d e BHb/ e^n ^/ciams Raadszitting talige JCoogdag SINKSENKEKMIS 1973 Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 8 juni 1973 VAN 25 MEI 1973 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN STAD NINOVE Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) Dhr Van den Berghe - Tijdens de vorige ver gadering van de Gemeenteraad, waarop ik afwezig ■was, heeft Schepen De Riemaecker zeer terecht het aanstootgevend vertoon van sommige groepen in onze karnavalstoet aangeklaagd. lik wil echter tot de kern van de zaak doordrin gen het is nl. mijn wens dat er omtrent de karna valstoet een reglement opgesteld wordt om in de toekomst dergelijke smaakloze dingen te vermij den. Ik ben dan ook zeer verheugd, U te kunnen meedelen, dat de Karnavalraad in zijn laatste ver gadering reeds een reglement heeft uitgewerkt, dat nu zal voorgelegd worden aan het overkoepelend Karnavalcomité, en uiteraard dus nadien ook aan deze Gemeenteraad. Ik ben overtuigd dat een goed opgesteld en ge- sanctionneerd reglement noodzakelijk is. niet al leen ter vrijwaring van de openbare zedelijkheid, maar ootk van de echt fijne karnavalhumor. Dhr Burgemeester - Bij afwezigheid van Sche pen Timmermans is het mij onmogelijk hierop te antwoorden. Dhr Van den Berghe - Mijn tussenkomst is geen aanklacht. Het is zelfs geen wens meer, ver mits er reeds is op ingegaan. Het is een loutere mededeling geworden. 2) C.O.O. Aanbestedingsdossier liften. Dhr Burgemeester - Op 3.12.1970 werd door de architect Van Der Perre een contract opgemaakt voor de ramingen der liften van het Rustoord. Op 22.6. 1971 werd dit contract door de pro vinciale diensten goedgekeurd. Dossier 1 voorziet 2 fazen 1) de aanbouw van kokers; 2) de ombouw van kokers. Dossier 2 voorziet plaatsen nieuwe lift. Ramingen Dossier 1 1.042.374 fr en Dossier 2 9(73.000 fr. De aanbesteding gaf volgende uitslag Dossier 1 De Leenheer 1.713.005 fr. Dassier 2 met Daelmans 1.483.299 en R.W. met 1.517.272 fr. De ombouw van de kokers kost 1.041.868 fr. Dhr Waltniel - Dat zijn zeer hoge prijzen. Wat was de raming van faze 1 van het eerste dossier Dhr Burgemeester - Werd niet afzonderlijk ge raamd. Dhr Waltniel - Zijn er geen bepaalde maatre gelen te nemen als de aanbesteding een zeker pro cent hoger ligt dan de raming Dhr Burgemeester - Dat kan ik niet zeggen. Dhr Waltniel - De ene faze kost bijna zoveel als de raming van de 2 fazen samen. Dhr De Riemaecker - Het Departement moet beslissen of een aanbesteding 5' hoger dan de ra ming wordt aanvaard. Anderzijds moet toch gezegd dat .meer dan 1 jaar later deze ramingen toch geen ibasis meer zijn. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr De Muyter verlaat de zitting. 3) C.O.O. Kasverslag 1e kwartaal. Dhr Sekretaris geeft lezing van het kasverslag dat gunstig geadviseerd wordt. 4) Kasverslag stad 1e kwartaal. Dhr Sekretaris geeft lezing van het kasverslag dat gunstig geadviseerd wordt. 5) Grondafstand op het kerkhof. Dhr Sekretaris - Er zijn 3 aanvragen Dhr Suenaert, 2 plaatsen, volle grond. Dhr Van Den Holen, 2 personen, in cement. Dhr Van Den Bosch, 1 persoon, in cement. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 6) Wegeniswerken Nederwijk - Zaak T.R.T. - kennisgeving goedkeuring getroffen maatre gelen - opdracht aan de Provinciale Techni sche Dienst. Dhr De Riemaecker - Wij hebben de werken in de Nederwijk moeten stopzetten om de volgende reden de riolering moet er 3 meter onder de grond liggen. Tot 2 m. diepte gaat alles gaat, dieper komt men op drijfzand terecht. Alle betrokken diensten zijn hier samen geweest om de planning van de provincie te onderzoeken. De studie moet volledig hermaakt worden. Wij moeten ons akkoord geven dat de aanne mer de werken stopzet waar hij nu gekomen is. Dhr Waltniel - De werken in dé Nederwijk worden aldus geblokeerd Dhr De Riemaecker - Ja. Dhr Waltniel - Dat is spijtig. Dhr De Riemaecker - Zeker, maar we kunnen de bestrating in de Nederwijk toch niet leggen en deze dan opnieuw open breken voor het leggen van de riolering. Dhr Goubert - Het is dus een geval van over macht Dhr De Riemaecker - Alle ingenieurs waren aanwezig. Dhr Goubert - Dat is nu al de tweede maal dat ze mis zijn met het bodemonderzoek. Dhr De Riemaecker - Het is hier op vele plaat sen rotte grond. Tussen het huis Lievens en het stadhuis is de aannmer gestuit op twee wassende bomen. Men heeft ze niet durven uittrekken voor gevaar van instortingen. Had het alleen om het stad huis te doen geweest, 'k zou gezegd hebben trek maar. (algemeen gelach) Algemene goedkeuring met .12 stemmen. 7) Wegeniswerken Graanmarkt uitbreiding Graanmarkt/Koepoort. Dhr De Riemaecker - In afwachting stellen we voor tussen de Koepoort en de Graanmarkt een weg in tarmac aan te leggen van 5 m. ibreed. Raming met BTW inbegrepen 1.069.000 fr. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. (Lees verder op pagina 2) Vrijdag 8 juni te 18.30 u. in de Nederwijk en aanpalende straten Wielercriterium voor Internat. Liefhebbers ingericht door de Biljartclub 't Hoeksken Zaterdag 9 juni te 16 uur in de Kerkstraat en Kerkplein Opening van de Kunstmarkt der Denderstreek Schilderkunst, keramiek, houtsnijwerk, beeld houwwerk, antiek. Deze tentoonstelling blijft toegankelijk op zon dag 10 en maandag 11 juni telkens van 9 tot 20u Te 2G uur op het Kerkplein Kunstconcert door de Kon. Harmonie Vrije Kunstkring uit Zottegem. Leiding de heer Georges D'Hoker. Zondag 10 juni te 9 u. op de vijver in het stadspark: Hengelwedstrijd ingericht door de Visserij Hof ten Berg, Ninove Maandag 11 juni vanaf 9.30 u. in het stadspark Basketballtornooi met het volgende programma 9.30 u. Ninove - Erembodegem 11 u. Haaltert - The Tower Aalst 14.30 u. Verliezer I - Verliezer II 16 u. Winnaar I - Winnaar II. Vanaf 18 u. op de Oudstrijdersplaats 3 Muziek- en Majorettenfestival met de verzekerde deelname van de volgende muziekmaatschappijen en majorettenpeletons 1) De Kon. Harmonie St.-Cecilia, Herzele 2) De Kon. Fanfare Nut en Vermaak Maldegem 3) De Kon. Kunstkring Alexis Pierloz, Hasselt 4) De Fanfare Eendraoht, Aalter 5) De Kon. Fanfare Concordia. Tisselt 6) De Fanfare Feest- en Muzikale Kring, Sint- And ries-Brugge. Twee uur show. Heerlijke muziek en prachtige dansnummers. Als apotheose Gezamenlijk optreden van de zes muziekkorpsen. Opgelegde stukken 1) De gekende mars Alte Kameraden 2) De Appollomars van de Ninoofse Toon dichter de heer O. Dammekens. Dinsdag 12 juni te 13 u. in de Stationsstraat Koers voor Beroepsrenners ingericht door De Standaertvrienden Zaterdag 16 juni te 15 u. in de Vredelaan Finale Pinksterkaatstornooi tussen de 2 winnaars en de beste verliezer.

Denderklok | 1973 | | pagina 1