ZIEKENZORG GEVRAAGD DE DENDERKLOK 3 IN HET NINOOFSE GEEN IJDEL WOORD Vanwaar de levendige interesse voor Ziekenzorg Tot wie richt Ziekenzorg zich DA VIDSFONDS-NINQVE Zesde Danscursus BURGERLIJKE STAND Werden te Ninove geboren DENDERHOUTEM De Garage Central, Ninove, Des. de Bodtkaai, vraagt AUTO-VERKOPERS. Zich aanbieden op vernoemd adres. GARAGE TE HUUR te Ninove, Graan markt 31. Inlichtingen tel. 054/322.30 Wat is het doel van Ziekenzorg Hoe werkt Ziekenzorg nu praktisch Als voorzitters, hebt ge tenslotte nog een wens In verband met de verschillende aktiviteiten van de plaatselijke Ziekenzorg-kernen en meer be paald met de akties ter gelegenheid van Kerst dag en Nieuwjaar, 'hadden we een vraaggesprek met de gewestelijke sekretaris van de Kristene Mu tualiteit te Ninove de Heer Willy Van de Maele, tevens C.V.P.-schepen te Appelterre, een paar plaat selijke verantwoordelijken, voorzitters van andere plaatselijke afdelingen en tot slot met een paar zieken zelf. Door de aard van ons beroep komen wij uiter aard veelvuldig in kontakt met de zieken en wor den wij dagelijks gekonfronteerd met hun noden. Wij stellen vast dat er naast de materiële nood. welke zeker niet mag onderschat worden, daar waar een gezin geteisterd wordt door een langduri ge ziekte, een veel grotere nood bestaat aan mede- voelen en medeleven vanwege de gezonden. De zie ken verwachten terecht iets van ons. Op gewestelijk vlak terugkomend hebben de 'bezoekers ter gelegenheid van hun vorige zieken bezoeken kunnen uitmaken waarmee zij de zieke zelf het meest plezier gunnen. Is het een boek. een plaat of fruit, het blijft om het even als de bezoch te er maar plezier aan beleeft. Ieder jaar wordt een plaatselijke ontmoetings dag georganiseerd alsook uitstapjes met de zieken zelf. Bij deze gelegenheden voelt ge het bestendig kontakt met de zieke en het is dat kontakt dat de gezonde enorm vreugde schenkt. Bij hun verjaar dag krijgen de zieken een verjaardagskaartje met de beste wensen voor een spoedig en algeheel her stel- Wat van groot belang is dat mensen in nood soms - met geldige reden - geldelijk gesteund wor den. Rekening dient echter gehouden te worden dat Ziekezorg geen kommissie voor openbare on- denstand is. Enkel in acute gevallen kan er bij gesprongen worden. Heel eenvoudig tot de zieke zelf zonder onderscheid in rang, stand of ideologische overtuiging. Zelfs kij ken wij er niet naar of de zieken aangesloten zijn bij onze mutualiteit of niet. Wij treden in kontakt met alle mensen die omwille van hun gezondheid, geen deel meer hebben aan het normale maatschap pelijke leven. Nu reeds een succes. Wacht niet om in te schrijven. Acht opeenvolgende zaterdagen vanaf 29 ja nuari 1972. Telkens om 19,30 u. in een nog nader te bepalen zaal. Lerarenpaar Roland en Thérèse Demulder. Prijs 375 Pr., dit voor aoht lessen van ruim 2 uur. U kan terecht bij Steven Dobbelaere, Stationsstraat 18 Ninove tel. 333.53 Hubert Vermeire, Okegembaan 73 Ninove. Wilfried Mattens, Brusselstraat 53 Ninove, Luc Mattens, Denderhoutembaan 155 Ninove Tel. 352.68 GEBOORTEN Yves de Smet zoon van Jean en Suzanne De Bruyn (Bosweg 21) Véronique Souffriau dochter van Noël en Viviane Vaeyens (Koepoortstraat 30) Monika Desert dochter van Willy en Annie Van dei- Poorten (Burchtdam 33) HUWELIJKEN Geen. OVERLIJDEN Emeric Dockers 71 j., Biezenstraat 25 Jeanne De Freyne 71 j., Kerkplein 28 Eugenie De Freyne 81 j., Kerkplein 28 Sylvie Haegeman 90 j., echtgenote Maurits Mer- tens, Albertlaan 87 Ottila De Ville 85 j., weduwe Francis Van Muylem, Pamelstraat 8. Patrick De Pelsmaeker zoon van Victor en Marie- Claire Deprez (Vossel 45) VOORDE Sandy V an Eesbeke dochter van Romain en Annie Bicke (Dorp 19) IDDERGEM Lorenzo De Prez zoon van Gilbert en Godelieva Van Den Hel (Kerkhofstraat 1) De integratie van de minder validen in de sa menleving. Om deze integratie te bewerken moeten wij ons richten naar twee werkterreinen nl. de minder-valide zelf en dan de maatschappij of de man in de straat. a) de minder valide zelf hem bewust trachten te maken dat hij nog iets betekent in de maatschap pij, dat hij niet afgeschreven is. met de nodige konsekwenties dat wij hem of haar de mogelijk heid bieden opgenomen te worden in de maatschap pij als evenwaardige medemens. b) tot de maatschappij ook de maatschappij bewust maken van de situatie van de minder vali den, door de nodige informatie te geven en door aan te zetten IETS te doen voor de zogenoemde ver geten groepen. Want het is toch zo dat de massa wel te beroeren is voor grote rampen, maar van hun eigen buur weten zij niet in welke soms even mei ij wekkende levensomstandigheden hij leeft. Zij zijn immers gewoon die mens ziek te zien... Plaatselijk is het gewoon niet mogelijk te be schrijven wat de onderscheidene ziekenzorgkernen reeds gepresteerd hebben. Het ideaal zou natuur lijk wezen moest er op elke gemeente zo'n kern opgericht worden, hoe klein hij ook moge wezen. Dit betekent natuurlijk een geweldig werkterrein waar dan spijtig genoeg niet steeds de nodige tijd voorhanden is, daar er steeds dient beroep gedaan te worden op medewerkers van ter plaatse. In het gewest Ninove bestaan er reeds kernen In 6 gemeenten, waar er een regelmatige werking bestaat. Met regelmatige werking bedoelen wij in de eerste plaats het regelmatig ziekenbezoek. De zieke tot uw vriend maken. Nu ter gelegenheid van Kerstdag en Nieuwjaar gingen in deze 6 gemeenten ongeveer 100 man op stap om zo wat 500 zieken te gaan bezoeken. Het hoeft zeker niet gezegd dat er dan een passende attentie meegenomen werd. In Ninove stad is het nu stilaan traditie geworden al de zieken die in de klinieken verblijven op Nieuw jaarsdag met een geschenk te bedenken. Ook deze welke geherbergd zijn in de rusthuizen in de ganse streek. Op gewestelijk plan zal er voornamelijk naar gestreefd worden hobby-clubs in het leven te roepen. Op nationaal vlak steunen deze mensen voor namelijk op het organiseren van verlof kampen» waar enorm veel kan over verteld worden. Ook de organisatie van de traditionele bedevaarten in bin nen- en buitenland dienen eens onder de loep ge nomen te worden. Wie verleent zijn medewerking Over het ganse land gezien is dat een onschat baar aantal als u even bedenkt al die onbaatzuchti ge vrijwillige medewerkers aan die verschillende vakantiekampen en Lourdesbedevaarten en dan die hele troep plaatselijke medewerkers in de afzon derlijke kernen. Beroep wordt gedaan op alle men sen van goede wil om de rangen aan te vullen en mede te helpen aan dat mooie menslievend werk dat Ziekenzorg eigenlijk is. Het past dan ook al die noeste stille werkers langs deze weg om eens harte lijk te danken voor al de opofferingen welke zij 'zich getroosten in hun vrije tijd ten bate van onze zieken. Hoe geraakt ge aan de nodige financies Plaatselijk richten de afdelingen één of ander feest in ten voordele van Ziekenzorg. Gewestelijk wordt er ieder jaar een groot bal ingericht waarvan de opbrengst integraal gaat naai de kas van elke medewerkende afdeling.. De winst wordt hier bij ons gedeeld door zes. Nationaal hébben wij de jaarlijkse tombola Hulp aan zieken waarvan hier ook de opbrengst integraal gestort wordt ten bate van de ziekenzorg werking. Dit zijn de voornaamste bronnen van in komsten. Zeker, wij wensen dat er geen zieken meer zouden zijn, dat elkeen een goede gezondheid kan genieten. Wij weten dat dit onmogelijk is en daar om, en om geen enkele andere reden, moet Zieken zorg verder bestaan, om nog meer en efficiën ter te wenken ten bate van de zieken zelf. Het moet een ontmoeting blijven van mens tot mens. van hart tot hart. De sociale voordelen mogen nog zo opgedreven worden, de Staat zal nooit in de moge lijkheid zijn om de zieke te brengen wat wij hem trachten te brengen nl. een beetje zon in het hart, een beetje LIEFDE... Besluit De verschillende zieken welke wij dan samen gaan bezoeken zijn, verklaarden eensgezind dat zo'n bezoek dikwijls meer deugd doet dan het re gelmatig bezoek van de naaste familieleden. Zij voelen zich weer opgenomen in de maat schappij. Ook vreemden denken aan hen. Wees ge rust, beste lezer, u moet een sterk man zijn om sommige taferelen niet met een traan weg te pin ken. Wie denkt dat er overdreven wordt mag ge rust de kans eens wagen.

Denderklok | 1972 | | pagina 3