2 DE DENDERKLOK Dhr De Riemaeciker - De Jeugddclub is ook flink geholpen geweest vóór zij nationaal erkend werd. Dhr Timmermans - En daarom is de poort voor de Jeugdclub nog niet gesloten. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Het artikel wordt goedgekeurd met 10 stem men bij 5 onthoudingen (P.V.V.). Toelagen aan ontspanningsinstellingen - 12.5000 Fr. Dhr Timmermans - De volgende post moet met 1.000 Fr. verminderd worden omdat ook de Bond van Grote en Jonge Gezinnen bij deze post behoort maar vergeten werd. Dhr Waltniel - De toelage voor al de bonden van gepensionneerden wensen wij van 2.0CO op 5000 Fr. te brengen ook voor de communistische bond. De diverse vrouwenbonden 5.000 Fr. in plaats van 1.000 Fr. en de Bond van Grote en Jonge Gezinnen 10.000 Fr. in plaats van 1.000 Fr. Dhr Coppens - De verhoging voor de Bonden der Gepensionneerden kan nu niet, misschien wel voor een volgende begroting. Dhr Waltniel - Men doet niet veel meer met 2.000 Fr. Tevens moeten ook alle bonden gelijk be toelaagd worden. Dhr Coppens - De communistische bond telt heel wat minder leden maar lerverde weliswaar 8 prestaties, en de P.V.V. met heel wat meer leden slechts 4 prestaties. Dhr Waltniel (kwaad) - En wat is een presta tie Dit is een gevaarlijk criteria. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 P.V.V. Het artikel wordt goedgekeurd met 10 stem men bij 5 onthoudingen (P.V.V.). Dhr Waltniel - En wij stellen, zoals reeds ge zegd, 10.000 Fr. voor voor de Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Toelagen aan culturele verenigingen 100.000 Fr. Dhr Waltniel - 30.000 Fr. voor elk der drie mu ziekverenigingen in plaats van 20.000 Fr. Dhr Timmermans - Wij willen de muziekvere nigingen stimuleren door betoelaging mits presta ties (5000 werkingskosten en 15.000 fr prestaties). Dhr Waltniel - Een muziekvereniging is zeer kostelijk. Dhr Timmermans - Er zijn voorbeelden daf zij door prestaties leefbaar zijn. Het amendement wordt verworpen met 9 stem men tegen 6 (dhr Stevens en de P.V.V.). Dhr Waltniel - De Mateottikring is nog de eni ge actieve toneelvereniging in onze stad. Wij stel len een verhoging voor van 6.0CO naar 10.000 Fr. Dhr Timmermans - Uw voorstel wordt zeer ge apprecieerd, maar wij wensen de verhouding in de betoelagingen te behouden. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Dhr Waltniel - D( irdubbeimg voor het Ni- noofs Gemengd Zangkoor of 15.0C0 Fr. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Dhr Waltniel - Elk 5.000 Fr. in plaats van 1.500 Fr. voor Davidsfonds, Willemsfonds, Kultuurcp- bouw plus de voorziene activiteitsvergoeding. Dhr Timmermans (rechtstaande) houdt dan een korte toespraak (wij ontvingen de tekst niet) waarin hij speciale aandacht vroeg voor het cul tuurbeleid en de culturele democratie en aandrong voor de spoedige oprichting van een kultureel cen trum. Dhr De Riemaecker - Voor het grootste deel ga ik akkoord met dhr Timmermans, maar ik maak wel voorbehoud dat het geen inquisitiestelsel mag worden voor de bestaande verenigingen en geen be knotting van het vrij initiatief. Dhr Waltniel - Zeer j'uist. Dhr Timmermans - Dat is niet onze bedoeling, wij willen alleen maar een culturele prikkel zijn. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Dhr Waltniel - Voor Focus tweemaal 5.000 Fr. in plaats van tweemaal 2.000 Fr. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Dhr Waltniel - De twee postzegelclubs van onze stad werden vergeten. Voor elk 5.000 Fr. Dhr Timmermans - De vraag werd gesteld voor de Culturele Raad. Het zal misschien passen voor de volgende gelegenheid en dan zullen deze clubs al beter gekend zijn. Dhr Burgemeester - Maar dit zijn toch verza melaars en geen culturele verenigingen. Dhr Waltniel - Dit zijn geen verzamelaars want filatelie is wat anders. Dhr Timmermans - Het is een vorm van vrije tijdbesteding. Deze clubs zijn nog niet naar buiten gekomen. Ik ken er eigenlijk maar ene in onze stad. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Het artikel wordt goedgekeurd met 10 stem men bij 5 onthoudingen (P.V.V.). Toelagen aan vaderlandslievende verenig. 39.337 Fr. Dhr Waltniel - 15.000 Fr. in plaats van 12.000 Fr Dhr De Riemaecker - Vraagt ge verhoging om dat zij stilaan verdwijnen 4 Dhr Waltniel - Omdat alles duurder wordt. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Toelagen aan feestcommissie 365.000 Fr. Dhr Waltniel - De toelage voor karnaval van 175.0C0 naar 225.CCC Fr. Dhr De Riemaecker - Wordt dit misschien een nieuwe industrie Dhr Waltniel - Ja, en een goede. Dhr Burgemeester - Ik betreur dat U zich niet tevreden acht met de toegestane verhoging. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Toelagen aan sportverenigingen 182.000 Fr. Dhr Waltniel - 37.500 Fr. elk voor Beeckmans- en Standaertvrienden en niets voor Sport en Steun. Het gaat niet op een 3e beroepsrennerskoers in te rieten na de tweede. Dhr Timmermans - De 3e koers was vorig jaar een groot sportief succes, maar ik ben akkoord dat de data te dicht bij elkaar lagen. Ik ben met de drie maatschappijen samen gekomen en ze zijn akkoord om mekaar te helpen. Dhr Waltniel - De 3e koers was een succes voor het aantal deelnemers en de kwaliteit ervan, maar was een flop voor wat de publieke belangstelling betrof. De eerste twee koersen kennen steeds suc ces omdat zij passen hij de kermisviering. Dhr Timmermans - Een krediet van 25.000 Fr. is voldoende voor elk der drie wielerclubs. Dhr Coppens - Eigenaardig dat dhr Waltniel per se die ene wielerclub wil schrappen en ander zijds bepaalde jeugdverenigingen wil betoelagen. Dhr Waltniel - Daartussen bestaat immers een enorm verschil van vereniging. Dhr De Riemaecker - Ik was tegen die derde koers voor de manier hoe ze hier werd binnenge bracht, maar onderscheid is niet gewettigd. Elke koers is trouwens een hoogdag voor onze nering en tering. Ik zou niet akkoord zijn met de derde koers moest zij aangewend worden om de andere twee te dwarsbomen. Dhr Waltniel - Iedere wijk kan dan steun vra gen om een beroepsrennerskoers in te richten. Dhr Coppens - Uw voorbeeld houdt geen steek want Sport en Steun is een wielerclub. Het is dus geen inrichting van enkele cafébazen. Dhr Waltniel - Ik heb niet gespreken over café bazen. Gij hoort niet goed. De eerste twee koersen hebben hun plaats verworven in het kermispro- gramma en nu wordt zo maar 25.000 Fr. toegekend voor een derde koers, terwijl ge krenterig blijft voor andere posten. Dhr Burgemeester - Op vele plaatsen worden wielerwedstrijden ingericht buiten het kermispro- gramma. De koers van de Beeokmansvrienden zal toch niet verdwijnen moest de juli-kermis wegval len Dhr De Riemaecker - Er is nog een koers de Ereprijs Ueon De Vos. Dhr Burgemeester - Maar die krijgt niets. Dhr De Riemaecker - Toch wel. Dhr Coppens (spottend) - En er zijn de man nen van Ninove - Parijs - 'Ninove. Dhr Waltniel - Doet het eens na. Dhr Burgemeester - Dat is geen sport, dat is een circus. Dhr Waltniel - Ik zal uw zienswijze aan de clowns van bedoeld circus mededelen. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). F.C. Ninove 25.090 Fr. Dhr Coppens - Indien F.C. geen volledige pres tatie meer leveren, en er een nieuwe ploeg in de stad zou opgericht worden, dan zal de subsidie evenredig verdeeld worden. Dhr Waltniel - Ik stel 50.000 Fr. voor. Dhr Timmermans - Er wordt ook al 10.000 Fr. voorzien voor interscholen-voetbal. Dhr Waltniel - Zeer prijzenswaardig. Een voet balclub brengt met zich sport, nering en tering. Dhr Burgemeester - Enkele neringdoeners toch maar. Van een wielerkoers genieten heel wat meer middenstanders. Dhr Waltniel - Een voetbalclub heeft veel gro tere financiële lasten. Dhr Burgemeester - Om de 14 dagen heeft ze toch inkomsten. Dhr De Muyter - Daarmee zult ge niet ver lo pen. Dhr Timmermans - Voor een prima voetballer is een club zeer goed, maar niet voor een doorsnee jeugdspeler. Dhr Waltniel - Het verwondert mij dit uit uw mond te moeten horen. Dhr De Riemaecker - En nooit wordt er in ver band met F.C. over datgene wat zij wél kregen nl. het wegvallen van de taksen (jaarlijks 27.000 tot 3/.000 Fr.) en de talrijke prestaties door de stad geleverd o.m. voor het onderhoud van het terrein. Dhr Waltniel - Er werden inderdaad door de stad prestaties geleverd, maar de taksen werden ook afgeschaft voor de cinema's, de bals enz... Dhr Burgemeester - Maar voordien waren ze reeds voor F.C. gehalveerd. Dhr altniel - Dat kon niet want dat mag niet. Hierop ontstaat dan een verward over en weer geroep tussen dhren Burgemeester en Waltniel. Het amendement wordt verworpen met 9 stem men tegen 6 (dhr De Muyter en de P.V.V.). N.A.C. en Ninove Sportief elk 7.500 Fr. Dhi Waltniel - Voor beide clubs elk 10.000 Fr. Dni Timmermans - Het bedrag werd reeds verdubbeld. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Basketbalclub Europa Ninove 5.000 Fr. Dhr Waltniel - 10.000 Fr. Dni Timmermans - De toelage werd van 500 op 5.000 Fr. gebracht. Dm De Riemaecker - En ook nog kleedkamers. Ei wordt hier wat overdreven. Diu Waltniel - Maar zij alleen brengen hiei de basketsport. Dhr Timmermans - Zij kregen de mooiste kleedkamers. Dlir De Riemaecker - En verlichting, en her stellingen aan het terrein. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). vn,"e! vervolS van dit verslag leest U in ons eerst volgend nummer.

Denderklok | 1972 | | pagina 2