Waarug en 0\KsQe2 L"ee%; is dat klaar genoeg 7 7 Hernieuwing van de Abonnementen AKTUEEL- Tr n p ouders Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 10 december 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Met deze vraag beëindigt Emile van Cauwe- laert in Het Volk van 7 december een hoofd artikel waarin hij antwoord geeft op de aantijgin gen van de franstalige pers in zake de coöptatie van eenP.S.C.-senator en het statuut van de Voer. Zichtbaar onder de indruk van de kwade trouw en de verkeerde voorstellingen der feiten van dag bladen als de Libre, Le Soir en Le Peuple schrijft E/v.C. onder meer Aan de tegenvaller voor de P.S.C bij de coöp tatie wordt nog een speciaal tintje gegeven, omdat de P.S.C.-kandidaat die door de mand viel, een kandidaat is uit de Oostkantons, de heer Weynand. Daar de C.V.P. geen van haar eigen kandidaten - wiens verkiezing zeker was - geslachtofferd heeft voor de P.S.C.-kandidaat uit de Oostkantons, is het alsof de C.V.P. zich aan een soort van hoogverraad heeft schuldig gemaakt. De waarheid, die toch ook haar rechten heeft, ligt enigszins anders. De P.S.C., die al bij de ver kiezing van haar provinciale senatoren van Luik, haar beloften aan kandidaat Weynand en de belan gen van de Oostkantons feestelijk aan haar Waalse laarzen lapte, is nu geschrokken van de reacties in Eupen en Malmédy en doet bovenmenselijke in spanningen om haar eigen schuld op de brede rug van de C.V.P. af te wentelen. Dat is de waarheid, en de verontwaardiging van de P.S.C. is een tikje onoprecht. Uit de daaropvolgende uiteenzetting der feiten 'besluiten wij dat het tikje onoprecht nogal voorzichtig is. Veel beter had E.v.C. een kat een kat genoemd, niet gesproken over een ijselijke Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 150,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. en tamelijk slecht gespeelde komedie maar een voudig van een leugen en een intimidatie-campag ne gesproken. Betrekkelijk de Voer vinden we in zelfde ar tikel ook nog Een paar woorden tot besluit, i.v.m. de be schuldiging van woordbreuk die de P.S.C. ook richt aan de C.V.P. met betrekking tot de Voer. Het wetsontwerp dat door de regering vóór de verkiezingen werd ingediend om het statuut van de Voer te wijzigen, is een initiatief van de rege ring en van niemand anders. Noch de C.V.P. als partij, noch de parlementaire fracties van de C.V.P. werden er voorafgaandelijk over geraadpleegd. Dit ontwerp, dat trouwens ingevolge de parlementsont- binding vervallen is, zou bijgevolg hoogstens de ministers die het ondertekenden kunnen binden en dan nog uitsluitend in hun hoedanigheid van mi nister in de vorige regering. De C.V.P. heeft terzake haar woord nooit ge geven. Zij heeft het dus ook niet gebroken door het ontwerp af te wijzen. Is dat klaar genoeg Jawel, E.v.C., klaar is dat allemaal genoeg en we gaan volledig akkoord, ook met uw heilige gramschap. Het moet inderdaad voor U een bittere pil zijn te ondervinden dat van de beloften en het 'begrip voor de Vlaamse zaak, door de P.S.C. plech tig beloofd om U en anderen door het Hertoginne- dal te lokken, niets is terecht gekomen. Integendeel, want nooit heeft een weelderiger hertegewei een Vlaams hoofd gesierd dan dat wat ons daar werd aangepast. Wij hopen nu maar dat E.v.C. eindelijk beseft dat er met Walen en Brusselaars niets valt aan te vangen. Dat weten wij, uit ondervinding, al lang. stroom in en moed oan te mishagen Derhalve niet het gemakkelijkste, maar, als je 't ons vraagt het meest eerlijke pad. De nationale C.V.P.-jongeren publiceerden en kele maanden terug hun visie betreffende het on derwijs van de toekomst. Zij willen vrij en officieel onderwijs vervan gen zien door zgn. pluralistische scholen waar zorgvuldig zou vermeden worden de leerlingen ge lijk welk denksysteem of gelijk welke zekerheid mee te geven (zodat ze aan het einde ervan even wijs zouden zijn als bij de aanvang). In andere woorden een stelsel dat onvermij delijk moet leiden naar de afbraak van het chris telijk, zoals trouwens van elk geëngageerd onder wijs. Verleden week ontving de pers een nota over het sohoolpakt, uitgaande van de vrijmetselaars loge het Grootoosten van België Merkwaardig is dat de stelling die in deze nota verkondigd wordt, nagenoeg letterlijk overeen stemt met deze die vroeger reeds verdedigd werd door de C.V.P.-jongeren ihet pluralisme der on derwijsinstellingen moet geleidelijk vervangen worden door n algemeen en éénvormig stelsel van pluralistische scholen. Er moet een einde gesteld worden aan de heropleving van het oude gezags- principe waarin de volwassene (ouders en leraars) het recht hadden het kind een bepaald denksys teem en bepaalde zekerheden op te dringen. Het kind moet een volledige en objectieve voorlichting krijgen om het te maken tot een autonoom denkend indiviuu, in staat om zijn eigen waardesysteem op te bouwen. Tot daar de nota. Wij kunnen ons best indenken dat de C.V.P.- jongeren met het onverwachte gezelschap van het Grootoosten niet bijster tingenomen iznjn. Maar ja, dat komt men tegen, als men zich met de stroom laat meedrijven, en al het vroegere kon- testeert. t sen. In een onderwijs-instituut te Gent ging een paar weken geleden een vergadering door van een onlangs opgericht aktiekomitee van verontruste -1 p Ouders die zich gegroepeerd hebben uit be- U zorgdheid om hun eigen kinderen. Omdat ze vast- Vroeger waren de voorlopers dappere men- steden dat druggebruik gestadig toeneemt, het aantal vei slaafden dat in ziekenhuizen terecht komt met de dag vergroot, de pornografische uit gaven die op de markt worden gebracht zich da gelijks vermenigvuldigen. Zij willen met hun aiktie alle ouders waar schuwen tegen de vele honderden, goedgetrainde, zich onschuldig voordoende, maar buitengewoon ge vaarlijke moraal revolutionnairen, die zich infil- tieren in praktisch alle sociale, culturele, politieke Tegenwoordig zijn de rollen zowat omgekeerd. Men moet al een dosis durf bezitten om te zeg gen dat men weigert up to date te zijn. En men moet dapper zijn om aan de ene kant de kon- formisten van de avant-garde op hun eentje te la ten voorttrippelen, en aan de andere kant de kon- servatieve konfonmisten van thet veilige establish ment aan de kaak te stellen. Want non-konformist zijn, impliceert tegen (Leest verder op pagina 2)

Denderklok | 1971 | | pagina 1