Karnaval 1972 te Ninove 2 DE DENDERKLOK ingericht door de Karnaval raad Ninove met de organisatie en medewerking van het Stedelijk Feestcomité en de Ridders in de Wortelorde. Zaterdag 5 februari Prinsverkiezing Zondag 13 februari Karnaval van de Derde Leeftijd Dinsdag 15 februari Zaterdag 19 februari Ninoofse Kinderkarnaval, De vernieuwde Gouden Wortelworp en opening Winterfoor. Zondag 20 februari Karnaval- en Publiciteitsstoet. Maandag 21 februari Wettelmonjdag en Ninofs Shopskarnavai. DE OOSTELIJKE OMLEIDING WERELDDAG VOOR DE MELAATSEN Vakantiejob GIDS OF REISLEIDER KORPSFEEST CIVIELE BESCHERMING NINOVE K.A.V. - NINOVE in zaal Roosevelt, Oudstrij dersplein, Ninove. Inrichting Stedelijk Feestcomité met Ray Franky in zaal Roosevelt. Prins en Raad bezoeken de Ouden van Dagen. 13 u. de Publiciteitskaravaan bezoekt de omme landen. Inrichting de Ridders in de Wortelorde te 13,30 uur met Nonkel Bob en gans de ploeg van de T.V. op gesloten parkoers en in zaal Roosevelt. 18,30 u. Inrichting Karnavalraaa Machtsoverdracht, Bal in zaal Roosevelt. Te 13 uur Te 18 uur Prijsuitdeling in zaal Roosevelt, gevolgd van Prinsenbal. Wandelconcerten door muziekmaatschappijen in de stad. De wegeniswerken zijn volop in uitvoering door grondaanvoer uit Brussel voor de ophoging tussen de tramstatie te Meerbeke en de nieuwe Denderbrug. De aanneming voorziet de aanleg van de oos telijke omleiding vanaf de Steenweg van Brussel tot aan de Nederwijk. De Minister van Openbare Werken heeft thans beslist het vak tussen de Nederwijk en de Steenweg naar Aalst in aanbesteding te leggen in februari aanstaande. Zonder tegenvaller ligt gans de oostelijke om leiding bruikbaar tegen de zomer 1973. Werkelijk uitstekend goed nieuws voor Ninove en in 't bizonder voor de bewoners van IJzeren- wegbaan, Astridlaan, Pamelstraat en Nederwijk, die sinds lange jaren berusten in wegenisomleidin- gen en slechte bestrating. A.D.R. De 19e werelddag voor de melaatsen gaat door op 29-30 januari. Ook in Ninove werkt men mee om het lot van de leprolijders te verbeteren. Volgende week krijgt iedereen in de stad een briefomslag toegestuurd. Deze wordt dan opgehaald met medewerking van de Ninoofse verenigingen op zaterdag 29 januari vanaf 14 uur. Laat ons niet tevergeefs bij u aanbellen. Indien u wil steunen door overschrijving langs de post, dan kan dat op rekening 4441.26 van Van Overwaelle, Ninove, met de vermelding melaat- senaktie. Het Internationaal Jeugd Informatie Cen trum geeft in het decembernummer van haar maandblad Newsletter informatie over een job als gids. Worden gevraagd jongelui die minimum 18 jaar oud zijn om als gids of groepsleider met auto cars mee te reizen. Men dient Nederlands, Frans, Engels en liefst nog wat Duits te spreken en een goed voorkomen te hebben. De vergoeding bedraagt enerzijds de terugbe taling van alle gemaakte onkosten en anderzijds 400 Fr. per dag. Men kan reeds werken vanaf mei 1972 en de periodes zijn 15 dagen of één maand naar keuze. Er worden eveneens kelners, ligwagenagenten en handlangers gevraagd voor de treindiensten. Men dient 18 jaar oud te zijn en beide landstalen te kennen. De vergoeding bedraagt 375 Fr. per dag en men dient minimum 2 maand te werken. Deze jobs zijn een unieke kans om gratis Euro pa rond te reizen, met mensen in kontakt te komen en meteen nog wat zakgeld te verdienen. Iedereen die informatie wil over deze jobs kan een gratis proefnummer van het maandblad aan vragen bij het centrum. Stuur naam, adres, één postzegel van 3,5 Fr. en de vermelding proefnummer naar Inter nationaal Jeugd Informatie Centrum Kortrijkse steenweg 154, 9000 Gent. Met een eucharistieviering in de Sint-Theresia- kerk ter nagedachtenis van de afgestorven leden werd het korpsfeest ingezet. Begeleid door het trommel korps werd dan stijl vol opgemarcheerd naar het spijshuis t Paviljoen waar het feestmaal plaats had. Adj unct-Peletonchef P. Coppens verwelkomde er de aanwezigen waaronder provinciale chef Pos- telmans, instructeurs Andries en Van Gijseghem met hun dames, alsook het voltallige college van burgemeester en schepenen, vergezeld van de heer stadssecretaris. Hij dankte het stadsbestuur voor de rüime subsidie en het ter beschikking stellen van de oude school in de wijk Groeneweg, als voor lopig leslokaal en magazijn. De chef feliciteerde de trommelaars voor hun stijlvol optreden evenals de agenten voor het trouw bijwonen van de lessen. Ook dankte hij de provinciale chef voor het ge schonken materieel dat vooral bij overstroming grote diensten zal kunnen bewijzen. De heer burgemeester Milo beloofde in naam van het stadsbestuur verdere steun en wees erop dat schepen De Riemaecker volop bezig is met de studie van een nieuw arsenaal voor de verschillen de hulpdiensten. De zaak is in goede handen zodat in de nabije toekomst een modern lokaal zal kun nen ter beschikking gesteld worden. De burgemees ter richtte vervolgens een oproep tot de agenten om uit te kijken naar interessante elementen om de rangen van het korps te vervoegen. De heer Posteirnans, provinciale chef, legde er de nadruk op dat Ninove één der acht steunpunten van de Civiele Bescherming in Oost-Vlaanderen is. Dit brengt mee dat er een twintigtal nieuwe agenten dienen aangeworven te worden, hetzij in woners van Ninove of van de omliggende gemeen ten. Belangstellenden kunnen alle inlichtingen be komen op het kabinet van de burgemeester ten stadhuize van Ninove of bij de plaatselijke chef Paul Coppens, Steenweg op Geraardsbergen 74 Ni nove, tel. 331.01. Na het eetmaal werd er dan nog gezellig ge danst tot in de vroege morgen. Vermelden we nog dat het Korps twee prach tige filmavonden inricht op vrijdag 28 januari en dinsdag 1 februari te 19,30 uur in Ciné Central, Lavendelstraat te Ninove. Er worden twee prach tige kleurenfilms getoond. Sport voor haar De K.A.V. van Ninove richt een turnreeks in die doorgaat iedere woensdagavond om 19.30 uur vanaf 9 februari en dit gedurende 13 weken in Ons Huis Dreefstraat, Ninove. Deze lessen worden gegeven door een kinisist. Er worden algemene turnoefeningen gegeven. Oei en in gen in verband met een goede houding. Voorkomen van afwijkingen en fouten door verkeerde bewegingen Oefeningen waarbij men zic-h volledig kan ont spannen. Oefeningen die naderhand thuis kunnen gedaan worden. Oefeningen die bepaalde bewegingen minder vermoeiend maken. Inschrijving 125 fr. voor leden - 250 fr. voor met-leden. Bezorg uw inschrijving aan een kernlid. Kleding liefst in lange broek of training - breng eventueel een matje mee om hierop bepaalde oefeningen te kunnen doen. Iedereen is hartelijk welkom. IJsrevue K.A.V. Ninove heeft op zaterdag 12 februari een uitstap gepland naar de ijsrevue te Gent. Deelname in de onkosten en toegang 175 fr. Inschrijving bij de kernleden.

Denderklok | 1972 | | pagina 2