h 0\5 u/aams d uce En w/eer ging een jaar... Raadszitting Vijfenveertigste Jaargang Vrijdag 31 december 1971 HERNIEUWING DER ABONNEMENTEN VAN 22 EN 23 DECEMBER 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4780.35 e%, Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. rnrnmeÊÊsmmmmmsmmmoBsmm Voor DE DENDERKLOK betekent zulks de ingang van haar zesenveertigste jaargang, bijna een halve eeuw Voor onze trouwe lezers en lezeressen zal deze jaarwisseling blijde en droevige gebeurtenissen in herinnering brengen en voor hun geest oproepen. Voor de reda'ktie, die zich inspant om trouw te blijven aan de voor velen - vooral dan voor jongeren - verouderde leuze KRISTEN, VLAAMS en VOLKSGEZIND geeft het aanleiding tot be zinning en overweging van wat wij in het voorbije jaar gebracht hebben om deze princiepsverklaring geen oneer aan te doen. Inderdaad, en het is een eenvoudige vaststel ling, wij hebben standpunten ingenomen bij pro blemen welke zich stelden en deze houding heeft reakties uitgelokt zowel bij trouwe lezers als bij tegenstanders, ook zeer heftige. In een onrustige wereld die van langs om dich ter bij ons ligt, ons opslorpt en betrekt bij alles wat er gebeurt - wij zien het dagelijks in klank en beeld - en ons verplicht principieel op te treden, hebben wij betracht onze eigen aard en zeden te verdedigen tegen open en bedekte aanvallen, hier ibij ons. Het liep niet altijd van een leien dakje maar we deden alsof, ook wanneer wij hiervoor als oude matante door jongeren versleten wor den. Het sop is de kool ruimschoots waard menen wij Wij wensen U dan ook iets meer dan een for malistisch gelukkig jaar, namelijk dat het nieuwe jaar, juist zoals het oude, U moge behoeden van alle geestesverwarring, trouw aan gevestigde waar den en wars van alles wat deze wil aantasten, zo wel in Uw huiskring als in onze stad, in ons land en in gans de wereld. DE REDAKTTE. De hernieuwing van de abonnementen voor 1972 is zo goed als afgesloten, en wij danken de hon derden die ook in 1972 hun jarenlange vertrouwde Denderklok zullen lezen. Van harte heten wij onze nieuwe abonnenten welkom in onze lezers kring. Nog een paar abonné's waren afwezig toen de kwitantie werd aangeboden. Zij kunnen het be drag van 150 Fr. overschrijven of storten op post rekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove, of het komen betalen op het redaktieadres te Ninove, Koepoortstraat 10. De man van de klassieke eindejaarsmop uit on ze vlegeljaren die met zoveel neuzen in zijn tronie rondloopt als er nog dagen in het jaar zijn komt, naar ons gevoelen, steeds vaker en sneller terug op de proppen. Hoe kan het ook anders... We bollen het hele jaar door - willens nillens - in vierde versnelling, opgejaagd door het daveren de ritme van de moderne samenleving, 't Komt er tegenwoordig immers op aan zoveel mogelijk te presteren in zo weinig mogelijk tijdsruimte. Produktie, en bijgevolg ook werktempo, moe ten opgedreven worden om economisch 't hoofd bo ven water te kunnen houden; van zijn kant wil koning klant stante pede voldoening van al zijn verlangens; de werktijd wordt steeds maar kor ter, en we hollen in een ommezien van het ene weekend naar het volgende, van de ene (al of niet betaalde) feestdag naar de andere. Remmen los, en zich reppen om bij te blijven... dat is zowat het motto waaraan zich tegenwoordig haast niemand meer kan onttrekken. En intussen de kalenderdagen maar schui ven... Waarschijnlijk ligt het hem ook een beetje zo als schuddebollend Heintje Pijp, 'n tikje weemoe dig, filosofeerde hoe ouder je wordt, hoe rapper 't voorbijgaat... Een reden te meer om aan allen - lezers en niet lezers - gemeend en oprecht een nieuw jaar toe te wensen, niet alleen (volgens de klassieke ge- eikte formule) vol voorspoed en gezondheid maar tevens een jaar - met nog wat ruimte voor rust en stilte - met wat gelegenheid tot eerlijke en open bezin ning over al wat keert en draait in ons wereldje van vandaag. Ook een jaar - met wat minder geldkoorts en wat meer tevre denheid - met wat minder kontestatie en wat meer op bouwend werk - met wat minder woorden en wat meer daden - met wat minder uitbuiting en wat meer recht vaardigheid - met wat minder strijd en wat meer vrede - met wat minder zelfvoldaanheid en wat meer begrip en respekt voor de andere En noem maar op... een uitgebreide, eindeloze wenslijst voor 1972, maar die ten eeuwigen dage aktueel zal blijven, omdat we bij slot van reke ning toch maar mensen zijn, en zullen blijven... Niettemin toch oprecht het allerbeste Van onze kant zullen wij zeker niet nalaten af en toe te informeren hoe het met de verwezen lijking van onze wensen is gesteld, en we hopen nog lang onze duit in het zakje te kunnen doen. in een eerlijke poging om af en toe de vinger op de wonde te leggen. Even na 20 uur verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Alle raadsleden zijn aanwezig. Dhr Burgemeester In een brief vroeg dhr Waltniel mij een punt aan de dagorde te voegen. Ik stel voor dit te doen nadat de eigenlijke dagorde is afgewerkt. Dhr Waltniel Akkoord. Maar ik zou graag nu een verklaring afleggen in verband met het verslag van de vorige raadszitting. Dhr Burgemeester - U hebt het woord. Dhr Waltniel (rechtstaande) - Mijne Heren, In het verslag over de laatste gemeenteraadszit ting verschenen in de «Denderklok», lazen wij dat na het vertrek van de P.V.V.-groep om 21 u Sche pen De Riemaecker verklaarde als de oppositie iets te vragen heeft of iets wil weten, moet ze maar hier zijn...». Ik heb in het verslag opgesteld door dhr Stadssekretaris, de bevestiging hiervan gekre gen. Opdat de openbare mening niet zou gaan ver moeden dat de P.V.V.-groep zo maar licht afwezig bleef bij de bespreking van een aantal punten, wil ik hier even de punten op de i zetten. Laatste gemeenteraadszitting greep plaats op vrijdag 19 november. Reeds maanden was voor de ze datum een spreekbeurt voorzien door raadslid Robert Violon over zijn reis naar Japan, kulturele manifestatie ingericht door het Willemsfonds. De ze spreekbeurt werd trouwens vermeld in het Kul- tureel Kalender der Stad Ninove voor de maand november. Het stadsbestuur was klaarblijkelijk in fout door het inrichten van een gemeenteraadszitting op een datum waarop een volledige fraktie belet was, temeer daar dit stadsbestuur het eerst en het best geplaatst is om het kalender der maand te kennen. Tijdens de zitting van de Sectie Financiën op dinsdag 16 november heb ik de aandacht van de Burgemeester gevestigd op dit feit. Ik heb voorge steld deze gemeenteraadszitting te houden ofwel op donderdag 18 november of op maandag 22 novem ber naar keuze. Zulks bleek onmogelijk ofwel voor de Burgemeester ofwel voor deze of gene Schepen. Uiteindelijk werd ons gevraagd de zitting toch op vrijdag 19 november te houden, met dien ver stande dat de zitting om 19 u. zou beginnen tenein de in de mogelijkheid te verkeren enkele dringende punten af te handelen. De P.V.V.-fraktie zou dan de (zitting kunnen verlaten om 21 u. (Leest verder op pagina 2) ezin A K T U E E L- TJES

Denderklok | 1971 | | pagina 1