k rist en Waa m 5 en \J O \K$S d w e%; Qtf A K T U E E L- TJ ES... Hernieuwing van de Abonnementen Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 19 november 1971 A.C.V.-NI NOVE DECOREERT ZIJN TROUWE LEDEN FOCUS FOTOSALON TE NINOVE Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4780.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. We kunnen ons moeilijk van de indruk ont doen dat - pingpong en andere diplomatie ten spijt - het 'kommunisme zijn uiteindelijk doel van we reldverovering imperialisme) helemaal nog niet opgegeven heeft. Afwachten is de boodschap.. Een zakenman vertelde ons dat, toen hij een zware fout ontdekte in een afrekening en de be trokken leverancier hierop opmerkzaam maakte, hij prompt als antwoord kreeg inderdaad, onze computer heeft zich vergist We kennen iemand die de B.T.W.-diensten op belde om erop te wijzen dat bijtijds aangevraagde formulieren nog steeds niet aangekomen waren, en als antwoord kreeg begrijpelijk meneer, de B.T.W.-komputer kan niet volgen Binnenlandse Zaken van zijn kant. specialis ten op radio en T.V. van hun kant. hebben voor het berekenen van de verkiezingsuitslagen komputers ingeschakeld. Nog nooit heeft het definitief resultaat zolang op zich laten wachten, is de verwarring zo groot geweest en de vergissingen tzo veelvuldig. Dit alles stemt toch even tot nadenken. Evenals het opvallend verschijnsel dat - in heel het verkiezingsgedoe - het persoonlijke meer en meer aan bod komt. Op zichzelf niet zo slecht, wanneer hierdoor werkelijk verdienstelijke mensen hun kans krij gen. Maar hoe langer hoe meer moeten wij kon stateren dat heel wat kandidaten door Jan Publiek gewikt en gewogen worden, niet naar hun be kwaamheid of aiktiviteit, wel naar de hoeveelheid gedane plezierkes, de bezorgde plaatsjes en de be wezen persoonlijke diensten. Of het echte, goede staatsbeleid hiermee ge diend is, lijkt ons meer dan twijfelachtig. Op internationaal vlak komt China de laatste tijd flink in de aktualiteit. Mao's vertegenwoordigers hebben de Uno-ze- tels (waaruit, mede dank zij onze belgische steun, de 60 miljoen Formosachinezen werden gewipt, ter wijl men anderzijds in de Uno vecht om de afrikaanse staatjes met 300.000 inwoners te laten opnemen) ingenomen. Wie dacht dat daarmee de Mao-Chinese agres siviteit zou koelen, komt nu reeds bedrogen uit. Hun maiden speech liep uit op een agres sieve aanval tegen het zgn. imperialisme van de andere (natuurlijk grote mogendheden, en het onomwonden dreigement Formosa en an dere gebieden in Azië met geweld te zullen be vrijden (we kennen dat Evenepoel Petrus, Geerts Frans, Scheerlinck Jozef Van Den Brande Daniel, Van Vaerenbergh Remi, Walraevens Casimir. A.C.V.-Proost Theo De Prins hield het passend slotwoord en wenste nogmaals de gedecoreerden van harte geluk. Voor een bomvolle Kring werden op vrij dag 12 november 56 leden van de afdelingen Nino- ve, Okegem en Pollare in de bloemen gezet omwille van hun 45, 35 of 25 jaar lidmaatschap van het A.C.V. Voorzitter Jozef Van Den Haute heette in naam van het bestuur alle aanwezigen welkom. Vervolgens hield Verbondssecretaris Willy De Turck een enthousiaste feestrede. Hij prees zich onder meer erg gelukkig omdat een gelegenheid als deze zich na ruim 20 jaar weer eens kon voor doen. De laatste keer was dit immers op 3 februari 1951 gebeurd. Hij zette ook alle leden aan tot ver dere hechte trouw aan hun vakbond, waarvan hij dan kort de diepere betekenis nog eens verduide lijkte. Voorzitter Van Den Haute las de lange lijst met de namen der vereremerkten en Verbondsvoor zitter Piet Rousseau en Willy De Turck reikten de eretekens uit. Bronzen ereteken 3e klas - meer dan 25 j. lid A.C.V. Baeyens Nestor, Baeyens Victor, Bellemans August. Bourgeois Alice, Cooreman Philemon, Cop pens Vi tal, Cosijns Achiel, De Craim Maurice. De Pril Frans, De Wit René, D'Hondt Felix, Geeroms Be- noit, Herregodts Leon, Heymans Alfons. Huart An- toine, Jacobs Richard, Keymeulen Maurits, Pau wels Frans, Pauwels Jean, Roman Aimé, Spiliers Frans, Steppe Albert, Torrekens Kamiel. Van Ou- denhove Jules, Van Den Bossche Benoit, Van Den Bremt Maurice, Van Den Haute Désiré, Van Der Fraenen Louis, Van Snick Karei, Van Der Speeten Alfons, Van Der Spinnen Karei, Van Op Den Bos sche Frans, Vernis Maurits. Zilveren ereteken 2e klas - meer dan 35 j. lid A.C.V. Carlier Marcel, De Bisschop Frans, De Vuyst Phi lemon, Herregodts Vital, Jacobs Frederik, Schoon Jules, Steenhout Louis, Van Der Borght Maurice, Van Londerzele Clement, Van Oudenhove Herman, Van Snick Albert, Van Volxem Marcel. Walrae vens Celine. Gouden ereteken 1e klas meer dan 45 j. lid A.C.V. Chavatte Arthur, De Beek Alfons, D Hondt Oscar Het was een mooie plechtigheid, op touw gezet en uitgewerkt door een dynamisch en durvend be stuur, dat gesteund en geïnspireerd wordt door een sympathiek en geestdriftig gewestelijk propa gandist, Willy Souffriau. Het feest, opgeluisterd door The Strangers en het orkest Silver Stars ging voor honderden blije mensen door tot in de vroege uurtjes De Ninoofse Fotoclub houdt haar lustrumfoto- salon met diaprojecties vanaf vrijdag 19 tot en met 22 november a.s. in de zaal Ons Huis te Ninove, Dreef straat 6. Openingsuren vrijdag van 19 tot 21 uur. zaterdag van 10 tot 13 en van 15 tot 21 uur. zondag van 10 tot 13 en van 15 tot 21 u. maandag van 19 tot 22 uur. Diaprojectie vrijdag en maandag te 20 uur. zaterdag en zondag te 11,30. 17 en 20 uur. Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 150,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid.

Denderklok | 1971 | | pagina 1