d e e/>ó/ z\n Schepen Timmermans kreeg op 't Ninoofse stadhuis geen Brusselse R.T.T.- of Ibramco-affaire dhr. Marcel De Paepe Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 26 oktober 1973 GEMEENTERAADSZITTING VAN 19 OKTOBER 1973 JAARGETIJDE VOOR Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. BH Het is precies 20 uur wanneer dhr Burgemees ter Milo de zitting voor geopend verklaart. De Ge meenteraad is voltallig aanwezig. 1. Kasverslag stad 3e kwartaal. Dhr Coppens geeft lezing van het kasverslag. Dhr WTaltniel - Van wanneer dateert dit kas verslag Dhr Coppens - Van 29 september 1973. Gunstig advies. 2. Stedelijk kerkhof - grondconcessie. Dhr Sekretaris - Er zijn drie aanvragen Mw Buyle, 2 plaatsen in volle grond. Mw Dortant, 2 plaatsen in volle grond. Mw Van Den Haute. 2 plaatsen in volle grond. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 3. Stedelijk kerkhof - ontruiming der panden van de gewone begravingen tot 1955. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 4. Gemeenteonderwijs - lijst der lokale verlofda gen. Dhr De Jonghe - De drie gemeentelijke scho len duiden 2 verlofdagen aan per trimester en hou den er twee in reserve. De dag van de feestmarkt en de maandag van karnaval zijn verlofdagen. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 5. Politiereglement betreffende waterverbruik - intrekking. Dhr Burgemeester - Wij kregen bericht van de Maatschappij der Watleidingen dat de beper king op het gebruik van water mag ingetrokken worden. Dhr De Riemaecker - In het schrijven van 3 oktober 1973 zegt de Maatschappij dat in de toe komst alles in het werk zal worden gesteld om beperkingen te vermijden. Ik geloof dat de Maatschappij sinds lang weet dat de toevoer van water onvoldoende is, maar er wordt niets voor gedaan. Wij hebben deze zomer geluk gehad, want ik vraag mij af wat er zou ge beurd zijn indien een zware brand was uitgebro ken. Nu schrijven dat men alles in het werk zal stellen om aan het tekort te verhelpen noem ik honig aan de baard strijken. Ik ga hiermee niet akkoord en, als ik door de Raad afgevaardigd wordt, zal ik op de eerstvolgende algemene ver gadering daartegen met klem protesteren. Ik ben absoluut niet akkoord met het gemis aan vooruitzicht van de Maatschappij. Dhr Waltniel - Het is niet de eerste keer dat wij in dit verband hier moeten protesteren. Enkele jaren terug hadden onze pompiers bij een brand in de Lindedreef fel met watertekort te kampen. De Maatschappij schijnt naar onze opmerkin gen niet te willen luisteren. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 6. Goedkeuring van het aanbestedingsdossier voor het onderhouden van park en beplantin gen. Dhr De Riemaecker - De Gemeenteraad heeft het aanfcestedingsbundel met zijn bijzonder bestek goedgestemd. De vereiste publicaties werden regel matig gedaan. üp 22 augustus 1973 werd onder mijn voorzit terschap overgegaan tot de opening der aanbiedin gen 1) Vanden Bosch F., Ninove 2.118.954 F 2) De Cat Nadia. Overijse 1.600.317 F 3) Duwez G., Heme 1.246.188 F 4) Scheirlinck D., Landskouter 1.111.637 F Bij geen enkel aanbod waren de vereiste be scheiden van R.M.Z. gevoegd. Dit werd vermeld in het proces-verbaal. De twee laagste aanbieders verden verzocht de nodige bescheiden in te dienen vóór de a.s. zittingen van College en Gemeenteraad Zulks wordt veeal gedaan om het herbeginnen van gans de proceduur te vermijden. Dit werd echter niet vermeld in het proces-verbaal. Luidens het proces-verbaal van nazicht der aan biedingen beschikten de twee hoogste aanbieders over geen erkenning. Het aanbod Duwez verhoog de, na verbetering van een vergissing, tot 1.284.578 frank. De keuze beperkte zich dus tussen Duwez (1.284.578 F), die de ontbrekende bescheiden in diende een paar dagen na de opening der offerten, en Scheirlinck (1.111.637 F) die zijn stukken indien de de dag van of vóór de voorgaande gemeente raadszitting'. Op 6.9.73 vroeg Scheirlinck mij een onderhoud, dat doorging in aanwezigheid van een gemeente- bediende, die er volgend proces-verbaal over op stelde De Heer De Riemaecker vraagt vooreerst aan de Heer Scheirlinck of zij mekaar ooit vóór de ope ning der aanbiedingen hebben ontmoet. Hierop ant woordt de Heer Scheirlinck ontkennend. De Heer De Riemaecker zegt verder dat hij formeel antwoord wil op de vraag of hij ja dan neen ivóór het sluiten van de vergadering gezegd heeft dat hij de twee laagste aanbieders uitnodigde om hun stukken in te dienen voor wat betreft R. M.Z. en erkenning. De Heer Scheirlinck 'bevestigt dat dit mderdaad werd gevraagd. De Heer Scheirlinck zegt verder dat aannemers ondereen altijd de zaken bespreken. De Heer Duwez vroeg hem, gezien hij al drie jaar het onderhoud in de stad doet, om zijn docu menten niet in te sturen, waarop Scheirlinck ak koord ging en zegde dat hij ze bij zich zou houden, indien dit mogelijk was. Scheirlinck verklaarde verder dat hij een tele foontje van de stad Ninove kreeg, waarom hij zijn documenten niet indiende. Op vraag van de Heer De Riemaecker. ant woordt hij dat hij niet wist wie opbelde, maar dat het waarschijnlijk een schepen was van de tegen partij (er wordt gelachen). Hij dacht dat er iets moest haperen en is naar Ninove gereden, waar hij dan gesproken heeft met de Heer schepen Tim mermans. Op de vraag of hij met Vanden Bosch en Du wez samen geweest is na de zitting, antwoordt de Heer Scheirlinck bevestigend. Eveneens op de vraag of hij ten huize van Duwez is geweest. Tot daar dit proces-verbaal. Op 7 september 1973 werd het geval behandeld voor de Gemeenteraad. De debatten en hun verloop zijn U allen voldoende bekend en bijgebleven. Op 11 september 1973 schrijft Duwez aan het Schepencollege om een onderhoud te vragen in volgende bewoordingen Ik heb vernomen op de gemeenteraad van 7 sepiember 1973 dat ik beschuldig werd van profi teur. bedrieger en vervalsing van fakturen. Vriendelijk kom ik U dringend te vragen, een vergadering te hebben met Burgemeester en Sche penen en als het mogelijk is met Conducteur en Dienstleider. Een gunstig antwoord tegemoetziende, teken ik met de meeste hoogachting. Ingaande op de wens, uitgedrukt door de Ge meenteraad, wordt op 14 september 1973 de R.M.Z. aanzocht gelijkvormige afschriften te sturen van de attesten ingediend zo door Duwez als door Scheirlinck. Op 20 september 1973 antwoordt de R.M.Z. in volgende zin Naar aanleiding van uw brief, delen wij u mede dat de Heer Duwez G. op 3.4.1973 geen attest, dien stig voor een aanbesteding, van onze instelling ont- (Lees verder op pagina 2). Op Allerzielendag, vrijdag 2 november a.s., te 11.30 uur, in de O.-L.-Vrouwekerk te Ninove Vrienden en kennissen worden vriendelijk uit genodigd deze H. Eucharistieviering bij te wonen die zal gecelebreerd worden door Zeereerwaarde Heer Prof, D Norbert De Paepe, zoon van de over ledene. u/aams

Denderklok | 1973 | | pagina 1