d e skb/ z\n i/i \j° ^'Qarns 6ft MOEDIG VOORUIT! Hernieuwing van de Abonnementen Raadszitting Zevenenveertigste Jaargang Vrijdag 28 december 1973 EEN ZALIG, GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR VAN 20 DECEMBER 1973 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. En weerom ging een jaarken voorbij en staat het nieuwe op ons te wachten. Het Nieuwe Jaar dat de Redactie U, van zelfsprekend en zoals altijd met een goed hart, gelukkig en voorspoedig wenst. Een gelegenheid ook om, alvorens het 1973ste blad voorgoed om te keren, nog eens eventjes om te kijken om vast te stellen dat, even min als alle andere voorgaande jaren, niet al onze wensen en verwachtingen in vervulling zijn gegaan. Maar is dat niet de gewone gang van het le ven Treuren hoeven we er niet om, hoofdzaak is dat we tevreden waren met het lot dat ons werd beschoren, hoe prettig of treurig het ook moge geweest zijn. Zand er over dus, gedane zaken heb ben geen keer en de toekomst staat voor de deur. Een toekomst die er toch niet zo somber uit ziet als door de zwartkijkers wordt voorspeld, niet tegenstaande allerlei nieuwe problemen zoals de immer stijgende levensduurte, het gebrek aan vol doende brandstof, zondag-rij-verbod en andere on aangename dingen meer een zekere stoornis in ons al te gemakkelijk leventje zullen brengen. Ten kwade Ten goede Het is een kwestie van opvatting, of beter van de manier waarcp we ons aan de nieuwe omstan digheden zullen aanpassen. Het moeilijkst zullen de jongeren het hebben, bedorven als ze waren door het gemak dat een ten top gedreven consumptie-maatschappij hen brengt, met als uitwas een weg-gooi-mentaliteit die helemaal niet in onze aard ligt en waartegen trouwens op tijd en stond werd gewaarschuwd door ouderen die wel begrepen dat, al is Düren een schone stad, blijven duren nog veel schoner is. Wij hebben het hier trouwens altijd nog zo veel beter dan de rest van de wereld. Rijperen en oir' herinneren zich nog goed de tijd - en zo lang geleden is dat ook weeral niet - dat we ons allemaal met heel wat minder tevreden moesten stellen, niet zo kieskeurig waren op eten en drin ken; dat auto's, buitenlandse reizen, vacantie aan zee en andere voordelen van onze welvaart-maat schappij wensdromen waren, alleen in het bereik van de 'kapitaalkrachtigen. Gelukkig behoort dat alles tot het verleden en krijgt ieder zijn deel van de welvaartkoek. De vraag is maar of we niet té ver zijn gegaan en elke zin tot redelijkheid hebben verloren. Want onze welstand is niet zo maar uit de lucht geval len. We danken hem aan onze taaie arbeid, aan ons doorzettingsvermogen, aan de will om een mens waardig levenspeil te bereiken. En dat is ons ge lukt ook, zoals het ons zal lukken de relatief klei ne moeilijkheden, die we voor ons hebben, onder de knie te krijgen. Dat het niet gemakkelijk zal gaan weten we ook wel. Maar hebben de meesten van ons al niet veel erger mee gemaakt De laatste oorlog met zijn onbeschrijfelijke ellende, ligt velen nog vers in het geheugen. Toen ook heeft de bevolking het vertrouwen in zichzelf nooit verloren, hebben we alles doorgebeten, geduldig maar met de vaste hoop op betere tijden gewacht en dat allemaal in om standigheden waar tegenover de huidige zo gezegde moeilijkheden toch maar kleine ongemakjes zijn. Pessimisme is voor het ogenblik uit den boze en onverantwoord. Integendeel. Laten we het Nieu we Jaar rustig tegemoet gaan. met optimisme en de moed om de kleine offers die ons onvermijde lijk gevraagd zullen worden, verduldig te verdra gen. Met Gods hulp komen we dat ook weer te boven. Misschien is er ook een goede kant aan het hele geval. De jongeren, die niet zo gek zijn als velen denken, zullen gauw beseffen dat konteste ren in tijd van overvloed wel gemakkelijk is, maar dat het actief bijbrengen van hulp in deze nieuwe omstandigheden toch moeilijker valt. En dat is dan een les die voor de toekomst haar waarde zal heb ben. Daarom dan, lieve lezers, laat het aan uw hart niet komen. Rookt uw feest-sigaar, drinkt een smakelijke borrel en zegt bij U zelf laat ze maar komen Klein krijgen we ze toch Wenst uw vrien den en kennissen met de glimlach wat wij hier boven al deden DE REDACTIE. Het innen van de abonnementen 1974 is prak tisch beëindigd en kende een zeer goed resultaat. Slechts enkele abonnenten hernieuwden hun abonnement tot op heden niet. Wij nodigen deze trouwe lezers uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 190,- Fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. Het is 20.10 u. wanneer dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend verklaard. Dhr De Muyter, weerhouden door beroepsbe-" zigheden, wordt verontschuldigd. Dhr Burgemeester - Laten wij ons eerst ak- Koord stellen over de data waarop de stadsbegro- ting zal behandeld worden. Ais de heren van de oppositie er mee akkoord kunnen gaan stellen wij 17 en 18 januari voor. Dhr Waltniel - Met dit voorstel van de heren van de meerderhid kunnen wij akkoord gaan. Wij zijn in elk geval tijdig verwittigd. Dhr Burgemeester - Op 11 januari dan verga dering van de sectie. Dhr Waltniel - Akkoord. 1) Kasverslag stad 4e kwartaal. Dhr Coppens geeft lezing van het verslag dat gunstig wordt geadviseerd. 2) Grondafstanden op het kerkhof. Dhr Secretaris - Er zijn drie aanvragen Dhr Kamiel Cieters, 2 plaatsen, cementen bak. Mw Blaton, 2 plaatsen, cementen bak. Dhr Cl. Van Der Haegen, 1 plaats, cementen bak. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 3) Beneden-industriepark - grondaanwerving in der minne. Dhr Coppens - Het gaat hier om een perceel van 9 aren 20 ca., gelegen tussen de Nederwijk en de Firma Sicanie voor de prijs van 80.200 fr. Het perceel is eigendom van dhr Ju lien Van Londer- sele. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 4) Aankoop in der minne van woning Bleekstraat. Dhr Coppens - Die woning heeft een opper vlakte van 70 ca. en is eigendom van de erfgena men van dhr Gustaaf Borms Germaine en Isidoor Arijs. Prijs 252.500 fr. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 5) Voetweg 89 - afschaffing - ingekomen bezwa ren - beslissing. Dhr De Riemaecker - Deze kwestie werd gron dig besproken in de sectie van openbare werken. De klachten van twee bewoners die aan de Amei- veldstraat palen zijn ongegrond. De voetweg loopt achter hun eigendom. Tussen de voetweg en de Elizabethlaan liggen er nog twee percelen waar- (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1973 | | pagina 1