1 L j 8 en „W52eIinti ARM BEEST! Jubelconcert fuse© niiKsvel Hernieuwing van de Abonnementen Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 17 december 1971 ff; 'r~w Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4780.85 Er zijn van die dingen in het leven waar een mens niets van begrijpt. Zo met ons aller Vlaamse Leeuw. Gedreven door een gevoel van gewettigde fier heid en tevens om het historisch feit te onderstre pen, zongen onze Vlaamse parlementariërs, bij het sluiten van de eerste zitting van de Kulturele Raad voor Vlaanderen, een krachtige Vlaamse Leeuw. Niemand bij ons heeft daar graten in gevonden behalve het Liberale Laatste Nieuws dat in zijn uitgave van verleden zaterdag dit gezang ongepast noemde. Meteen weten wij, voor zo ver we dat niet deden, hoe het gesteld is met de gezindheid der Vlaamse P.V.V.-ers, het laatste lievelings kind van ex-vice-premier Willy De Clercq. Dat de ouwe matant, alias de Libre Belgique. een appelflauwte nabij was bij het aanschouwen van dit voor haar deerniswekkend schouwspel 'begrijpen wij. Stel U voor, op haar ouderdom dat nog te moeten beleven Een rechtstaande verga dering, zo vermetel om door het zingen van dit revolutionair lied de heilige tempel van het Rel- gique a papa - het Parlement - voor eeuwig en drie dagen te bezoedelen. Eén troost had matant toch nog door haar tranen heen zag ze toch hoe ene Omer Vanauden- hove, bleek als een lijk en van achter een pilaar, dit droeve spektakel stond te 'bekijken. Moet ook erg zijn voor iemand als Omaar die voor de B.B.C. koudweg verklaarde dat er tijdens de repressie niet genoeg Vlamingen gefusiljeerd werden en vier jaar geleden nog overal uitbazuinde dat zijn partij zijn land was. Wij zouden met leedvermaak kunnen zeggen dat het land het beter doet dan zijn partij, maar kom, daarover eens later. Want onwillekeurig rijst bij ons de vraag wat die arme Leeuw eigenlijk toch misdaan heeft om bij FVanstaligen en Brusselaars zulk een afschuw te verwekken. En dat is niet van gisteren. Wij herinneren ons goed - om er lappen rond de oren voor gekregen te hebben - hoe in illo tem pore onze klasmeester alle moeite van de wereld had om ons de Brabangonne versie 1 in te pompen. Niet dat het intelligentiepeil der leerlingen lager was dan nu, maar om te beginnen deed die naam het al niet. Die doet te veel denken aan een mork van margarine, beha's, tandpasta, 'kindervoituur- kens of andere verbruiksartikelen, moeilijk in ver band te brengen met het begrip vaderland. Nee, die naam deed het al niet, en nog minder indruk maakte op ons de wereld die verwonderd neerziet op de telgen van het edel land der belgen, zo mach tig steeds enz... enz... Dat waren allemaal veel te onbegrijpelijke woorden die er niet ingingen. De verboden versie, die van de ezel met zijn toe ge plakt achterpoortje, ging er veel rapper in. zonder repetitie en direct op de juiste maat. Spreken tot hart en verbeelding deed langoor evenmin, hij was alleen aantrekkelijk omdat hij in beschaafd gezel schap niet welkom was. ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Sint-Aloysiuscollege en van het 10-jarig bestaan van het Sint-Alcysiusknapenkoor. Zondag 12 december 1971. Een tweede kraal wordt geregen aan het snoer van feestelijkheden dat het jubeljaar omkranst. Het Sint-Aloysiuskna- penkoor, onder de leiding van E.H. Jos Jacobs, le raar, zingt religieuze koormuziek en volksliederen, en het trio J. Louel - A. en M. Delcourte brengt muziek van Bach, Haendel, Milhaud en Pablo de Sarrasate. De speciale genodigden voor deze avend zijn de ouders van de leerlingen - en de oud-leerlin gen. In de stemmig versierde feestzaal zijn weldra Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Met de Leeuw verliep alles veel rapper. Die kenden we al van binnen en buiten vóór de mees ter er ook maar de eerste noot van gemurmeld had. Dat dier sprak nu eens tot hart en geest. Net zoals de tijger in de tank was de leeuw er bij ons nauwelijks ingestopt of hij wou er weer uit, rap, geweldig en wonder boven wonder, zonder fouten en muzikaal op de juiste maat. Uit de ijzeren hand waarin der Wallen koning hem - de Leeuw - gekneld hield, is het dier intussen los gebroken, zwierf lange tijd rond in de jungle der oppositie om eindelijk zijn plechtige intrede in de parlementaire Zoo te doen. Niet te vroeg. Leeuw-allergisch of niet, de francofonen heb ben hem nu te nemen zoals hij is. En we zullen wel zorgen dat het zo blijft. al de voorziene plaatsen bezet en het is voor drie honderd mensen die veel van deze avond verwach ten dat Z.E.H. Principaal een inleidend woordje geeft. We zullen zeker niet worden teleurgesteld, zegt hij, want er werd tijd noch moeite gespaard om van het koor te maken wat het nu is. de am bassadeur van ons college in gans België en ver buiten de grenzen van ons land Verder onder streept hij de rol van het college in het versprei den van cultuur in de streek van Ninove. Dan zingt het knapenkoor. Eerst enkele latijn- se liederen, waaronder het prachtige Salve Regina, dat bij vele toehoorders herinneringen zal hebben opgeroepen aan lang vervlogen dagen, de tijd van de vespers en van het avondlof in de meimaand. Nadien moderne koormuziek op nederlandse teks ten met o.m. de mooie lofzang van Jos. Mer- tens, toondichter van de jubelmis. Na de pauze is het de beurt aan een volks repertorium. Het koor brengt een feilloze interpretatie van stemmige, sprankelende en schalkse liederen op muziek van Preud'homme, Morteimans, Jos. Mertens en C. Ver- sichel, muziekleraar op het college. Het optreden werd besloten met een zangerig Suid-Afrikaans Drinklied, de schlager van het koor volgens dhr. P. Cieters, onderwijzer op het college, die op discrete maar pittige wijze de bindteksten verzorg de tussen de opeenvolgende nummers. Ook het trio J. Louel vergast ons tweemaal op een maal voor fijnproevers, een eerste maal vóór de pauze en nog eens op het einde van de avond. Het succes van deze internationaal befaamde ar tiesten, die in de streek van Ninove geen onbe kenden zijn, is overweldigend. Het publiek is voor al zeer enthousiast voor de grote virtuositeit van het duo Delcourte in de uitvoering van het meer populaire Navarra. (Leest verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderkiok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 150,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. 1

Denderklok | 1971 | | pagina 1