h rist ulaams en Midden Oosten fusies VAN GEMEENTEN Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 12 oktober 1973 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Voor de vierde maal in een tijdspanne van amper 25 jaar is er terug een open strijd tussen de Arabieren en de Joden. Al vechten deze volkeren in princiep met een bepaald idealisme om hun voortbestaan te verze keren, dan zijn er misschien toch ook wel andere aspekten aan deze gang van zaken verbonden, die wat minder kleurrijk zijn. Moesten de grote mogendheden werkelijk een duurzame vrede in de hand willen werken, dan kunnen zij toch wel bepaalde maatregelen treffen die daartoe kunnen leiden. Dagelijks gaan er in deze strijd verschillende miljarden aan oorlogsmateriaal verloren. Een enkel gevechtsvliegtuig kost ongeveer 100 miljoen Bel gische frank. Dit wil dan ook zeggen dat deze strijd geen maanden kan duren. Mogelijk hebben de Arabische landen zelfs een groter uithoudingsvermogen dan de Joden en hier schuilt er wel enig gevaar voor deze laatsten. Het is toch wel eigenaardig dat landen zoals Libye en Jordanië zich momenteel afzijdig houden. Wat zal er gebeuren moesten deze landen over enkele da gen hun onaangetast oorlogspotentieel in de strijd werpen. Later kunnen Algerië. Saoudi-Arabië en nog andere landen volgen wanneer zij merken dat hun tussenkomst de balans kan doen overhellen. Wie zal er voordeel halen uit deze strijd In de eerste plaats de grote mogendheden. Rusland zal aan de Arabieren nieuwe wapens kunnen le veren en deze laatsten zullen dan ook hun mone taire reserves moeten aanspreken, wat uiteindelijk hun positie zal verzwakken ten overstaan van de Westerse petroleummaatschappijen. Inderdaad zal het voor de Arabieren onmoge lijk zijn tijdelijk hun petroleumleveringen te stop pen of te verminderen en zullen zij verplicht zijn een veel soepeler houding aan te nemen. Misschien vormt dit aspect van deze zaak de enige achter grond die deze oorlog mogelijk maakt. Want ten slotte kunnen de landen van het Mid den Oosten toch maar weinig profijt halen uit deze strijd. De Joden kunnen wel hun standpunt kracht bijzetten volgens hetwelk zij veilige grenzen eisen. Dat is dan in feite een status quo ten opzichte van de toestand in 1967 geschapen. Syrië kan misschien terug de Golanhoogte inpalmen en Egypte een strook woestijn, maar verder zullen de Verenigde Staten deze landen nooit laten komen. 1. Wat stelde Binnenlandse Zaken voor? Appelterre Smeerebbe-Vloerzegem Voorde 1.438 Ha - 4.518 inwoners. Denderleeuw Iddergem Okegem Welle Liedekerke Teralfene 2.771 Ha - 30.880 inwoners. Denderwindeke Pollare Neigem Lieferinge 2.108 Ha - 5.198 inwoners. Haaltert Denderhoutem Heldergem Kerksken 2.913 Ha - 16.472 inwoners Ninove Meerbeke Outer 2.771 Ha - 20.230 inwoners. Sint-Lievens-Esse Aspelare Nederhasselt Sint-Antelinks Wou b rech tegem 2.897 Ha - 6.139 inwoners. 2. Voorstel Prov. Technische Dienst Appelterre Aspelare Nederhasselt Sint-Antelinks Sint-Lievens-Esse Steenhuize-Wijnhuize Voorde 4.235 Ha - 10.458 inwoners. Denderleeuw Iddergem Welle Liedekerke Teralfene 2.494 Ha - 29.077 inwoners. Haaltert Zie voorstel Binnenlandse Zaken. Ninove Meerbeke Outer Okegem Denderwindeke Neigem Lieferinge Pollare 5.337 Ha - 27.231 inwoners. 3. Voorstel Dienst voor Economische Aangelegenheden Denderleeuw Iddergem Welle Haaltert Kerksken Denderhoutem 3.792 Ha - 30.332 inwoners. Ninove Meerbeke Outer Denderwindeke Lieferinge Neigem Pollare Okegem Aspelare Appelterre Nederhasselt Voorde 7.314 Ha - 33.303 inwoners. V at het nu precies voor ons en onze omgeving gaat worden. Wie weet komen er nog geen nieuwe voorstellen uit de bus. Voorlopig afwachten maar. Zaal Ons Huis Ninove Zaterdag 13 oktober 1973 te 21 uur BAL VAN SCHEPENEN DE RIEMAECKER en DE JONGHE Orkest Theo Porter's Band Toegang 50 fr. e2.ind weekfr.

Denderklok | 1973 | | pagina 1