h *ist en v o \KsQ e^n d w Qtf Raadszitting Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 9 februari 1972 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) Publiciteit met luidspreker en wagen. Dhr De Riemaecker - De laatste tijd zijn er terug veel leurders met microwagen in de stad. Be talen die de voorziene taks Dhr Burgemeester - De politie volgt deze kwes tie van nabij en past de taks van 50 fr. per dag toe. Bijdragen van andere gemeenten in de kosten van de brandweerdienst. Dhr Waltniiel - Het nieuw brandweerreglement zal van de stad een meeruitgave vergen van zo wat 500.000 fr. Maar ik bemerk dat de aangesloten ge meenten nochtans hetzelfde bedrag van vorig jaar inbrengen. Dhr Burgemeester - De bijdrage wordt nu door de provincie berekend en de bijdrage wordt niet meer, zoals vroeger, per inwoner berekend. Dhr Secretaris - Het is een soort omslagbere- keniing. Dhr Burgemeester - Wij schrijven een raming in voor de berekening van de provincie. Dhr Stevens - Vroeger inde de stad rechtstreeks de bijdragen van de gemeenten. Dhr Burgemeester - Inderdaad. Openbare telefooncellen. Dhr Coppens - WTij denken er aan nog enkele telefooncabines bij te plaatsen. Dhr Waltniiel - Aan de nieuwe kerk werd er een geplaatst. Dhr Burgemeester - Dat heeft de Regie zelf gedaan. Dhr Collyns - Evenals de kabine op de Graan markt. Dhr Burgemeester - Al de andere werden door toedoen van de stad geplaatst. Dhr Collyns - Het ingeschreven bedrag van 40.000 fr. is toch laag. Dhr Burgemeester - Het is een raming. Dhr Waltniel - Waarom moeten wij die ont vangsten boeken Dhr Burgemeester - De Regie wil het zo. Wij overwegen nog een telefoonkabine te plaat sen in de omgeving van het Hospitaal en in de wijk Niepersveld. Dhr Waltniel - Wat zijn de kosten Dhr Secretaris - 7.000 fr. waarborg. Dhr Timmermans - De verlichting ervan is ook ten laste van de stad. Dhr Collyns - En ook het onderhoud. UITGAVEN Politie - kleding. Dhr De Riemaeker - Slaat deze post op het ganse korps Dhr Burgemeester - Ja. Dhr De Riemaecker - En welke maatregelen worden er getroffen voor iemand die een jaar ziek is Dhr Burgemeester - Niets zegt dat die nieuwe kledingstukken krijgt. Dhr De Riemaecker - Is dit een deel van de wedde Dhr Burgemeester - Neen. Dhr De Riemaecker - Het bedrag van vorig jaar werd nochtans behouden Dhr Burgemeester - De ene agent krijgt een nieuw kostuum, een andere ontvangt een vergoe ding. Uw bemerking is wel gezond. Dhr Coppens - Niets zegt dat een persoon die vergoeding zal ontvangen. Dhr Burgemeester - Wij komen daar zeker nog op terug bij het nazicht der rekeningen. Politie - bewapening. Dhr De Riemaecker - Voor het afmaken van een hond verwees de politie iemand naar het slacht huis. Derhalve zullen zij kogels te veel hebben. Kan onze politie niet schieten Dhr Burgemeester - Met 20 man zullen ze niet veel moeten schieten voor 5.000 fr. Dhr Waltniel - Is het juist wat ge daar aanhaalt over het slachthuis Dhr De Riemaecker - Absoluut, ik heb het hier zwart op wit (geeft lezing). Dit schaadt aan de reputatie van ons slachthuis. Straks denkt men dat er hondenvlees geleverd wordt. Dhr Waltniel - Zeker, en na de honden volgen allicht de katten (gelach). Brandweer. Dhr Waltniel - Er volgen nu 7 posten uitgaven voor de Brandweer met een totaal van 1,3 miljoen fr. ongeveer. Een verhoging van 552.000 fr. De laat ste tijd heb ik heel wat geruchten opgevangen die wijzen op bepaalde moeilijkheden. Kunt U daar over een kleine uiteenzetting geven. Dhr Burgemeester Commandant Moeremans verzocht mij, wegens gezondheidsredenen.om voor zes maanden ontslagen te worden van alle activi teit bij de Brandweer. Tijdens onze onderhande lingen drukte de Bevelhebber de wens uit de ver antwoordelijkheid niet op de schouders alleen te leggen van een Luitenant, maar de verantwoorde lijkheden te verdelen. Aldus werd dan een drie manschap de leiding toevertrouwd een Luitenant werd voorzitter van de bestuursraad, de andere Luitenant zou instaan voor de technische dienst en de Korpssekretaris bleef gelast met de adminis tratie. Betrokkenen werden door mij over dit voor stel ingelicht en aanvaardden die taak. In het begin ging dat wel wat moeilijk maar daarna liep alles in goede banen. Dan ondervonden wij ondergrondse maneuvers van enkele leden die heibel zochten en trachtten profijt te trekken van de tijdelijke afwe zigheid van de Commandant. Hun doel was twee dracht zaaien in de rangen van het korps. En zelfs gelukten izdj hierin gedeeltelijk door bij de ambu lanciers van de Dienst 900 twijfel te doen ontstaan over de degelijkheid van de nieuw aangekochte apparatuur en dies meer. Kortom, er was kuiperij. De Commandant heeft nooit geaarzeld hierin zijn verantwoordelijkheid op te nemen en samen heb ben wij de toestand onderzocht en besproken. Vlug hebben wij de aanstokers kunnen isoleren. Nu is het terug kalm in het brandweerkorps. Wat het nieuw oproepsysteem betreft, wel ik heb het persoonlijk getest en het was zeer positief. Het is wel een degelijke apparatuur en dit was ook de mening van de Commandant. Toen. men de appara ten in gebruik dacht te nemen stond de hele wer king nog niet op punt en er werden vergissingen begaan zo wel van de kant van de Politie als van de Brandweer. Persoonlijk heb ik de apparatuur ten huize van de ambulanciers getest en geen enkele post heeft gefaald. De laatste dagen werden de Adjunct-politie commissaris en de Commandant met een postje uit gerust en houden boekhouding van hun bevindin gen. In het begin was er enkele malen een negatie ve oproep en hiervan werd de oorzaak vlug gevon den. Nu gaat alles perfect en was er gedurende een maand geen enkel hiaat meer. Alle postjes zijn mo menteel ingeleverd en zullen geleidelijk worden in geschakeld. De amper 2 of 3 mannen die zich de muiters van de Brandweer noemen hadden zelfs de lef ano nieme brieven te schrijven. Dhr Waltniel - Is er bij de Brandweer geen tweede in bevel Dhr Burgemeester - Er is een le en een 2e Lui tenant. Dhr Waltniel - Zoals dat gaat in het leger en bij de Politie was het toch de le in bevel die de taak van de onbeschikbare Commandant moest overnemen Dhr Burgemeester - In normale omstandighe den wel. maar in het 'belang van het korps hebben wij goed gehandeld. Dhr Waltniel - Ik geloof U, ik ken de zaak niet genoeg. Dhr Burgemeester - Vooral de laatste weken hebben uitgewezen dat wij een gezonde beslissing hebben genomen. Het was wel deliikaat. Dhr Waltniel - Het is een eigenaardige proce dure. Dhr Burgemeester - Het is een werkverdeling over drie mensen die nauw contact met elkaar heb ben en één lichaam vormen zodat de ene geen be slissing kan nemen zonder de andere. De Comman dant volgt alles van zeer nabij en durft zijn ver antwoordelijkheid nemen. Dhr Waltniel - Het is nu al een goed jaar dat de Hulpdienst 900 in onze stad en streek verzekerd wordt door ons brandweerkorps. Wat mij in gans die vrijwilligersdienst het meest verwondert is het feit dat het blijft duren. Er is inderdaad veel goeie wil en bereidwilligheid nodig om deze dienst te blijven verzekeren. Er zijn mensen bij met een beroep, zelfstandigen, handelaars klanten of niet als de bel rinkelt de wagen in. En voor de vergoe ding eraan verbonden moeten ze dit zeker niet doen. Vroeg of laat zullen we naar een andere (Lees verder op pagina 2) s'l r ehi)/

Denderklok | 1973 | | pagina 1