W e OPENBARE WERKEN PLANT VEILIGHEID NINOOFSESTEENWEG SAMEN MET OEVERBEWONERS Een Pertinente Vraag Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 26 mei 1972 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NïNOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Ministerie van Openbare Werken Kabinet van de Minister 1040 Brussel, 15.5.1972. Onder die hoofding verscheen in De Bouw- kroniek van 15 april 1972 een bijdrage waarvan wij de belangrijke inhoud aan onze lezers niet wil len onthouden Samen met de burgemeesters van de gemeen ten langs de steenweg Brussel-N in ove en het actie comité voor meer veiligheid langs die rijksweg, hebben leden van het kabinet van minister van Openbare Werken De Saeger de mogelijke verbe- teringswerken onderzocht. Volgende punten werden besproken Adequate verlichting. Het gedeelte van Dilbeek tot Eizeringen zal in 1972, het gedeelte van Eizeringen naar Ninove in 1973 worden uitgevoerd. Snelheidsbeperking. Op de plaatsen waar op dit ogenblik de be perking tot 60 km per uur van kracht is, zal deze gehandhaafd blijven (Dilbeek, Meerbeke, Ninove). Een degressieve snelheidsafname naar de be bouwde kommen (100 km per uur, 80 km per uur, 60 km per uur) zal ingevoerd worden voor Bet- tendries, Spanuit, Dorp Sehepdaal, Goudveerde- gem, Eizeringen, Tuitenberg en Poelk. Aanpassen van de kruispunten door goede signali satie verkeerslichten -f knipperlichten. - Driekleurige verkeerslichten -f zebrapaden (in duurzame uitvoering) Dorp Sehepdaal tegen 1 mei 1972; Goudveerdegem tegen einde 1972 Span uit na aanleg van de weg van Brussel-Bergen naar E5: Station Meerbeke (volgens de gemeente re^ds beloofd door ministerie van openbare werken); Eveneens zouden reeds lichten beloofd zijn aan de kruising met de Kaudenaardestraat-Spanjeberg te Dilibeek en aan de Herdebeekstraat (Bettendries) izouden lichten met handbediening aangewezen zijn - Knipperlichten zebrapaden Spanuit (voorlopig) te Sehepdaal, Mostineks te Sint-Mar- tensr-Lennik, Tomiberg en Poelk te Roosdaal Esso- station (weg naar Meerbeke-dorp). - Vluchtheuvels Pedestraat en Kouterstraat te Sehepdaal; Loddershoek (café Breynaert) te Sint Martensr-Len n ik. Goede afbakening van de rijweg. Door gele strepen van weerszijden van de weg. Veilige bushalten. De gemeentebesturen zullen suggesties doen en in verbinding treden met de concessiehoudende maatschappij. Betere bescherming van de voetgangers. Door achteruit brengen van de bouwlijn; buiten de dorpskom en zo veel mogelijk bouwtoelatingen beperken; onderzoek naar de mogelijkheid tot aan leggen van voetpaden; plaatselijk onderbroken vangrails of stootbanden of gebeurlijk 'borstwerin gen. Er dient nu nog een gunstig advies te worden gegeven door de Verkeerstechnische Dienst van het Ministerie van Openbare Weriken. Indien dat advies gunstig is - wat elkeen stellig hoopt - dan komt er eindelijk wat meer veiligheid langs deze moorddadige woonstraat Dit artikel lokte de volgende reaktie uit van wege de Burgemeester van Ninove, dhr. E. Milo 3 mei 1972. Aan de Heer Minister DE SAEGER Minister van Openbare Werken Wetstraat, 155 1040 BRUSSEL Mijnheer de Minister, Ik heb de eer U ter kennis te brengen dat ik in De Bouwkroniek (nr. 16 van 15 april 1972, blz. 5) gelezen heb dat leden van Uw Cabinet samen met de burgemeesters van de gemeenten langs de steen weg Brussel-tNinove de mogelijke verbeteringswer- ken onderzochten voor meer veiligheid. Het verwondert me oprecht dat ik bij dit on derzoek niet ibetrokken werd. Het pendelgebied van Ninove en omliggende, dat het grootste belang heeft bij gemakkelijke en snelle verbindingen met Brussel, is voorstander van veilig verkeer. Dat gebied is echter radiikaal gekant tegen het opzet van overdreven snelheidsbeperkingen waarop zekere beheerders van randgemeenten van Brussel aansturen. U gelieve te willen aanvaarden, Mijnheer de Minister, de betuiging mijner gevoelens van hoog achting. E. MILO. Mijnheer de Burgemeester, In goede orde mocht de heer J. De Saeger, Mi nister van Openbare Werken, uw schrijven ont vangen dd. 3 mei 1972. Ik kan U de verzekering geven, dat tijdens de vergadering, die U in uw schrijven bedoelt en die plaats had op initiatief van het aktiekomitee, wel aangedrongen werd op snelheidsbeperkingen waar de rijksweg Brussel - Ninove woonkernen doorkruist, maar dus niet over de ganse lengte. De suggesties van die vergadering worden thans onderzocht door de Verkeerstechni sche Dienst. Ik zal niet nalaten U op de hoogte te houden van de voorstellen, die de Verkeerstech nische Dienst in dat verband zal doen. Met ibiezondere achting, A. VANSTAPPEN, Kabinetsattaché. Aan de heer E. MILO Burgemeester van en te 9400 NINOVE Hi Uit de Vragen en Antwoorden van de Ka mer van Volksvertegenwoordigers (9 mei 1972) ne men wij voor onze lezers een belangrijke vraag over Nr 84 van de heer De Croo d.d. 18 april 1972. Rijksweg nr. 9 - Verbreding van het vak Ninove- Oudenaarde. Rijksweg nr. 9 Brussel - Brakel - Oudenaarde - Kortrijk werd voor een gedeelte op vier stro-ken gebracht tussen Ninove en Dilbeek. Dit is een belangrijke verbetering. Het zeer stijgend verkeer op deze rijksweg vraagt dringende aanpassingsmaatregelen tussen Ninove en Brakel enerzijds, Brake 1-Oudenaarde an derzijds. De omleiding van de doortochten te Voor de en te Ophasselt alsook te Nederbrakel-Brakel dringen zich op. Zou de heer Minister mij kunnen melden ofdat op het vak Ninove-Braikel; Brakel-Oudenaarde, de mogelijkheid onderzocht werd bedoelde rijksweg op vier stroken te brengen Welke de vermoedelijke kostprijs zou zijn van dergelijke werken voor het vak Ninove-Brakei. zo wel wat de onteigeningen betreft als de uitvoering van de werken zelf; welke de kostprijs zou zijn voor het vak Brakel-Oudenaarde, zowel voor de onteigeningen ais voor de eigenlijke werken zelf; (Leest verder op pagina 2) ^/Qams sn v

Denderklok | 1972 | | pagina 1