^/Qcims talige JCoogclag Hernieuwing van de Abonnementen Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 24 december 1971 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN KERSTMIS TE NINOVE in de O.-L.-Vrouwekerk KERSTMIS TE OUTER Dru'kker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheokrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Wetenschapsmensen, professoren, geneesheren- specialisten, psychiaters, pedagogen, en noem maar op, aarzelen niet het drug-probleem te beschou- wenals een der zwaarste hypoteken die op de jeugd van onze welvaartsmaatschappij rusten. Zij organi seren opzoekingen, studiedagen en kongressen over dit probleem. De wereldgezondheidsorganisatie wijst voort durend op het grote gevaar van het toenemend druggebruik en spoort alle landen ter wereld aan er iets tegen te ondernemen. Haast dagelijks worden ook drug-trafikanten ontdekt en gesnapt (denk maar aan de paar laat ste Simonpierri in Accacio, Labay in Parijs, het geval der Turken in Luik). Dagelijks worden in binnen- en buitenland gevallen van druggebruik vastgesteld. En hoewel België nu wel de naam heeft het minst aangetaste land van West-Europa te zijn, en in hoofdzaak slechts als transit te fungeren met Luik als draaischijf voor internationale sluikhan del... ...toch gebeurt het ook hier te lande dat mari- huana-srigaretten en L.SD.-suikers in treinen en aan de schoolpoorten te koop worden gesteld, zelfs gratis aangeboden met het oog op toekomstig kliën- teel. Ook bij ons worden wel eens pepp-pils teruggevonden in de zakken van schoolkinderen. In Antwerpen werd een laboratorium opgerold waar klandestien DMT en andere hallucinogenen wer den gesynthetiseerd. Datzelfde Antwerpen kende zijn Ranch, zijn Muze, zijn Paddock, zijn Mok, huizen waar jongelui haschish gingen roken; ter zake laten ook Brussel, Luik, Charleroi, Hasselt, Genk, Gent en Kortrijk izich niet onbesproken. In het militair ziekenhuis te Antwerpen rookten de patiënten haschish. Een onderzoek van het nat. studiecentrum voor jeugdmisdadigheid (V.U.B.-Brussel) bracht onlangs aan het .Licht dat zowat 10,6 t.h. van 1368 geteste scholieren uit het Brusselse reeds drugs hebben gebruikt. Dat de ouders van tegenwoordig zich wel een tikje ongerust maken, zal zeker geen zinnig mens verwonderen. En dan steken de artiesten van de Derdewe reldbeweging van Ninove (in samenwerking met de kommunistische jeugdbond) een pamflet onder onze deur, waarin de draak gestoken woTdt met de onrust van de ouders, waarin het drugpro bleem een uitvinding en voorwendsel wordt ge noemd, gebruikt door de fascisten (weten ze wel wat fascisme is om de politieke standpun ten van de jeugd te dwarsbomen. Ze zien er zelfs een opzet in van de amerikaan- se geheime diensten van de C.I.A., en spreken van heksenjacht en repressie door B.O.B. en rijks wacht, en van een aanrukkend fascistisch re gime. Als je me nou... Daarmee hebben de jongens van de D.W.B. nu wel hun eigen boekje definitief dicht gedaan. Want we geloven niet dat eender welk redenerend mens ooit nog veel aandacht zal besteden aan hun fantastisch proza. Wel blijft het ons voorlopig een raadsel waar die jongens het halen te spreken over drugs te Ninove Of ze gaan voort op stamineepraat (wat ze terloops vermelden, maar wat we niet erg kunnen appreciëren als objectieve voorlichtingsbron), of... de klepel hangt elders. Intussen telt onze zandloper weeral de laatste korrels van het jaar. Midden geloop en gesakker om toch maar klaar te komen met zoveel dat nog niet af is en toch af moet. Midden schreeuwerige hits en toppers door luidsprekers uitgegalmd in kwistig-verlichte shopping-straten ('t wordt een lawaaierig einde jaar Midden getjamp en drumgeroffel van Swin- ging-Jaguars en tutti-kwanti... Eigentijdse at mosfeer, waarin nog weinig ruimte of plaats ge laten wordt voor wat destijds het feest van het jaar heette te zijn. Niettegenstaande alles jonnen wij U, beste le zers, een portie stilte, en rust, en bezinning rond het kerstgebeuren dat in zijn bescheiden eenvcud niet opkan tegen de lawaaierige drukdoenerij van onze konsumptiewereld, maar in zijn grootse be tekenis er ver bovenuit rijst... Omdat (wat wij in onze moderne eigenwijsheid misschien nog moei lijk snappen) het kleine kind uit de armoedige (kribbe - als zoon van God - ons in het leven op aarde is voorafgegaan en, niettegenstaande alles, ons zal blijven begeleiden... Een zalig Kerstfeest Het Hoogfeest van Kerstmis zal gevierd wor den in alle missen, maar speciaal in de mis van vrijdagavond te 19.30 u. Het Sint-Aloysiusknapen- koor zal vanaf 19.15 uur kerstliederen zingen en de Eucharistieviering opluisteren. De Hoogmis en de Mis van 10.30 u. op Kerstdag zelf zal mede verzorgd wmrden door het Gregorius- koor. Wordt uitgevoerd de Herdersmis van Lod. De Vocht. in re St.-Amanduskerk op vrijdag 24 december te 21 u. met het Ninoofs Gemengd Zangkoor Koorleiding Fernand De Mont. Orgel Jos. Mertens. uitgevoerd wordt Missa Salve Regina tweestemmig J.G.E. Stehle. Adeste fideles: vierstemmig portugees kerstlied Flos de radice Jesse vierstemmige koraal van M. Praetorius Ave verum vierstemmige zang van Wolfgang Amadeüs Mozart Stille nacht vierstemmig Fr. Grüber Nu syt wellecome oud-nederlands kerstlied bewerking Kan. Vijverman. Precies te 21 u. worden de kerkdeuren gesloten. Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 150,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. AKTUEEL- TJ ES..

Denderklok | 1971 | | pagina 1