d e zin e/? 0, 'Qciiris Raadszitting 11de SINTERKLAAS Feestmarkt Her nieuw ing van de Abonnementen VAN 16 NOVEMBER 1973 SPEELGOED EN SNOEP Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 30 november 1973 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 (VERVOLG 4) B.P.A. Pollarestraat. Dhr De Riernaecker - Het gaat hier over het pand gelegen tussen de Brusselstraat. Pollarestraat, Kluisweg en Parklaan. Het oorspronkelijk B.P.A. voorzag een straat tussen de Kluisweg en de Brusselstraat, die verbin ding zou geven op de Nijverheidslaan. Men zag toen nog zo nauw niet. en dit plan werd niet uitgewerkt zodat de gronden verkocht werden. Het nieuw voorstel voorziet geen enkele wij ziging aan de Brusselstraat, tenzij het afronden van de hoek met de Pollarestraat, waar een paar ont eigeningen dienen gedaan. Doorheen de school van de Burchtdam wordt een straat getrokken tussen de Kluisweg en de Pollarestraat. Dit geeft als on- middelljk voordeel dat er bouwgronden vrijkomen en dat de bewoners van de Brusselstraat achter hun huis een garage of werkhuis kunnen oprichten. Te vens worden daar ook groenzones voorzien. Het is een plan om niet onmiddellijk uit te voe ren maar die zijn nut voor de toekomst heeft, ver mits dit grote pand dan eindelijk zal ontsloten zijn. Dhr Waltniel - Het is het hoekhuis van de Pollarestraat en de garage Merckaert die dienen onteigend te worden om de toegang tot de Pollare straat te verbreden Dhr De Riernaecker - Ik zie alleen het nut van het plan en niet de namen van de eigenaars, zoals STAD NINOVE OP DINSDAG 4 DECEMBER 1973 van 8 uur tot 16 u. 30 150.000 Fr. PRIJZEN Kopers, EIST een lot per aankoop yan 20 Fr. Elk lot geeft recht op deelname aan de prijs- trekking. Prijstrekking onmiddellijk na het sluiten van de feestmarkt. Degelijke publiciteit is verze kerd voor de winnende nummers. Op 4 december 1973 vanaf 16 uur op de Graanmarkt GRATIS UITDELING door Sinterklaas van (voor een waarde van 25.000 fr.) aan AL de kin deren vergezeld van hun ouders. Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. ik dit steeds deed voor elke verwezenlijking. Dhr Timmermans - In 1961 werd er over de ontsluiting van dit pand hier reeds gesproken. Er werd geen nieuwe straat getrokken omdat dit te duur uitviel. Ook dit voorstel is financieel-econo- misch en esthetisch niet verantwoord. De nieuwe toegang tot de Pollarestraat zal niet gemakkelijk zijn en wij moeten toch niet trachten de achterkant van de Brusselstraat zichtbaar te maken. Dhr De Riernaecker - Financieel gezien weet toch hier iedereen dat de nieuwe straat ten laste valt van de aangelanden. Economisch Natuurlijk wordt hier geen nieu we industrievestiging bedoeld, maar de overtalrij- ke handelsgelegenheden van de Brusselstraat be schikken over geen garage. Omdat hij in zijn eigen dom niet binnen of buiten kan vertrekt de bloeien de handelszaak van dhr A. De Jonge naar Meerbe- ke. Dit is een pertinent gevolg van de bestaande toestand. En er zijn nog andere voorbeelden. Esthetisch Aan iedere voorkant is een achter kant en deze laatste is nu ook allesbehalve. Met dit plan kunnen wij daaraan verhelpen door het aanbrengen van groenzones. Verkeer Er wordt in de Pollarestraat geen nieuw kruispunt doch wel een toegang met enige ri oh ting. Opbrengst Er komt 150 m. bouwgelegenheid vrij. Het oude plan, dat nooit werd gewijzigd, blok keert reeds 20 jaar de eigendom L. Arijs. Volgens dit plan kan de eigenaar van het Café Stadion in de Parklaan geen zaal bouwen in de Kluisweg, alhoewel Stedebouw tegen het voorstel niet gekant is. Voor dit pand zijn er zeker nog andere voor-, stellen mogelijk. Dit is één voorstel waarop uw opmerkingen weinig steekhoudend zijn. Doe een ander voorstel, maar in elk geval moet over dit pand in de ene of andere zin nu advies worden gegeven. Dhr Waltniel - Dit schijnt wel een belangrijke onderneming te zijn om amper 15 bouwplaatsen vrij te maken. En dit is dan wel het enige nut, want de aangelanden zullen toch niet erg enthousiast zijn om verhaalbelasting voor een straat te betalen en slechts een garage of werkhuis te kunnen op richten. Trouwens moeten dan toch ook nog de aanwervingen gedaan worden voor de aanleg van de straat. De afronding van de hoek Pollarestraat achten wij overbodig" vermits die straat geen druk verkeer meer kent. De afronding had beter aan de andere kant van de straat geweest. Dhr De Riernaecker - Het verleggen van de bouwlijn is in de Pollarestraat langs de verkeerde kant gebeurd, maar dat is nu te laat. De achtertuinen en de gronden voor de straat zijn de enige aanwervingen. Het bouwen van gara ges kan zowel voor de Pollarestraat als voor de Brusselstraat worden toegestaan. Dhr Van den Berghe - Ik hoor hier door nie mand een tegenvoorstel vooropzetten. Dhr Burgemeester - Zeggen dat wijzigen geen nut 'heeft, is ook een voorstel. Dhr Van den Berghe - Het is esthetisch niet verantwoord dat de huidige toestand behouden blijft. Dhr Burgemeester - Maar als ge al die achter tuinen van de Brusselstraat gaat bloot leggen zal het nog wat anders zijn. Dhr Van den Berghe - Er zullen garages ge plaatst worden. Dhr Burgemeester - Iedereen izal dat niet doen. Dhr Van den Berghe - Al de eigendommen in de Brusselstraat zullen in waarde stijgen. Dhr Timmermans - Om de vuile hoek van de Pollarestraat op te kuisen kan het project Gotte- mans uit de kast gehaald worden. Men moet de bouwlijn bepalen. De afronding is er niet nodig want de Pollarestraat kent geen druk verkeer meer Het zaaltje in de Kluisweg kan gebouwd worden en de erven Arijs hebben reeds een bouwvraag ingediend. Een speelplein hebben wij daar niet nodig want het Park ligt vlakbij. En waarom moet die school eigenlijk onteigend worden De hande laars van de Brusselstraat hebben een parking voor de zwemkom om hun wagen te plaatsen. Er zijn in de stad andere kwartieren waar nuttiger werk kan verricht worden. Dhr De Riernaecker - Er bestaat toch nog zeker altijd een verschil tussen een huis met of zonder garage. Trouwens het gaat hier niet over een wa gen te parkeren, wel over lossen en laden. Dhr Van den Berghe - De meerwaarde van de eigendom zal hoger zijn dan de verhaalbelasting. Dhr Burgemeester - Er zijn nog wijken waar men graag zou kunnen lossen en laden. Dhr De Riernaecker - Iedereen moet zijn ver antwoordelijkheid opnemen. Dhr Van den Berghe - Kunnen we aan de be woners van die wijk hun eventuele bezwaren niet vragen Dhr De Riernaecker - Dat kunt ge niet. Er komt een gunstig of ongunstig avies over dit voor stel. Dhr Burgemeester - Wij hebben ons uit te spre ken over de afronding van de hoek Pollarestraat, (Lees verder op pagina 2). Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 190,- Fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid.

Denderklok | 1973 | | pagina 1