k rist Gr) vio /QQms \H5SeZmd WBe^/( Q/y Raadslid Staes negeert de B.S.P.-partijtueht Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 2 november 1973 GEMEENTERAADSZITTING VAN 19 OKTOBER 1973 (vervolg) Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 7. Beneden-industriepark - grondverkoop voor vestiging nieuwe nijverheid. Dhr De Riemaecker - Het gaat hier om de aan vraag Buyile die op vorige zitting werd verdaagd omdat niet juist geweten was hoeveel personeel die finria precies tewerkstelde. En in die zelfde zitting werden de aanvragen van Beeckman en De Dobbe- leer goedgestemd. Ik heb derhalve bij de Firma aangedrongen om de juiste cijfers te ontvangen en kreeg nu het juiste antwoord. Voor het 2e kwartaal 1973 werden er bij de R.M.Z. 12 personen ingeschreven en op 17 september 1973 waren er 14 werknemers. De fir ma zoekt zich verder uit te breiden. In vorige zitting werd hier gezegd dat er in het industriepark van Erembodegem niemand mocht een woning bouwen. Uit een schrijven van Het Land van Aalst stel ik vast dat er verscheidene woningen voor huisbewaking werden ingepland. Sommige fabrieken kunnen het inderdaad niet stel len zonder bewaking. In ons industriepark waren het precies de fabrieken zonder bewaking die en kele weken terug het bezoek kregen van dieven. Dhr Goubert - Ik ben akkoord als het om wo ningen gaat voor de bewakers van de firma. Dhr Timmermans - Mijn inlichtingen over de tewerkstelling bij Buyle kwamen van het stadsbe stuur van Aalst. Het blijkt inderdaad dat dit bedrijf de laatste tijd fel is vooruit gegaan. Wij zijn dus niet a priori tegen dit bedrijf. Ons bezwaar blijft bestaan tegen het in drie verdelen van dit perceel grond in het industriepark. Laat ons deze aanvraag uitstellen tot we weten dat de beide andere aanvragen, die door de Ge meenteraad werden goedgestemd, ook door de ho gere overheid worden goedgekeurd. Dan gaan wij er ook mee akkoord. Dhr Waltniel - Is het mogelijk dat de reeds goedgekeurde aanvragen door de hogere overheid worden afgekeurd Dhr Burgemeester - Dat is altijd mogelijk. Dhr Waltniel - Ja, natuurlijk, maar is er reeds een voorgaande geweest Dhr Timmermans - De provincie vraagt advies aan de Economische Raad van Oost-Vlaanderen. Dhr De Riemaecker - En die Raad stuurde ons al 1 klant die juist geteld 1 persoon tewerkstelde. De goedgekeurde aanvragen zijn nog niet naar Gent vertrokken want het schattingsverslag is pas gisteren binnengekomen. Wij zullen de drie aan vragen in hun geheel voorbrengen bij de Deputatie. Dhr Waltniel - Hoeveel werknemers zijn er te samen Dhr De Riemaecker - 20 om te vertrekken. Het voorstel tot verdaging wordt verworpen met 9 stemmen (CVP en PVV) tegen 6 (BSP). De aanvraag Buyle wordt goedgekeurd met 10 stemmen (CVP, PVV en dhr Staes) tegen 5 de ove rige BSP-ers). 8. Beneden-industriepark - grondaanwervingen in der minne. Dhr Coppens geeft lezing van de 14 aanwer vingen. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 9. Verkaveling Lindendreef - overname net elec- triciteit en waterleiding. Dhr Coppens - Het betreft de overname van het net van de straat Sienaert-Vernaillen op het Plasveld. Dhr Waltniel - En wat is de prijs Dhr Burgemeester - Wij betalen niets, wij ne men alleen het net in eigendom over. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 10. Kerkfabriek O.L.-Vrouw - Begrotingswijziging Dhr Coppens geeft lezing van de begrotings wijzigingen waarvan de meeste een aanpassing zijn aan het indexcijfer. Dhr Waltniel - Hoe komt het dat 239.000 fr. verwijlinteresten aan de Firma Verbeken moeten betaald worden Dhr Coppens - Het betreft de werken aan de voorgevel aan de kerk. Vanaf de 27e betaalstaat liepen de betalingen vertraging op. Dhr Waltniel - U betaalde niet omdat U niet tijdig de lening kreeg. Dhr Coppens - Er is een vertraging van 270 dagen. Dhr Waltniel - Maar hoe komt dat Dhr Coppens (verveeld) - Omdat het niet ge daan is. Dhr Waltniel - Dat is een gemakkelijk ant woord. Dhr Coppens (vertwijfelend) - Ons aandeel is betaald, maar het is de Staat die zijn deel niet be taalt. Dhr De Riemaecker (zeemzoet) - Mag ik een handje helpen, Mr Coppens Dhr Coppens zwijgt. Dhr De Riemaecker - Wij zijn in deze kwestie medebetalend bestuur en zij die te laat betalen moeten de verwijlinteresten betalen. Dhr Waltniel - Maar dan moet die post ook in de ontvangsten voorzien worden. Dhr Timmermans - Wij moeten wachten orn dit bedrag te kunnen recupereren. Dhr Waltniel - Is er wel mogelijkheid om te kunnen recupereren Wat dan als de Staat niet betaalt Dhr Evenepoel - De Staat of de Provincie zijn in fout. Dhr De Riemaecker - Of de Stad. Dhr Burgemeester - Uit de begroting kunt ge niet zien wie in gebreke bleef. Dhr De Riemaecker - Uit de betaalstaten kan dat wel uitgemaakt worden. Dhr Secretaris - Wij hebben de lening aan de Kerkfabriek overgemaakt. Dhr Waltniel 270 dagen schijnt ons toch wel een lange termijn. Schepen Coppens, wij verwach ten hierover nadere uitleg. Dhr Coppens - Ik zal U die schriftelijk bezor gen. Dhr Waltniel - Onze groep zal zich bij dit punt onthouden. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 5 onthou dingen (PVV). 11. Begroting - wijziging gewone en buitengewo ne dienst. Dhr Coppens geeft lezing van de verschillende posten. Dhr Waltniel - Door het lang aanslepen van het betalen der vergoedingen werd een vonnis uit gesproken waardoor 145.000 fr. moet betaald wor den plus verwijlinteresten. Dhr De Riemaecker - De schuld hiervan is het feit dat wij eerst verplicht werden alle dossiers in ziin geheel voor te brengen, en dit was een zeer tijdrovend werk. Achteraf mocht dossier per dos sier worden voorgebracht. Nu komt er schot m deze kwestie. Dhr Waltnel - Ik hoop dat door dit ene vonnis er geen meerdere zullen uitgelokt worden. Dhr De Riemaecker - Hadden wij onmiddellijk per dossier mogen voorbrengen deze kwestie had al lang van de baan geweest. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 5 onthou dingen (PVV). 12. Beneden-industriepark - lening voor het beta len van grondaanwervingen in der minne. Dhr Coppens - Het gaat hier om een lening van 770.000 fr. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 13. Wegenwerken Graanmarkt - aanvullende le ning rijksaandeel. Dhr Coppens - Het gaat hier om een lening'van 600.000 fr. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 14. Wegenwerken Graanmarkt - aanvullende le ning stadsaandeel. Dhr Coppens - Het gaat hier om een lening van 1.250.000 fr. over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1973 | | pagina 1