d e en n Inspraak Bisdom Gent De Graanmarkt en Omgeving Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 9 maart 1973 AKTIEGROEP eist recht op antwoord op uw artikel van vrijdag 23/2/1973 in uw weekblad De Deriderklok Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NSNOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. a Wij ontvingen op onze redactie onderhavig recht op antwoord. Om de objectiviteit van berichtgeving te res pecteren nemen wij dit schrijven integraal over, en onthouden ons van elk commentaar. DE REDACTIE. Geachte redaktie, Wij hebben niet de pretentie van te menen dat ons proza door iedereen ernstig genomen wordt. Maar toch tot spijt van wie 't benijdt werd datzelf de proza door alle kerkgangers aanvaard en ge lezen. Wanneer U de waarachtigheid van de vermelde feiten in het belachelijke wenst te trekken, ga U dan zelf even overtuigen in Sint-Gillis-Dendermon- de. U hoeft de agenten niet achter pilasters te zoe ken, want U ziet ze reeds bij de ingang van de kerk, verder in de middenbeuk en in de zijgangen van de kerk zelf. Ook de andere vermelde feiten moogt U op objectiviteit onderzoeken. Onze mening over evangelisch leven kan wellicht verschillen, maar ik daag U geachte redaktie uit om eens 24 uren ach ter elkaar in een kerk door te brengen, maar dan zinvol door te brengen zoals wij dat gedaan heb ben met getuigenissen, bidden, waken, gespreks groepen, eucharistievieringen, diamontages, enz... enz... Als U geachte redaktie er in loopt dat wij dat allemaal in een café zouden laten doorgaan, dan moet ik U zeggen dat de gentse politie en R.O.B. (niet op onze aanvraag) veel slimmer waren en ons de toegang tot een kerk a priori wilden belet ten. Dat noemt men verder zien dan zijn neus lang is. Of is samenkomen tussen 12 uur en 13.30 uur soms gelijk aan een 24 uren wake De verdere persoonlijke aanvallen laten wij terzijde, want schimpen en spotten laten wij U over. De leden van de aktiegroep INSPRAAK BISDOM GENT Sekretariaatsadres André Goemaere, Gentse steenweg 85, 9411 Erondegem. De klachten van de bewoners van Graanmarkt en omgeving hebben ons ertoe aangezet uitleg te vragen aan de Schepen van Openbare Werken. Ingevolge ons verzoek heeft de heer De Rie- maecker onderhavige bijdrage bezorgd ter voor lichting van de belanghebbenden en van de be volking. DE REDACTIE. De werken op de Graanmarkt en omgeving werden oorspronkelijk ingegeven door een dubbel opzet - enerzijds de vernieuwing van gans het weg dek van Graanmarkt en Langemuntstraat; - anderzijds de afschaffing en de demping van de waterloop nr 5.124, in zijn vak tussen de Oud- strijdersplaats en de Twijndersweg. De verwezenlijking van dit dubbel opzet vergt: 1. de aanleg van een zeer ruime koker tussen de Oudstrijdersplaats en de Twijndersweg; 2. de aanleg van een nieuwe riolering in de Despauteerstraat lussen de te dempen waterloop nr 5.124 en de voornoemde nieuwe koker op de Graanmarkt; 3. de aanpassing van gans het rioleringsnet langs de noordkant van de Graanmarkt en in de Langemuntstraat; 4. de aanpassing van al de bestaande huisaan sluitingen op het rioleringsnet en de aanleg van de ontworpen aansluitingen; 5. de aanpassing van het ondergrondse electri- citeitsnet; 6. de aanpassing van de ondergrondse telefoon leidingen; 7. de aanpassing van het waterleidingsnet; 8. tenslotte, bovengronds, de vernieuwing van het wegdek, van greppels, boordstenen en voetpa den. De werken worden te baat genomen om Graan markt en omgeving uit te rusten met gasbedekng. De Gemeenteraad heeft in zijn jongste zitting- van vrijdag 2 maart volgende meerwerken goed gekeurd 1. de vernieuwing van boordstenen, voetpaden en wegdek in de Despauteerstraat; 2. de demping en inbuizing van het deel van de waterloop tussen Twijndersweg en Oude Kaai, in zijn vak vanaf de Graanmarkt tot aan de oude watermolen; 3. de markering met gekleurde betonblokjes van gans het verhoogd middenplein van de Graan markt ten dienste van parking. Als aanverwante of gelegenheidswerken wor den nog voorzien 1. de aanleg in gekleurde betonblokjes van voetgangersoverwegen in Despauteerstraat, Lange muntstraat, Marktstraat en ingang Centrumlaan; 2. de uitrusting van het kruispunt gevormd door de Burchtstraat en de Oudstrijdersplaats met de Centrumlaan en de Marktstraat met verkeers lichten. Blijft voorlopig onopgelost de aanleg van een deel van het domein van de gesloopte fabriek De Mol De verdere ontsluiting van de Koepoort is hier voor van hoofdzakelijk belang. Onderhandelingen, besprekingen en studies worden hierover doorgedreven. Het is niet volledig uitgesloten dat de werken, thans in uitvoering, de voorlopige aanleg van een deel van deze sector voor gevolg kunnen hebben. Elke pronostiek daarover is voor 't ogenblik voorbarig. De aannemer kreeg dienstbevel om de werken aan te vatten op 8 november 1972. Het lastenkohier bedingt een uitvoeringster mijn van 150 werkdagen. Dit beduidt in klare taal dat de werken KUN NEN duren tot in juni 1973, onafgezien van moge lijke verlenging omwille van vries- en regendagen. Het is de bedoeling van de aannemer geen misbruik te maken van de voorziene termijn. Het ligt in zijn inzichten zijn werk ten spoe digste tot een goed einde te brengen op de Graan markt en in de Langemunt- en in de Despauteer straat. De eigenlijke dempingswerken van de water lopen - die geen gemakkelijke karwei zijn - zullen een der eindfasen zijn van de aanneming. Alle kritiek en alle geroddel van oningewijden ten spijt, leggen we getuigenis af dat de werken uitgevoerd worden door een GOED AANNEMER Hij leverde bewijzen van vakkennis en door- drijvendheid en tevens van begrip. De Koker tussen de Oudstrijdersplaats en de Twijndersweg is afgewerkt, 't Was de zwaarste brok van gans het werk De aanpassing van het rioleringsnet op de Graanmarkt is bijna voltooid. De huisaansluitingen op de Graanmarkt zijn grotendeels gedaan. De ondergrondse leidingen van electriciteit, te lefonie en waterbedeling zijn bijna aangepast op de Graanmarkt en in de Langemuntstraat. De aanleg van het gasbedelingsnet vordert zo snel het maar kan op de Graanmarkt. In de Langemuntstraat zijn al de ondergrondse werken omzeggens beëindigd, behalve het aanleg gen van een laskamer voor de telefonie. In de Despauteerstraat werden deze met man en macht aangepakt om wellicht beëindigd te zijn op het ogenblik dat onderhavige toelichting ge publiceerd wordt. (Lees verder op pagina 2) 4c

Denderklok | 1973 | | pagina 1