Johan Stolz 10 DE DENDERKLOK V.K. GROENEWEG JEUGDCLUB TIEN-TWEN NINOVE DE VERKEERSVEILIGHEID VLAAMSE EN HOLLANDSE TEKENINGEN UIT DE 17' EEUW EN ZIJN ORKEST ZATERDAG 16 DECEMBER 1972 Houd die datum zeker vrij PRIESTER VAN WEEK E.H. COESSENS - Tel. 314.67 WACHTDIENST DOKTERS D' D. DEROOSE WACHTDIENST APOTEKERS THEOFIEL DE COSTER - Tel. 336.01 Twee ruime overwinningen voor V.K. Groeneweg. V.K. Groeneweg F.C. Stadspark 5-0. V.K. Groeneweg - Zavelvrienden Pamel 2-0. Op zaterdag 11 november speelde V.K. Groene weg de terugwedstrijd tegen F.C. Stadspark. De heenwedstrijd had reeds een overwinning opge leverd voor onze jongens. Er werd dus vrij rustig aan deze wedstrijd begonnen en na enkele gevaarlijke aanvallen kon Luc Wachtelaer de stand op 1-0 brengen. De Stads park-boys stelden zich dapper teweer maar konden niet beletten dat Eric Sonck in de 37e minuut met een prachtig 25-meter schot de stand op 2-0 bracht. Met deze stand werd dan ook gekeerd. De tweede helft werd echt eenrichtingsvoetbaL Onze ploeg woog zwaar op de rode muur maar doelpunten bleven uit door onkans bij het beslui ten. Men moest wachten tot de 80e minuut vooral eer achterspeler Eudy Carlier. goed gevolgd op een der talrijke aanvallen van groen-zwart, de voorsprong kon opdrijven. Door dit doelpunt stort te de Stadsparkverdediging volledig in elkaar en Erik Sonck en Paul Peiremans kenden niet veel moeite meer om de 5-0 op het bord te schieten. Op zondag 12 november kwam dan de grote schok voor V.K. De Zavelvrienden uit Pamel, die ons op hun terrein hadden verslagen, kwamen voor de terugwedstrijd aan den Doorn. Met de wedstrijd van de vorige dag nog in de benen werd het voor onze spelers een zware opdracht om een revanche te nemen op de Zavelvrienden. De eerste helft kende een licht veldoverwicht voor ons, maar met zeer gevaarlijke tegenstoten van de paarse aanvallers. Ruststand 0-0. Tijdens de tweede helft namen onze spelers de teugels definitief in handen. De paarsen kwa men nog slechts weinig over de middenlijn. Hier voor werden wij dan ook beloond in de 52e minuut toen Frank Ravets op een mooie dieptepas van «Stoffie» Tembuyser de bezoekende doelman kans loos liet 1-0. Tien minuten later was het vonnis van de Zavelvrienden getekend, toen de doelman een schot van Paul Peiremans door de handen liet glippen. Op een laatste tegenoffensief van de paarsen ikwam een speler alleen voor onze doelman. Gerdy Couvreur twijfelde niet om zich in de voeten te gooien. Hierbij werd hij zo ernstig geraakt dat hij van het terrein diende gedragen te worden. Met nog 6 minuten te spelen verving Eric Van Londer- sele hem. Hij werd geen enkele keer nog ernstig be dreigd. Met de 2-0 stand werd het einde van deze spannende wedstrijd (bereikt. Hartelijk proficiat aan al onze spelers voor deze twee overwinningen in twee dagen. Wij nodigen iedereen uit op zondag 19 novem ber voor de wedstrijd tegen S.K. La Lorraine aan Den Doorn te 15 u. De jeugdclub lanceert op zaterdag 18 novem ber haar kandidaat prins karnaval Don Casimir. Vanaf 20 uur praten d.j. Pat en Fleet de platen aan mekaar. Op die avond zijn ook de kaarten in voor verkoop te verkrijgen van de kleinkunstavond met Jan De Wilde en Johan Vernimmen. Vrijdagavond 17 november komt er een Argen tijnse groep protestantse jonge mensen naar de club. Zij zoeken kontakt met mensen van hier tij dens hun rondreis door Europa. Vrijdag zingen zij in de instuif van de club. De toneelclub repeteert zaterdagnamiddag om 14 uur aan de theevisite van H. Pinter voor de opvoeringen van 9 en 10 december. Het sportkomitee heeft een aantal verantwoor delijken aangeduid voor de verschillende sporttak- tken Voor volley kan je terecht bij Maurits Groe- ninck - Mia zorgt voor de trekkersclub - Michel Van De Perre en Paul De Bremaeker regelen alle voetbalaktiviteiten - Adelin De Freyne start met een gloednieuwe turn club en Willy Van Rossen staat in voor basket. Onlangs heeft te Brussel de elfde Interna tionale Studieweek voor de techniek van het weg verkeer en van de verkeersveiligheid plaats ge had. De opvoeding van de weggebruikers. Op de openingszitting, waarop prins Albert aanwezig was, werd er door de prins de Mérode, voorzitter van de Koninklijke Automobielclub van België, aan herinnerd dat een van de voornaamste doeleinden van de automobielclubs was, de midde len te zoeken om de betrekkingen tussen de men sen, dank zij de automobiel, te verbeteren en uit te breiden. Hij drukte tevens de wens uit dat de opvoeding van de weggebruikers, de voetgangers inbegrepen, op doeltreffende wijze zou worden doorgevoerd. De heer Durie, voorzitter van de Wereldorga nisatie voor Toerisme en de Auto, was van oordeel dat de regeringen het autoverkeer moesten verge makkelijken door wegen- en parkeerprogramma's uit te werken en dat zij ook moesten streven naar eenvormigheid in de normen en de reglementen. Hij voegde hieraan toe dat het verlies aan mensen levens op de wegen, dat even groot is als tijdens oorlogen, beschouwd moet worden als het grootste probleem van het leefmilieu. Dhr Delmotte, minister van Verkeerswezen, sprak de wens uit dat de seriewagens veiliger zou den worden en de autobestuurders een aangepaste vorming zouden ontvangen, met welke laatste reeds in het lager onderwijs zou moeten worden aange vangen. De minister heeft ook de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid alle moderne middelen van de massa-media waarover wij beschikken, aan te wen den om op efficiënte wijze de weggebruikers op te leiden en voor te lichten. De wegverlichting. Dhr De Saeger, minister van Openbare Wer ken, citeerde in zijn toespraak o.m. volgende cij fers België telt 64,8 personenwagens per vierkan te kilometer, tegen 52,9 in Duitsland, 47,5 in En geland, 31 in Zwitserland, 18,7 in Japan, 9,2 in de V.S.A. en 0,6 in Canada. Enkel in Nederland ligt dit gemiddelde lager dan in België. Einde 1972, aldus dhr De Saeger, zullen vijf autowegen de Belgische grenzen overschrijden en dit worden er zeven in 1973. Welnu, in 1971 was er slechts één autoweg naar het buitenland. Na de inspanning die voor de autowegen wordt geleverd, zal werk gemaakt worden van de verbetering van de gewone verkeerswegen en van de verhoging van de verkeersveiligheid. In het tienjarenprogram ma 1969-1978 werd de verliohtingsuitrusting opge nomen van 1.600 km gewone verkeerswegen, voor een bedrag van 2,4 miljard frank. Van nu tot 1980 zal de verlichting van 2.000 km autowegen een investering vergen van 6 miljard frank, zodat in totaal 8,4 miljard frank voor de wegenverlichting in de volgende jaren zal worden uitgegeven. Men kan de indruk hebben dat dit programma zeer duur lijkt maar men moet weten, zei dhr De Saeger nog, dat een goede openbare wegverlichting het aantal nachtelijke verkeersongevallen met 30% doet dalen. De economische verliezen die het ge volg zijn van die ongevallen, worden op ongeveer 3 miljard per jaar geraamd. Het geïnvesteerde be drag van 8,4 miljard frank zal dus over 3,5 tot 4 jaar afgeschreven zijn. Daarenboven zullen er jaar lijks 300 mensenlevens worden gespaard. In de Koninklijke Bibliotheek Albert I te Brussel. Voor de eerste maal in de geschiedenis zal een belangrijke Russische collectie van Vlaamse en Hollandse tekeningen in West-Europa, namelijk in Brussel, Rotterdam en Parijs, worden tentoonge steld. Verscheidene van deze tekeningen werden reeds uitgeleend voor internationale tentoonstel lingen maar ongeveer een derde heeft nooit de U.S.S.R. verlaten. Het belangrijkste gedeelte van deze collectie werd nochtans te Brussel verzameld door Charles-Philippe-Jean, graaf van Cobenzl (1712-1770) toen hij in 1753 door keizerin Maria- Theresia gevolmachtigd minister in de Zuidelijke Nederlanden werd benoemd. In 1768 kocht keizerin Catharina II van Rus land zijn coillectie op en voegde er in de volgende jaren nog verscheidene reeksen aan toe. In de loop der eeuwen werd die collectie Vlaamse en Hollandse tekeningen van het Ermi tage-Museum aangevuld, zodat die verzameling, vervolledigd door die van het Poesj kin-Museum van Moskou, een zeer volledig beeld brengt van de ontwikkeling van de tekenkunst in de 17e eeuw in de Nederlanden. De tentoonstelling die gehouden wordt in het raam van het Belgisch-Russisch Cultureel Akkoord, is voor het publiek toegankelijk tot 25 november, iedere dag, behalve op de zondagen en de feest dagen, van 9 tot 17 u. zijn te gast in Ninove OP HET POMPIERSBAL in de zaal "Roxy Tijdens het weekeinde van 19 november Adv. De Backerstraat 69, Denderhoutem, tel. 354.20 Tijdens het weekeinde van 19 november Mr M. Lievens Oudstrijdersplaats WACHTDIENST ELECTRICITEITSDIENST Vanaf vrijdag 17 november te 17 uur tot vrijdag 24 november te 17 uur

Denderklok | 1972 | | pagina 10