d uu e en/)/ Vlaams BESCHEIDENHEID.. A K T E E L- TJES... HEEFT KERMIS-NINOVE NOG ZIN BLAUWE ZONE INGEVOERD Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 10 augustus 1973 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. is een schone deugd die, helaas, in ons politiek spel zo weinig beoefend wordt. Na de recente schandalen bij de R.T.T. koes terden we de stille hoop dat de socialisten, altijd op kop als het gaat om anderen te verguizen, hun pretenties zouden milderen om zich in stilte op de achtergrond te houden. Wij zijn mis. Dat de roden met de gevaLlen Baudrin. Abel Dubois, Madame Collard e.a. ernstig verveeld zit ten is goed te begrijpen. Het moet inderdaad niet prettig zijn om zekere geheime kombientjes ze openbaar uitgestald te zien, bijzonder voor een partij die, uiteraard, antikapitalistisch zou moeten ■zijn, maar .bewust en met overtuiging het zo ge hate pad van het bezit is opgegaan. De tijd van eigendom is diefstal is lang voor bij, meer bepaald sinds de B.S.P. als mederegerende partij haar deel kreeg van de menigvuldige pre benden waarmede de Staat zo goedjongstig zijn die naren beloond. Voor het ogenblik houden we ons echter bij een brief waaruit blijkt dat de roden absoluut niets bijgeleerd hebben. Gezegde brief gaat uit van het Partijbureau van de B.S.P. - onder leiding van het duo Van Eynde - Cools - gericht aan alle rode federaties en parlementariërs om te herinneren aan de ethische regels die het lidmaatschap van de B.S.P. met zich brengen en waarin vast gesteld wordt dat de meeste aanvallen tegen de socialisten berusten op niet bewezen beschuldigin gen en valse informatie Tiens, tiens Waarom moest Abel van den Bos en van Lessen dan rap-rap ontslag nemen als mi nister Om tijd tot mediteren te vinden over het Marxisme en de Charte de Quaregnon En van valse informatie gesproken, waarom ver klaarde Baudrin van R.T.T. met een superieur air tje dat zijn schamele villa aan het Comomeer maar 1,4 miljoen kost als de waarde ervan door kenners ter zake op 6 miljoen wordt geschat Uit beschei denheid Maar laten we verder gaan met het epistel van Van Eynde-Cools dat o.m. odk nog zegt Zoals altijd in dergelijke gevallen waren wij ook op de hoogte van sommige vergissingen, soms zelfs fou ten begaan door kameraden, maar we laten ons niet misleiden dezelfde missingen en fouten zou den nooit zo hard beoordeeld worden waren ze het werk van onze tegenstrevers. Ja watte Stel U voor dat het tegenovergestel de gebeurd was, dat de anderen op heterdaad be trapt werden en stel U voor, iets wat onmogelijk is, welk gehuil en gebrul er bij de socialisten zou opgestegen zijn. En geef toe dat alles bij alles de zogezegde kapitalisten in hun beoordeling der feiten zeer voor zichtig zijn gebleven. Erger wordt het als de B.S.P. beweert dat het vast staat en zo moet blijven ook dat de so cialistische moraal op dat punt veel strenger is dan deze in voege bij de andere partijen Naar keuze mag de lezer hier lachen of vloe- ken. Wij deden het laatste, kort en krachtig. Om de weergaloze onbeschaamdheid waai mede Van Eynde weer eens de tekortkomingen van zijn eigen partijmensen in de schoenen van anderen schuift zonder de moed te hebben een gemeend mea culpa te slaan. Och, we weten dat niemand volmaakt is, schan dalen zijn er altijd geweest en zullen er altijd zijn. Vroeg of laat geraakt elke regerende partij wel eens betrokken in een of ander schandaal, maar toen hebben de partijen hun verantwoordelijkheid opgenomen, de schurftige schapen uit de stal ver wijderd en niet getracht hun eigen fouten op een anders rug te laden. Dat is normaal en democra tisch. Maar het is tegen alle regels van de politieke moraal dat iemand als Minister Anseele toch de hoofdverantwoordelijke voor Post, Telegraaf en Te lefoon, zich als een wanhopige aan zijn zetel vast klampt, onzin vertelt als hem uitleg werd gevraagd, om niettegenstaande alles toch de zegen van de B.S.P. te krijgen. Wij geven U op een brief ken dat in een gelijkaardig geval de andere partijen toch radikaler maatregelen zouden treffen. Verder willen we er op wiizen dat échte de mocratie er in bestaat de welvaart over zoveel mogelijk hoofden te spreiden. Dat is niet het geval bij de B.S.P. waar postjes en prebenden allerlei altijd op dezelfde hoofden nederdalen zodat man nen als een Machtens en een Cudell tot de elite van de plaatskensjagers behoren. Dat de jongere B.S.P.-ers deze toestand met lede ogen zien blijkt wel uit reacties die sporadisch hier en daar opduiken. Maar onder het mom van partijtucht, onder politieke en financiële druk, werd totnogtoe elke reactie de kop ingedrukt. Wel was er enkele tijd geleden spraak van een wets voorstel, in te dienen door een andere B.S.P.-er Pierson, dat de verenigbaarheid tussen een poli tiek en andere staats-mandaten zou verbieden, maar het schijnt wel bij goede bedoelingen te blijven, want we horen er niets meer van. Zoals hierboven al gezegd bescheidenheid is een schone deugd. Die niet of nooit in de rode cathechismus zal aangeprezen worden. Deze vraag stelde zich meer dan één Nino- vieter, nu vooral dit jaar wegens het verschuiven van deze kermis met acht dagen na de gebruike lijke datum zondag 22 juli of de eerstvolgende zondag. Sedert het veralgemenen van het betaald ver lof, viel deze kermis normaal in de verlofperiode, waarbij men een massa-uittocht van de inboorlin gen kende. Dit jaar was het enigszins anders en keerde een groot deel verlofgangers terug bij het eindigen van de derde kermisdag, wat weeral niet in het voordeel was van de kermisfeesten zelf. Foorkramers en neringdoeners hebben er niet veel aan gehad, terwijl de stad veel geld uitgaf aan feestelijkheden zonder veel sukses. Een opiniepei ling daaromtrent zou zeker verrassende resultaten opleveren en men kan zich inderdaad, met reden, de vraag stellen of het behoud van deze kermis nog verantwoord is. In vroegere tijden waren er twee kermisfees ten de kleine met Pinksteren en de grote einde juli. benevens de verschillende wijkfeesten. Op on ze dagen kennen wij de Karnavaikermis en de Sint-Niklaaskermis welke qua tijdstip zeer gunstig liggen voor iedereen en waar dan ook tel kens duchtig aan mee gevierd wordt. Wegens de regelmatige uittochten van de moderne inwoners zowel met het week-eind als met Pasen, Sinksen en noem maar op, zonder de jaarlijkse verlofperio de uit het oog te verliezen, krijgen de twee offi ciële kermisfeesten een folkloristische tint. om niet te zeggen dat er geen interesse meer voor opge bracht wordt vanwege de bevolking. Wij zijn dan ook de mening toegedaan, dat on ze consumptiemaatschappij in feite genoeg heeft aan twee gevierde kermisfeesten en voor de rest genoeg weg weet met haar vakantiegeld in binnen- en buitenland. Het staat natuurlijk iedereen vrij er een an dere zienswijze op na te houden, maar het verloop van de jongste kermisdagen biedt genoeg redenen tot overweging van het probleem. Sedert maandag 6 oogst werd te Ninove de Blauwe Zone ingesteld voor het stadscentrum. Het was wel geweten dat zulks in de lucht (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1973 | | pagina 1