WR Qrns De Televisïemis van het College ninove Vrijdag 22 oktober 1971 Vijfenveertigste Jaargang SPORT-VOETTOCHT Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK lige gemeenteraad, de Oversten van de plaatselijke Zustercongregaties, van Rij:kswaciht, Politie Brandweer. en Vorige zondag, 17 oktober 1971, beleefde het Sint-Aloysiuscollege de eerste van zijn bij het eeuwfeest geplande hoogdagen de Televisiemis. Gedenken wij dankbaar de daden des He ien zong het Sint-Aloysiuskoor toen de stoet con celebranten plechtig naar het altaar schreed Mgr. Van Peteghem, bisschop van Gent, Mgr. Schelf hout, vicaris van het onderwijs, die op het laatste nippertje prijs erop gesteld had ook aanwezig te •zijn, Principaal Taelemans met twee oud-princi paals Inspecteur De Moor en Deken De Landts- heer, en twee van de huidige collegeleraars K. Vandenlinden en J. tTan Hecke. Üp hetze! 1de ogenblik verscheen op het scherm een zicht op onze onvolprezen O.-L.-Vrou- wekeük - vermoedelijk genomen vanuit een tuin aan de Abdijstraat - zicht, waartegen zich de gene riek van de uitzending duidelijk aftekende Eucha- istieviering vanuit de OL.V.-Hemelvaartskerk te Ninove, ter gelegenheid van het eeuwfeest van het S i nt-Alov si uscol lege, Nederlands ordinarium ge componeerd door Jos Mertens, aan het orgel de componist en J. Collin, het Sint-Aloysiuskoor on der de leiding van E.H. J. Jacobs. Met de volledige Middelbare Afdeling van het college en de vijf zesde leerjaren als afvaardiging van het Lager Onderwijs was de kerk vanzelfspre kend reeds voor het grootste gedeelte volzet. Am per bleel plaats voor de leerkrachten met hun echt genote en voor nog een paar honderd genodigden uit Ninove en omgeving, onder wie Burgemeester Milo, het voltallig schepencollege, de quasi voltal- Gedenken wij dankbaar de daden des He ren door deze gedachte liet zich ook een zicht baar aangedane Principaal Taelemans inspireren in zijn welkomwoord. Dankbaarheid om wat de Heer in 'hart en geest van zoveel duizenden mensen, leerlingen van het college, gedurende een eeuw lang heeft bewerkt. Ook de Bisschop sloot zich in een diepdoordach te homilie bij dit thema aan Dankbaarheid, trouw en moed zijn de drie gevoelens die ons op een dag als deze moeten bezielen. Dankbaarheid tegenover de Heer om dit college, een genade voor de streek. Trouw - naar Paulus' epistel van de dag - aan de leer die wij gelovig hebben aanvaard. Moed aan ouders en leraars tot verder moedig getuige nis Ik bezweer u, geef onderricht met groot ge duld Duizend doodstille mensen waren getuige, neen beleefden deze indrukwekkende Eucharistieviering. Indrukwekkend niet - in geen geval zelfs - omwille van uiterlijk vertoon of geaffecteerd gedoe, impo sant dank zij gewilde eenvoud, ware vroomheid, bewust reiken naar de kern van de zaak... Zo de gebeden van Bisschop en concelebranten, de heerlijk passende lezingen, sober gebracht door twee leerkrachten, een jongere leerling en een laatstejaars en de moeder van een leerling. Zo de overheerlijke muziek en de koorzang, waarvoor een muziekpedagoog als Ignace de Sutter - en niet alleen hij - een paar dagen later geen andere dan de mooiste woorden van lof aan koor leider J. Jacobs zou izenden. Het werd een belevenis. En dan beslist niet alleen voor de aanwezigen in de kerk maar even zeer - getuige daarvan de tientallen mondelinge, telefonische en schriftelijke reacties, soms zeer ont roerende - voor 'honderdduizenden televisiekijkers in den lande, voor oude mensen, voor zieken. Een minuut na afloop der uitzending gingen in een bepaalde straat van Ninove - en wellicht was het niet de enige - alle deuren open en iedereen kwam buiten. Mensen zoeken mekaar op bij om standigheden die hen hebben aangesproken. Was dus niet deze T.V.-mis een boodschap Nadien ging in het college voor ruim 250 per sonen een receptie door. Mgr. Van Peteghem on derhield zich gemoedelijk met de genodigden en de Principaal liep rond met de glimlach van de grote dagen. Ook ae bewoners van de Weggevoerdenstraat voelden 17 oktober als een grote dag, want alle vlaggen staken uit. En deze T.V.-Mis was voor ons de vlag die ons wenkt naar al wat tijdens dit jaar nog op de feest kalender staat. Wij kijken uit. In het kader van het eeuwfeest van het Sint- Aloysiuscollege organiseert het sportcomits van het college op zondag 24 oktober 1971 een SPORT- VOETTOCHT Het wordt een pre' .èe wandeling langs de mooiste landelijke wegen van Ninove. Op een om loop van ongeveer 4 km werden een 12-tal volkse sportproeven als kegelwerpen, flessenrijden, werp en draagoefeningen ingelast. Wie kan deelnemen 1Het Gezin (moeder, vader en twee kinderen de anderen kunnen mee wandelen of op het college blijven; er is een baby-sit voor zien voor kinderen vanaf 2 jaar); 2) Groepjes van 4 leerlingen (per klas). Op het college is er restauratiemogelijkheid. De prijsuitreiking wordt voorzien omstreeks 17 uur. - Het zijn prijzen in natura en er is een speciale prijs voor het oudste en het jongste deelnemend gezin. Start op het college tussen 13 en 14.30 uur.

Denderklok | 1971 | | pagina 1