d e '0.Qms Voor wanneer Groot-Nmove 1 Hernieuwing van de Abonnementen STEDELIJKE St-NIKLAASFEESTEN 9e FEESTMARKT Eén Miljoen Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 3 december 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE TeL 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. STAD NINOVE In ons vorig artikel werd weer eens gewezen op de noodzaak; in de toekomst niet langer onze burgemeesters rechtstreeks uit de gemeenteraad te kiezen, maar wel deze functies tot een ambt te verheffen. Met deze stellingname gaan we volledig akkoord, niet zonder te betreuren dat, zoals in ge zegd artikel vermeld, het voorstel De Schrijver in die tijd geen betere weerklank heeft gevonden. De redenen zullen wel dezelfde gebleven zijn. Het grootste deel onzer gemeentepolitiekers - en hier maken we graag een uitzondering voor Ni nove - hebben zich nog altijd niet ontdaan van een kleingeestige naijver, om wille van klandizie of persoonlijke aloude veten waarmede het gemeen tebelang absoluut niets te maken heeft. Bij het eerste voorstel, in de dertiger jaren dus, was het nog zo dat de gemeentepolitiek be heerst werd door de afgunst tussen twee brouwers of twee dikke boeren, tussen Meneer van 't Kasteel en de dokter, en noem zelf maar op. Deze toestand werd nog in de hand gewerkt door de uiterst een voudige manier van besturen en een zekere afzon dering die toen nog onder de verschillende gemeen ten bestond. Intussen is er een nieuwe generatie opgestaan, hebben we een oorlog en een bezetting gekend die, sociaal en administratief gezien, meer diepgaande veranderingen heeft gebracht dan algemeen wordt toegegeven. Een eerste poging tot het vormen van grote steden werd ons, tijdens de oorlog, door de bezet- Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 150,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. ters opgelegd maar direct al na de bevrijding als onwettig verklaard. Weer eens uit redenen van kleinburgerlijke naijver, om het genoegen zichzelf met pluimhoed of trikolore sjerp te kunnen sieren, om zich zelfs als een kleine potentaat te kunnen gedragen, niet met het doel de gemeenschap te dienen, wel om de tegenstrever zo lang en hard mogelijk te pesten. We zullen daar niet dieper op ingaan. Aan deze droeve geestesgesteldheid schijnt dan eindelijk toch wel een en ander veranderd te zijn. De nu rijp zijnde generatie lapt die aloude histories vierkant aan zijn zolen, terwijl de jon geren gereed staan om de ganse gemeentestruktuur tot in de grond af te breken. Het heeft geen zin, in deze tijd van steeds meer ingewikkeld wordende administratie, van druk ver keer, van steeds meer door staat en gemeente in grijpende maatregelen in verband met industriële uitbreiding, sociale woningbouw, urbanisatie, sport enz... zich nog vast te klampen aan verouderde ge woonten en vooroordelen. Bovendien geeft de toepassing van de nieuwe Grondwet, in verband met het scheppen van agglo meraties en federaties, veel stof tot nadenken. Wij vragen ons af wat er, na bv. het installeren van de federale raad voor Asse, nog aan macht zal over blijven voor de gemeenten die van deze federatie deel uitmaken. De gemeentelijke machten zullen, stilaan maar zeker, naar de federale macht vloeien met als gevolg dat, wordt er niet ingegrepen, de huidige burgemeesters en schepenen nog slechts een minieme rol zullen te vervullen krijgen. Waarom dan niet eenvoudig al deze overtollige gemeentebesturen afgeschaft Waarom ze niet ver vangen door vrij gekozen afgevaardigden die. ge- zien hun klein aantal, in de federale raad werkelijk over genoeg macht en invloed zullen beschikken om in de federale raad, onder leiding van een bur gemeester-functionaris, de werkelijke interesten van hun gemeente te verdedigen. Verder lijkt het ons ook hoogst noodzakelijk de fusies van gemeenten te bespoedigen. Er is daar over reeds heel wat gepraat en geschreven, méér tegen dan voor, maar intussen werd bewezen dat de reeds uitgevoerde samensmeltingen volledige voldoening geven. Voor wat onze eigen stad betreft vragen we ons af waarop de bevoegde overheid wacht om de reeds lang geplande fusie met Meer- beke, Pollare, Outer en Okegem te verwezenlijken. Nu de werken voor de doorsteek Doorn-Tramstatie bijna werkelijkheid is, en de aansluiting met Aalst dwars door Denderhoutem tot de autobaan Brussel- Oostende over afzienbare tijd mag verwacht wor den, komt aan de Tramstatie te Meerbeke de groot- (Leest verder op pagma 2) OP ZATERDAG 4 DECEMBER 1971 Te 15 uur AANKOMST en VERWEL KOMING van Sinterklaas door de over heid, nabij de nieuwe kerk. Daarna OPTOCHT met politie, muziek van Appelterre - Idegem, vlaggengroep, Sint-Elooigroep, muziek van Merelbeke, Sinterklaas, Overheid, stadscamion met geschenken en snoep. Wegwijzer: Brusselstraat - Burchtdam - Burcht straat - Oudstrijdersplaats - Beverstraat - Lavendelstraat - Geraardsbergsestraat - Biezenstraat - Stationsstraat - Dreefstraat Koepoortstraat - Graanmarkt. Daarna wijkbezoeken door Sinterklaas met ontvangst door de comité's van de wijk Geraardsbergsestraat, de wijk Bie zen- en Stationsstraat, de wijk Centrum, de wijk Burchtdam, de wijk Brusselstraat. Alle kinderen en... grote mensen uit Ninove en omstreken zijn welkom DINSDAG 7 DECEMBER 1971 van 9 tot 16.30 u. begiftigd met 150.000 Fr. prijzen voor al de loten gratis uitgereikt op elke aankoop van 20 Fr. Prijzen, premiën en geschenken ter waarde van worden uitgedeeld, in december, te Ni nove, door de marktkramers en de handelaars. December te Ninove DE MAAND DER AANGENAME VERRASSINGEN

Denderklok | 1971 | | pagina 1