^/qqi ris PLECHTIGE INHULDIGING VAN DE RINGLAAN NINOVE - MEERBEKE Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 29 juni 1973 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. ma Vorige vrijdag werd voor Ninove en Meerbeke een heugelijke dag, die voor de ontplooiing van de stad en van gans de Denderstreek een blijvende betekenis zal kennen. Het was op vrijdag 22 juni 1973 dat de Ring tussen de Doorn te Ninove en het oude tramstation te Meerbeke plechtig voor ge opend werd verklaard. De Opening te Meerbeke Toespraak van Burgemeester Cosyns De heer Burgemeester Cosyns van Meerbeke viel de eer te beurt aan het kruispunt van de nieu we Ring met de Stweg naar Brussel en de Halle- baan, de heer Staatssecretaris Vandewiele en een hele schaar prominenten te verwelkomen. Spreker drukte zijn dankbaarheid uit voor al len die bijdroegen tot de verwezenlijking van deze grootse Ringlaan, met een speciaal woordje aan de heer De Riemaecker. Schepen van Openbare Wer ken van Ninove, die heel zijn dynamisme inzette opdat over afzienbare tijd de nijverige bevolking van het zuiden der Denderstreek de weldadige ge volgen izou aanvoelen van de ontsluiting van deze sector. Na het doorknippen van het eerste lint en het drinken van de erewijn, trok het select ge zelschap naar de grens van Ninove. De Opening te Ninove De heer Burgemeester Milo van Ninove was de gids van de heer Minister en de lange sliert geno digden bij het openstellen van de nieuwe Dender- brug, de viaduct van de onderbrugging van de spoorweg en het kruispunt met de Steenweg naar Aalst. Totaal onverwacht bracht Minister Vandewiele een bezoek aan de volksbuurt van de versierde en bevlagde Nederwijk. De hoge gast beleefde intens plezier wanneer de 84-jarige belleman Fred Cop- pens, zoals jaren voorheen, de plechtigheid met lui- derstemme aankondigde. De verrassing steeg ten top toen de heer Vandewiele plots twee spelende kinderen in zijn wagen opnam om hem bij het lintjesknippen te helpen. Hierna trok het hele gezelschap naar het mooi opgesmukte stadhuis van Ninove. Receptie Toespraak van Burgemeester Milo Tijdens een schitterende receptie, werkelijk tot in de puntjes verzorgd, dankte de heer Burge meester Milo de heer Staatssecretaris Vandewiele voor zijn aanwezigheid en belangstelling. De heer Milo gaf vervolgens de historiek van de lange administratieve weg die het aanleggen van de nieuwe Ringlaan 'vooraf ging. Niet minder dan 10 jaar duurde de lijdenswreg voor die 1200 m. autosnelweg. Spreker belichtte dan nogmaals het belang van deze realisatie voor de verdere uitbouw van de nieuwe verbinding tussen Ninove en Aalst. Tot slot dankte hij zijn Schepen De Riemaecker die hij als de promotor van deze realisatie betitelde en ook het expansiekomitee van het arrondissement Aalst, onder het voorzitterschap van oud-minister L. Moyersoen. Toespraak van Staatssecretaris Vandewiele Staatsminister Vandewiele, werkelijk in zijn nopjes bij deze plechtigheid, spaarde zijn kwink slagen, anecdoten en humor niet voor zijn zeer aandachtige toehoorders die zichtbaar genoten van dit pittig betoog. Na de aanwezigen begroet te hebben drukte de Heer Staatssecretaris er zijn vreugde over uit ter gelegenheid van de inhuldiging van de Oostelijke Ringlaan van de stad Ninove, zijn bijdrage te mo gen leveren in de ontsluiting van een gebied dat op het economische en industriële vlak aan het begin staat van een grote en vermoedelijk zeer snelle ontwikkeling. Vaststellen dat ons wegennet in het laatste de- cenium op sterk spectaculaire wijze werd uitge bouwd is een open deur instampen. Wij beschikken thans over een efficient net van autowegen dat de ruggegraat vormt van ons economisch, ons indus trieel, ons sociaal, ons cultureel en zelfs ons ont spanningsleven. Thans gaat de voornaamste aandacht naar de werken die de aansluiting op dit autowegennet ver zekeren. Werken van het volume dat wij vandaag ge deeltelijk in gebruik kunnen stellen maar die voor de betrokken streek van kapitaal belang zijn. Er worden poorten geopend op de industrieterreinen en op de grote handels- en arbeidscentra als Gent en Aalst. Doch 10 jaar voor het aanleggen van 1200 m. autosnelweg is toch wel al te lang. Ik beken dan ook graag dat de molens van onze administratie nog trager malen dan ik vermoedde. Om hieraan te verhelpen wens ik een oproep te doen tot de aanwezige parlementsleden om te gepasten tijde interpellaties te doen bij de betrokken ministers. Voor 1973 wordt voor het arrondissement Aalst een tekort aan werkgelegenheden verwacht van 39.800 eenheden. Tussen 1951 en 1969 is het aantal arbeidsplaatsen bestendig teruggelopen. De verdere planmatige uitbouw van de gewes telijke infrastructuur moet het mogelijk maken de beweging om te keren en de vloek van de pendel- arbeid uit de streek te verdrijven. Het is beteke nisvol dat pas beslist werd onder impuls van de Heer Staatssecretaris voor Streekeconomie, de Heer Dhoore, dat op het industrieterrein dat van natio naal belang werd verklaard voor 18 miljoen frank aan bijkomende werken zullen uitgevoerd worden. De oostelijke omleiding tussen Ninove en Meerbeke moet in de kortst mogelijke tijd worden afgewerkt. In het programma 1974 zijn de werken voor openbare verlichting opgenomen. De verdere ontsluiting van Ninove via de rijks weg nr 731 komt voor op het vijfjarenplan. De uit voering der werken wordt voorzien vanaf 1976 voor een totaal bedrag van meer dan 300 miljoen frank. De Heer Staatssecretaris bracht hulde aan de gemeentebesturen van Ninove en Meerbeke, meer in het bijzonder aan de Heren Burgemeesters en de Heer De Riemaecker, schepen van openbare werken, en aan het Comité voor Economische Ex pansie voor het land van Aalst onder leiding van de Heer Moyersoen die enorme inspanningen heb ben geleverd om Brussel te overtuigen van de noodzakelijkheid van de werken die thans beëin digd of gepland zijn. De Minister eindigde zijn toespraak met de vaste hoop dat de generatie die tegen het jaar 2000 de dertigers zullen zijn, de vruchten zullen kunnen plukken van de gecoördineerde inspanningen die thans worden gedaan om het land van Ninove. het deel van de welstand en van het welzijn te ver schaffen, waarop het sinds lang recht heeft. Na de receptie begaven de genodigden zich naar het Provinciaal Technisch Instituut waar een banket werd aangeboden. Vuurwerk Bij het vallen van de avond werd neven de nieuwe Ringlaan een prachtig vuurwerk afgesto ken dat een enorme bijval kende en werkelijk het boucquet 'betekende van een waardige inhul diging van een nieuw baanvak met weldadige ge volgen voor stad en streek.

Denderklok | 1973 | | pagina 1