ugr zin 0\^2 u^ams de lieer W. DE CLERCQ C. V. P. Nr 6 A K T U E E L- TJ ES... AAN Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 5 november 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.35 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Baron Cyr. Buyssestraat 12 9000 GENT Mijnbeer De Ciercq, Onder de menigvuldige kiesdruksels die de laatste dagen regelmatig verkeersopstoppingen in onze brievenbus veroorzaken, was er éen dat ons qua formaat en presentatie bijzonder opviel. Deze brief, verpakt in een geruite omslag, draagt links bovenaan en onder het wapen der Kamer van Volksvertegenwoordigers met zetel te Brussel, uw privé adres te Gent, - iets dat we dadelijk verdacht vonden en dat dan ook onze in geboren nieuwsgierigheid prikkelde. Als dat de par dessus was, wat dan met het kostuum en net on dergoed Wij zijn niet bedrogen uitgekomen. Onze eigen naam met adres, korrekt tot huis nummer en postnummer toe, netjes getypt zoals het past onder beschaafde mensen; iets in de zin van de zeer dure reklame van Readers Digest tot het verwerven van nieuwe abonnees. Gij ook bekent al dadelijk kleur met U zelf aan ons voor te stellen als Voorzitter van de Vlaam se (ja, watte!) P.V.V. Wat we over dat Vlaams zijn van de liberalen denken hebben uw blauwe broeders uit deze stad en omgeving verleden week in dit weekblad kunnen lezen. En ze lezen het, geloof ons maar. Daarover dus niet verder, er zijn andere din gen die ons kwellen, nl. uw geestestoestand. Niet dat we aan uw verstandelijke vermogens twijfelen, maar het moet zijn dat bij het barsten van de bom scherven tot onder uw krulhaar zijn door gedrongen om. veertien dagen geleden en voor de T.V. te verklaren dat het deliciet voor de begroting 1972 15 miljard zal bedragen en nu, koudweg en per brief dan nog, dit zogezegd deficiet tot 40 mil jard op te voeren. In Brussel zouden ze zeggen Naa goe ne gank i Alles bij alles is het blauw kostuum dat ge ons wilt opsolferen naar de pardessus die ge ons wilt passen het één kopen en het ander gratis erbij. Veel erger is het gesteld met het ondergoed. Altijd volgens gezegde en door U ondertekende oriel kunnen we een volledig dossier met be wijzen bekomen mits aanvraag bij de P.V.V.. Napelsstraat 39, 1050 Brussel. Napelsstraat 39 Als we niet mis zijn, en we zijn niet mis, is daar de hoofdzetel van alle Associations Libérales de Belgique, het hoofdkwartier van waaruit de door U en uw Vlaamse partijgenoten strikt te vol gen richtlijnen vertrekken; richtlijnen die. dat we ten we door zeer lange ervaring, nooit iets écht Vlaams, echt demokratisch of écht volks vertrok ken zijn. De Napelsstraat... God nog toe Dat ge juist dit oord van verderf voor Vlaanderen MOET opgeven als referentie voor uw Vlaamsgezindheid bewijst dat ge, niettegenstaande al uw woordkra- merij. met handen en voeten gebonden ligt aan het iransdolle Brussels kapitalisme. En gij niet alleen, alle zo gezegd Vlaamse li beralen, ook deze uit ons arrondissement, weten te goed waar de profijten en prebenden worden verdeeld en ze zetten dan ook zeil naar de Brus selse wind. Stinken of niet. als 't maar opbrengt. Daarom, mijn waarde, alléén al daarom, zullen we geen gevolg geven aan uw vraag om liberaal te stemmen. Aan één keer ersatz-belasting-brief- kens met 25' afslag hebben we voor ons leven lang genoeg gehad. Wij houden het liever bij mensen die ons vertrouwen waard zijn, mensen die gaven wat ze beloofden, die de Vlaamse zaak, in weerwil van alle kuiperij en ondergronds Brussels gewrie mel, op net goede pad hebben gebracht. En die ons eindelijk gaven wat we totnogtoe zo zeer hebben gemist het fiere gevoel Vlaming te zijn. En met ons stemt de meerderheid in dit land op zondag 7 november a.s. voor de DE REDACTIE. Verleden jaar woedde in Oost-Pakistan een ty foon en er vielen honderdduizende slachtoffers-, doden, verminkten, van alles berooiden... Kort daarop een opstand van Oost-Pakistan tegen het door China militair gesteunde West-Pa kistan, met de hele bloedige nasleep en de meedo genloze militaire weerwraak. Voor het ogenblik dwalen zo wat 10 miljoen Pakistaanse vluchtelingen over de Indiase wegen en dagelijks komen er 30 tot 40.000 bij. Menselijke wrakken, waaronder meest vrouwen en kinderen, sleurend aan het weinige dat ze nog konden redden, in haveloze kledij, zonder voedsel, zonder hoop op een betere toekomst, dwalend langs moerassige we gen (het regenseizoen is er begonnen) met beang stigde ogen starend naar de vele lijken bezijden de weg, waarop reeds roofvogels neerstrijken. De T.V.-beelden welke we te zien kregen, liegen er niet om. Volgens de laatste berichten een nieuwe vloed golf in datzelfde gebied, met weerom duizende slachtoffers onder de Pakistaanse vluchtelingen. Een gewapend konflikt tussen India en Pakis tan (waarvoor ernstig gevreesd wordt) mankeert er nog aan om de cirkel van vernieling en ellende rond te maken. Gelijkaardige toestanden - minder spektakulair misséhien doch even deerniswekkend - doen zich voor in tal van andere delen van de wereld waar onderdrukking en uitbuiting heersen, waar tekort aan voeding, kleding en hygiëne bestaat (Afrika, Azië. Latijns Amerika, noem maar op). De verhouding van de som van al die miserie tegenover de welvaart in de rijke landen, neemt wraakroepende afmetingen aan. Wie kan in 's hemelsnaam nog doof blijven voor eender welke hulpoproep Wie, in onze van overvloed puilende welvaartmaatschappij, zou nu nog met gerust geweten zijn medewerking durven weigeren aan eender welke hulpaktie En toch... We moeten niet eens buiten onze eigen stads muren gaan. De 11.11.1 l.-hulpaktie (een der nationale akties die tracht de nood wat te lenigen) die traditioneel met de hulp en inzet van de jeugd wordt gevoerd en verleden zondag doorging, werd in onze stad (de dingen mogen toch genoemd worden zoals ze zijn?) gesaboteerd. Tijdens de gemeenteraadszitting van 15 oktober jl. werd daar trouwens reeds melding van gemaakt, maar toen verzekerde onze schepene voor jeugd en kuituur dat de jeugdverenigingen in dat ver band reeds werden geraadpleegd en dat de stad meedeed aan deze aktie. W aaraan dhr burgemeester toevoegde dat hij elke vorm van sabottage zou beletten Intussen zagen we geen enkele publiciteit (ten zij in ons eigen blad) noch aanplakbrief ten voor dele van de aktie, maar werden (voor de zoveelste keer - raar dat daar toch niets tegen te doen is) openbare en private gebouwen met affiches be plakt tegen 11.11.11, en kregen wij in onze brieven bus twee gestencilde anti-pamfletten, uitgaande van de DerdeWereldBeweging (Savooistraat 4) in samenwerking met het A.I.E.F. (anti-imperialistisch eenheidsfront) en Jong-Socialisten, met als ver antwoordelijke uitgever Manfred Janssens (Preu- legem 30). Die heren weigeren doodeenvoudig iedere hulp aktie tjp steunen, maken elke hulpaktie verdacht en veiklaien onomwonden het wapengeweld te ver kiezen. Volgens hen dient het geld gebruikt te wor- dcn om de revolutionnaire bewegingen te steunen. De slechte infrastruktuur, de gebrekkige land bouwmethodes, gebrek aan vakkennis, de rampmi- seiies enz. zouden slechts het gevolg zijn van de kapitalistische strukturen. Hulp in de miserie, betere infrastrukturen, ver hoogde vakkennis en betere landbouwmethodes zouden wel eens vermindering van de nood voor ,-,t olg kunnen hebben, maar daarmee verkleint ook de kans deze mensen te winnen voor de bloedige revolutie. En daai komt het voor die heren op aan Deze ledenering vinden we meteen terug in uet jongste nummer van de Jongsocialist dat nog eens zijn duit in het zakje doet tegen de 11.11.11-hulpaktie en in een en dezelfde adem de (Lees verder op pagina 2) 3

Denderklok | 1971 | | pagina 1