d e zin Oir, u'QQms bh REVOLUTIE BIJ DE B.S.P. Raadszitting Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 14 september 1973 PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. STAD NINOVE Zaterdag 29 september 1973 GEWESTELIJK BAL met zanger Paul Severs. Zondag 30 september 1973 ARRONDISSEMENTELE ZIEKENDAG Maandag 1 oktober 1973 VIERING 20-JARIG BESTAAN K.B.G. NINOVE Dit alles is een realisatie van de Kris- telijke Mutualiteit - gewest Ninove, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van Ziekenzorg. VAN 7 SEPTEMBER 1973 1) Grondafstand op het kerkhof. 2) C.O.O. Goedkeuring der dienstjaarrekening 19f2 van de commissie en van de verzorgings instellingen. Drukker - Uitgever Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Rond het geval Baudrin is al zodanig veel inkt gevloeid dat het nutteloos is er nog meer woor den aan te verspillen, laat staan een oordeel te vel len. Dit laatste werk behoort niet aan ons, wel aan het Gerecht en zo Lang dit zich niet uitspreekt, gaat de beklaagde vrij uit. Aan dit principe willen we ons dan ook houden. Meer tam-tam wordt gemaakt over het ontslag van Minister Anseele, de 'baas van Baudrin, waar van wordt geëist dat hij onmiddellijk zou aftreden. Ais verantwoordelijke voor zijn medewerkers en partijgenoten een zeer normale zaak, waarbij Mi nister Anseele het voorbeeld zou volgen van de vroegere Ministers Van Glabbeke en De Vleeschou- wer die voor veel minder, en de laatste dan nog na vrijspraak door het Hof van Beroep, bij hun partij in diskrediet geraakten en hun politieke carrière voor goed afgebroken zagen. Dat Minister Anseele, toch een gecultiveerd man, zeker niet gespeend van een goede dosis eer gevoel, niet wil plooien voor de tegen hem gerichte aanvallen, moet wel zeer speciale redenen hebben, redenen die naar onze mening te vinden zijn in de malaise in de socialistische rangen, gevolg van eer al te strakke structuur der BSP zelf. Om dit te begrijpen even een korte uitleg. Wie bij de socialisten politieke carrière wil ma ken moet, we zeggen wel MOET, zich onderwerpen aan de ijzeren discipline opgelegd door het Politiek Bureau dat geen tegenstand duit, maar zijn ukasen uitvaardigt zonder rekening te houden met om het even wat. Alleen het partijbelang telt. Gehoorza men dus. Pink op de naad van de broek en Zu Befehl Gezegd Politiek Bureau staat, om reden van het aanzienlijk aantal partijgenoten, van zelfspre kend onder de macht van de sterkste federaties als Luik, Charleroi, Bergen, Brussel. Antwerpen en Gent. met als jongere leiders André Cools, Luik, en Leburton. Maar voor 't zeggen hebben het eigen lijk alleen de partijbonzen als Collard (Bergen), Jet' Van Eynde (Antwerpen), Machtens (Brussel), en Anseele voor Gent. Tegen deze Pruisische partij-discipline kwam de laatste jaren heel wat reactie, bijzonder door organisaties als Links en de Jong Socialisten, zon der succes ten andere, want de opposanten werden eenvoudig uitgerangeerd. Punt andere regel. Rood of geen brood. Om nu tot het geval Anseele terug te keren, wie een beetje vertrouwd is met de politiek weet dat Jet Van Eynde, tussen haakjes onder meer Di recteur van Volksgazet, na eerst tegen de toetre ding van de liberalen tot de regering te zijn ge weest, toch de duimen moest leggen omdat de Waal se federaties, die over geen meerderheid beschik ten, de hulp kregen van Anseele die in de sterke Gentse federatie nog altijd de lakens en het bedde- goed uitdeelt. Als dank voor deze dienst, die het mogelijk maakte dat de eentalige Waal Leburton eerste minister werd, kreeg kameraad Anseele de portefeuille van PTT toegewezen. Dat Anseele, in het geval Leburton, zich hard nekkig vastklampt aan zijn rninisterële zetel, zwijgt als een graf en er niet aan denkt het af te stappen, zaJ wel gebeuren met de stilzwijgende toestemming van Premier Leburton die zijn post te danken heeft aan de invloed van de Gentse federatie, dus aan Anseele. Vel beweert deze laatste dat hij persoonlijk tegen de benoeming van Baudrin als Administra teur-Generaal van PTT was, maar dat deze hem door de federatie van Bergen werd opgedrongen. Dat is geen verontschuldiging, integendeel. Het feit dat hij, Anseele, er tegen was laat veronderstellen dat hij de man kende, wist dat hij onbetrouwbaar was en derhalve de grootste waak zaamheid diende in acht genomen. Het argument dat niet alle stukken hem door zijn medewerkers ter ondertekening voorgelegd, door hem kunnen na gekeken worden, gaat niet op. Ten minste één van zijn secretarissen of attachés zou volle aandacht aan de Regie van Telefoon moeten hebben besteed. Dat is niet gebeurd, althans niet voor zo ver we weten, dus is de minister zelf verantwoordelijk en moet Anseele het maar afstappen. En Anseele zal gaan, maar niet vrijwillig en zeker niet alleen. Er werd naar een oplossing ge zocht en die werd gevonden ook. Op het program ma van het socialistisch partij-congres van oktober a.s. staan namelijk een paar puntjes die de samen stelling van het Politiek Bureau en de structuur der BSB zelf grondig kunnen veranderen. Primo wordt de ouderdomsgrens voor politie kers op 65 jaar gesteld: maatregel waarbij vele rode koppen zullen vallen. Achiel Van Ack ?r Jef Van Eynde, Machtens, Collard en andere Vjnzen, zelfs Anseele, worden hiermede buiten gebruik ge steld. Voor de socialisten een elegante manier om aan het affront van het ontslag van Anseele - na dit van Abel Dubois - te ontsnappen. Secundo zal de onverenigbaarheid tussen poli tieke en privé-mandaten waarschijnlijk doorgedre ven worden. Een andere ramp voor een massa rode cumulards als Cudelleken, Machtens, Van Eynde en noem maar op. Of de malaise in de rode rangen hiermede een einde zal nemen, zal afhangen van de manier waarop de slachtoffers hun verlies aan invloed en inkomsten zullen nemen. Daarvan hebben we het einde nog niet gezien. Een feit staat vast. Kameraad Simonet, die we gens (zijn modern socialisme van Anderlecht naar Europa werd gerangeerd, moet in zijn baard lachen nu zijn belagers in de put vallen die ze voor hem gegraven hadden. Simonet zijn uur komt nog wel. Misschien vroeger dan iemand denkt. Er was een ongewone publieke belangstelling, wanneer dhr Burgemeester Milo de zitting voor ge opend verklaart en dhr Schepen De Jonghe veront schuldigt die met verlof is. Dhr Sekretaris wordt vervangen door Mw Deck. Mw Deck - Er is een vraag van Mw Van On geval voor 30 j. in volle grond. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Dhr Coppens - Ik zal lezing geven van het kas- verslag 2e kwartaal. Dhr De Riemaecker - Van wanneer dateert dit verslag Dhr Coppens - Van 5 september 1973. Dit komt door de verlofperiode. Dhr Waltniel - En van wanneer dateert het vorige verslag Dhi Coppens - Sinds de laatste gemeenteraads zitting is er geen zitting meer geweest. Dhr Waltniel - Natuurlijk, het kan ook moei lijk anders (algemeen gelach). Dhi Burgemeester - Wij zullen dan ook maar lezing geven van het kasverslag van de COO dat pas is binnengekomen. Mw Deck geeft lezing van dit (kasverslag. Beide kasverslagen worden gunstig geadviseerd. Dhr Buigemeestei - Iedereen heeft een dossier ontvangen, en ik zal eerst de rekeningen van de COO zelf toelichten. (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1973 | | pagina 1