevoegde illustraties spreken dui delijke taal. Maar Brutus is een achtenswaardig man zei Cicero... en wij maar denken aan de op nationaal plan ach tenswaardige boven alle verdenking verheven personaliteiten, financiële touwtrekkers van ge noemde uitgave. Een ander staaltje... In de periode van schoolheropening publiciteit verspreiden voor Sint zus en Sint zo, die een de gelijke kristelijke opvoeding waarborgen... en in volgende uitgaven nachtvertoningen propa geren van (wij citeren) twee sex-filmen zonder Komedie... Winstbejag... Uitbuiting... Zo maar... een paar aktuele bedenkingen ter gelegenheid van de dag der massamedia ofte so ciale verbindingsmiddelen voorgaande - gezien de aard der filmen geen foto's of affichetten stabiliseren der Europese munten en de innerlijke Eerlijk gezegd, wij geloven dat Boer Bavo van twisten die zullen voortvloeien uit het toepassen Miel Cools echt nog niet dood is. der nieuwe grondwet. Wij gaan totaal akkoord met wat zowel Pre- m mier Evskens als Minister Fayat verklaarden, nl. dat de tijdspanne van zes maanden die ons schei den van de normale vervaldag der verkiezingen, als we 't zo mogen zeggen, te kort is en de politieke invloed te groot om een regering toe te laten met de nodige sereniteit verder te regeren. Onder druk van allerlei politieke kransjes en kombientjes zou op grote schaal aan demagogie worden gedaan met als gevolg dat het geplande budget voor 1972 totaal in de war zou lopen en de zaken nog moeilijker zouden maken dan ze nu al zijn. Want laat ons geen illusies maken brengt de B.T.W. niet de 15 tot 20 miljard méér op dan de vroegere taksen, wat de Premier vreest en die ikan het weten, dan komen er nieuwe belastingen. En dat geen der beide regeringspartijen met een dergelijke zonde op het geweten voor het kiezers korps wil verschijnen, is vanzelfsprekend. Dat is eenvoudig politieke moord. Anderzijds heeft deze regering, dank zij haar doordrijvingskracht, er gans haar financieel, eko- nomisch en sociaal programma door gekregen, zelfs méér dan dat. Daar mag wel eens op gewezen wor den, het gebeurt te zelden om zulks niet te onder strepen. De beide regeringspartners kunnen dus met een gerust geweten voor de kiezer verschijnen, er meer van maken dan een gewone partij-politieke oorlog, om het te aanschouwen als een soort volks raadpleging die met een ja of neen haar akkoord met de gevolgde politiek kan bevestigen. Wie nu met een stalen hamer op zijn eigen kop moet kloppen is de genaamde Leburton. Wij zagen, na het verschijnen van zijn interview in Pourquoi Pas de van ambitie druipende tronie van dit anti-Vlaamse en anti-klerikale heerschap. Die zag zich zelf al als Eerste Minister van een B.S.F.- Liiberale regering. Jammer dat de man geen woord Nederlands kent, anders zouden we hem aan het vel van de beer herinneren Misschien kan hij 't stel len met de vos van La Fontaine die vond dat les raisins étaient trop verts Al met al heeft de vent zich zo belachelijk gemaakt dat zijn eventuele deelname aan een volgende regering, dewelke ook. onmogelijk is geworden. Met dit T.V.-programma, waarin politiekers ge plaatst worden tegenover vertegenwoordigers van de pers, lopen we niet hoog op omdat door de laat- sten, op al te doorzichtige manier, geprefabriceerde vragen worden gesteld die een even geprefabri ceerd antwoord krijgen. Mossel noch vis. De uitzending van verleden maandag verschil de nochtans in deze zin van de vroegere dat, al behoorden de vragen tot wat we hadden vernacht, de antwoorden van respectievelijk Premier Eys- kens en Minister Fayat aan duidelijkheid niets te wensen overlieten en alleen een ontvluchtingspo ging te bespeuren viel als het ging om de Voer. Jammer, maar we komen daar vóór de verkiezin gen meer gedetailleerd op terug. Intussen stelden we met genoegen vast dat de beide vertegenwoordigers der regering de zaken eens precies op hun poten hebben gezet, wat ons toch wel noodzakelijk bleek na al de verwarde uitleg die door de partij-pers werd verstrekt. Wisten we al van vroeger dat Premier Eyskens een werkelijk staatsman was, een primus op eko- nomisch gébied, dan nemen we nu toch ootmoedig ons petje af om de behendigheid waarmede, welis waar gesteund door de regeringspartner, na de zwa re taak van de grondwetsherziening, de zeer ge vaarlijke klip van vervroegde kamerontbinding wist te omzeilen. Er is niets nieuw onder de zon, want in gelijkaardige omstandigheden deed in 1912 Premier de Broqueeville het zelfde, en het was maar goed ook want enkele jaren later zaten we voor 4 jaar in de oorlog met als gevolg dat slechts in 1919 nieuwe verkiezingen konden plaats vinden. Uit de uiteenzetting van Premier Eyskens be sluiten we niet dat we in afzienbare tijd opnieuw met een oorlog zullen opgeschept zitten, God be waar ons, maar tussen de T.V.-lijnen door begrepen we toch dat het land voor grote moeilijkheden staat - een bloedloze ekonomische oorlog als ge wilt - maar even hard en meedogenloos, die wel tot het treffen van uitzonderlijke maatregelen kan leiden. Onder die moeilijkheden vallen vooral het stag neren der zaken met het gevolg het probleem der werkloosheid in Europa - in Engeland alleen al 600.000 - het vinden van een oplossing voor het

Denderklok | 1971 | | pagina 1