Raadszitting RECHT OP ANTWOORD Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 26 januari 1973 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Mijnheer, Ingevolge ons onderhoud van 19 dezer, hebben wij 'het genoegen U hiermede ons recht op ant woord te laten geworden, betreffende Uw artikel Neigembos van 19.1.1973. Het publiceren van ons antwoord 'bewijst uw objectiviteit en goede trouw van een waardevol weekblad. Wij stellen dit ten zeerste op prijs en zijn U dankbaar en ver schuldigd. Wij zullen punt na punt hernemen met de no dige opmerkingen maar eerst uw inleiding-Neigem- bos, tot en met de klassering ervan als natuurre servaat. - Heel slecht ingelicht volgens de huidige stand der zaken, volledig er naast. BOOMALARM. 1) Beukendreef. - Was rijp en reeds gedeelte lijk rot, nu nog te bemerken aan de grote holten in doeleinden ter plaatse. Dient nu als wettelijke brand- en vuurlaan. Wordt niet herplant. 2) 1969, kaalkapping van zieke, uitgestorven bomen, wegens de grote dichtheid van het reser vaat. Herplant met lorken, nog 200 in groei, geen huidige herplanting wegens niet oplossing geschil. Zal kortelings gebeuren na ontleding grond. 3) Kapping honderden jonge eiken, verdroogd en ringschalig en vriesbarsten. Ze verdorren heel vroeg wegens dichtheid van het beukenreservaat en door de druk van het zelfbegroeiingsproces der Ibeukenopstand. 4) Kapping 1971 Prindael, was van een andere eigenaar. Volgens advies Stedebouw betreft het hier geen ontbossing, maar normale bos-exploitatie wegens de grote hoeveelheden bestaande neven- planten der gekapte moederbomen. Wat de nestkastjes van R. De Decker betreft. Deze kon die aanhechten 'zoveel hij maar wilde, maar niet inspijkeren met nagels, alleen aanhech ten was toegelaten. Alle met nagels iingespijkende nestjes werden door de boswachter verwijderd, na verwittigingen waaraan Mr De Decker zich niet stoorde. Wij konden de beukenstammen toch niet laten schaden met er ijzer in te slaan. 5) Recht op antwoord aan Auto-Tourist door de Graaf opgestuurd. Werd nooit gepubliceerd. Het is nog tijd Mr Van den Broeck en Mr Van Den Haute om het te doen. Het ligt toch nog in wU bu reel. Waarom hebt U het niet laten verschijnen Antwoord a.u.b. Bij de aangehaalde opmerkingen willen wij het volgende voegen. Oppervlakte eigendom van de Graaf' is 48 ha en geen 44 ha zoals U aanhaalt. Ge durende de oorlog 14-18 werden er door de Duitsers 3.000 zware beuken uitgehaald of gestolen. Het bos werd na de oorlog onmiddellijk door Vader de Montblanc hersteld op eigen kosten. Wat nu ons verder antwoord betreft. De door U opgesomde 49 kaprijpe bomen waar van verschillende met eenzelfde nummer Was een uitvindsel van Mr. Van den Broeck met Ir. Steen- achers om de toestand te verwarren. Bij het op maken van de 2de inventaris bos, oktober 1972, werd door diensten van het Min. van Landbouw, afd. Gent, een groot verschil gevonden, ten voor dele van het reservaat, tegenover de 1ste inventaris opgemaakt door de Diensten van Brussel, 6 maan den te voren. Het politieapparaat in werking treden, wanneer de Heer Schoukens nog meent het bij het rechte eind te hebben. Wat een uitdaging, Mijne Heren Tot spijt voor U heb ik het steeds bij het rechte eind gehad en zal die weg en richting niet veran deren. 1) Ik heb vanaf september 1971 op het Sche pencollege te Meerbeke verklaard dat er geen ver gunning nodig was. Ik heb toen de Grendelwet Min. Landbouw getoond, en bevestigd dat het de enige toepassing op Neigembos is en was. ook NU NOG. 2) Iedere voorbije kapping was wettig, iedere toekomstige kapping zal wettig zijn. 3) Ieder proces-verbaal was onwettig, Mijne Heren, en zal het in de toekomst ook zijn. De kappingen werden gestopt voor onderhan delingen, dat is de enige reden. Ondertussen zijn er gedurende de voorbije zomer honderden jonge beuken verdord bij gebrek aan licht en lucht. Dui zenden anderen hebben hun volledig groeipeil niet kunnen bereiken wegens overbelasting reservaat door dikste bomen. De schade is aanzienlijk, de rekening" ligt klaar. De kleinste buitenstaander of boer van Neigem en Meerbeke weet dat het de waarheid is, wegens de dichtheid van het reser vaat. U weet dat niet, Mijne Heren, en wilt het niet zien. Of zou het toch waar zijn dat U volledig onbosbouwkundig bent Hier volgt een uittreksel na rapport van de Diensten van het Departement Landbouw, 1972 Het blijkt na rapport dat de eventuele kapping van al de gemerkte bomen geen overdreven kubiek- verwijdering uit het bos zou veroorzaken. Ook zou men 't akkoord zijn dat het bos zich in een gevor derde staat van veroudering' bevindt, zodanig zelfs dat de verjonging in het gedrang komt. indien niet tot ruime kapping wordt overgegaan. Van het bij het rechte eind te hebben gespro ken, Mijne Heren. Ons antwoord op Wie zal het winnen Het winstbejag en het persoonlijk belang van enkelin gen of het algemeen welzijn Wij geven U als antwoord het Advies van de Hoge Bosraad Min. van Landbouw, in een brief van de heer Dir.-Gen. Adm. Waters en Bossen, da tum 12.7.1972 Het bos heeft meer te vrezen van diegenen die er in wandelen of er van spreken zonder er ooit gewerkt te hebben, dan van diegenen die er de vruchten plukken van hun voorgangers en verant woordelijk izijn voor de voortzetting voor de vol gende generaties. U kunt dit advies, gericht aan dhr Minister van Landbouw, aanvragen, Mijne Heren. Het bestaat uit talrijke bladzijden. U zult er insgelijks de be staande Wetten vinden nopens de Bossen en Bos exploitaties. U zult bemerken dat wij niets hadden te menen, maar het steeds bij het rechte eind heb- Iben gehad. Uw aangekondigde persconferentie. Zult U eindelijk de eigenaars uitnodigen of tellen die niet meer mede Waarom niet ter plaat se in het 'bos zelf In alle geval, wij werpen U de handschoen sportief toe en zullen er zijn, uitge nodigd of niet. De tijd van hulpeloze reddingen zonder wrak zijn voorbij en laat ons niet het 10de Gebod vergeten van Ons Heer En begeer nooit demand anders goed Het Vlaamse spreekwoord Schoenmaker blijft bij Uw leest kan er ook nog bij. Met alle achting. Voor Graaf de Montblanc, Schoukens M. 1540 Herne De verantwoordelijke gevolmachtigde. Donderdag 18 januari Te 20 uur verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Dhr Stevens is afwezig. 1) Stedelijke Brandweer - goedkeuring voorstel nieuwe barema's. Dhr Burgemeester - Bij vergissing werd dit punt aan de dagorde van de openbare zitting ge plaatst. Daar het over barema's gaat moet deze zaak behandeld worden in geheime zitting. Dhr Waltniel - Goed en wel voor wat de nieu we barema's betreft, maar ik wens een paar pro blemen in verband met de Brandweer toegelicht te worden. Dhr Burgemeester - Dat kan wanneer wij in de stadsbegroting de posten voor dc Brandweer bespreken. Dhr Waltniel - Akkoord. 2) Machtiging aan het schepencollege voor het aanstellen van tijdelijk personeel tijdens het jaar 1973. Dhr Burgemeester - Dit is een vraag die ieder jaar terugkomt. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 3) Aanleg 3e spoor beneden-industriepark - Grondaanwervingen. Dhr De Riemaecker - Er zijn nog drie grond- aanwervingen te doen de firma's Aggioba, Nia- garra en Duson. Aggioba 568 m2 grond, totale prijs 30.412 fr. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Niagarra 530 m2 grond, totale prijs 27.242 fr. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. (Lees verder op pagina 2) NEIGEMB0S

Denderklok | 1973 | | pagina 1