NINOVE in januari 1974 2 DE DENDERKLOK voor bezwaar werd ingediend. Het perceel De Boom zou door de afschaffing van de voetweg ingesloten werden. Wij stellen derhalve voor de voetweg af te schaffen vanaf de Molendender tot aan het per ceel De Boom. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Dhr Stevens verlaat de vergadering. 6) Complex Groeneweg goedkeuring herstelling en heraanleg van de voetpaden. Dhr Burgemeester - Toen er 92 woningen in die wijk varen gebouwd werden de wegenis en de voetpaden voor het totale kompleks aangelegd, door bemiddeling van het Fonds Brunfaut. Bij de bouw der volgende fazen werd grote schade aan gebracht door verschillende maatschappijen de ondernemer zelf, de waterleidingen en electriciteit. Die drie partijen gaan akkoord de herstelling van de voetpaden samen met de stad te helpen bekos tigen. Het aandeel van de stad zou 167.170 fr. belopen. Bij de bouw van de eerste 92 woningen voor zag net bestek de aanleg van voetpaden met zand en een mortelbad. Er werd geen mortel gebruikt maar ook niet aangerekend. Die voetpaden verto nen thans vele verzakkingen. Dezelfde ondernemei, dhr Van Cauwelaert, kan deze voetpaden herstel len voor de prijs van 231.392 fr. Dit werk is natuur lijk volledig ten laste van de stad. Alles samen zou dit een uitgave betekenen van 433.509 fr. Wij vragen U de toelating voor de herstelling en voor het aangaan van een lening van 440.000 fr. Dhr Waltniel - Ik ben er volledig mee akkoord dat de voetpaden moeten hersteld worden. Doch vaak zijn er andere besturen de oorzaak van dat de voetpaden worden beschadigd. Steeds is men in onze stad ergens aan het breken. Schepen De Rie- onaecker zegde ons destijds dat hij de grondwer ken zou coördineren in overleg met al de betrok ken partijen. Daar schijnt tot op heden nog niet veel van in huis te komen. Wat de wijk Groeneweg betreft vernemen we dat vcor de aanleg van de voetpaden alleen zand werd gebruikt, alhoewel het bestek ook een mor telbad voorzag. Akkoord dat er geen mortel werd aangerekend en er geen bedrog is gebeurd. Maar een bestek moet toch gerespeecteerd worden en de aannemer moet zijn verplichtingen nakomen. De stadsconducteur moet de werken inspecteren. Het destijds uitsparen van mortel zal ons nu geen 231.392 fr. laten winnen. Dhr Burgemeester - De betrokken maatschap pijen wentelen de verantwoordelijkheid op mekaar af. Dat er slechts zand alleen voor de aanleg van de voetpaden werd gebruikt, had zijn reden. De aannemer wist dat er nog moest gebroken worden en achtte het mortelbad een nutteloos werk. Trou wens, de stad moest er niets voor betalen. Dhr De Riemaecker - De volledige aanleg van de voetpaden is voor ons geen slechte zaak geweest en wij hebben iets bekomen waar we in feite geen recht op hadden. Eigenlijk moest eerst gans het kompleks zijn afgewerkt vooraleer de voetpaden mochten aangelegd worden. Doch het ganse werk werd in zijn geheel betoelaagd en wij hebben mee genomen wat er te krijgen was. Had dit niet het geval geweest dan moesten de voetpaden nu nog aangelegd worden. Thans hebben de 1.000 inwoners van die wijk er voortij dig kunnen van genieten. Wat het openbreken betreft, hebben alle be trokken maatschappijen fout, maar zij kaatsen de cal naar mekaar terug. Daaraan zal een einde ko men. Ik werk een voorstel uit om de herstelling .an de voetpaden in aanbesteding te geven voor rekening van de stad. Die rekeningen zullen dan dour de verantwoordelijke maatschappijen mogen betaald worden. Nog steeds iedere woensdag van de maand ko men we hier samen met Je verantwoordelijken voor de aanleg van water, electriciteit en telefoon. Daar zal nu de gasonderneming bijkomen. De gan se kwestie is nu in het honderd gelopen door de aanleg van het aardgas. Het is geen gemakkelijk werk. Doch men is er te laat aan begonnen, wat Het Stadsbestuur en de Intercommunale EDAS hebben het genoegen de bevolking mede te delen dat de eerste T.V. - beelden, via het kabeltelevisienet, ter beschikking zullen zijn Dag en uur en plaats van de openbare inbedrijfstelling zullen eerstdaags aangekondigd worden. Uitgebreide informatie zal door EDAS aan alle inwoners thuis bezorgd worden. Ook Uw T.V. - installateur zal U hieromtrent bijkomende inlichtingen kunnen verstrekken. voor gevolg heeft dat sommige handelaars nu ge hinderd worden in de beste verkoopsmaand. Ik heb trouwens daartegen geprotesteerd. Goedgekeur met 8 stemmen bij 5 onthoudingen (PVV). Dhr Waltniel - Wij hebben niet neen gestemd omdat de voetpaden moeten hersteld worden. Wij hebben niet ja gestemd om de redenen die wij zo juist hebben geformuleerd. 7) Voorstel aanleg van ravotterreinen. Dhr Timmermans - Wij wensen speelmogelijk- heid te scheppen voor de jeugd op een braakliggend perceel groond, eigendom van de stad. op de wijk Preuiegem. Langs de achterzijde moet het terrein uitgepaald en afgespannen worden. Dan hebben we nog de aanleg van wat groen, het zaaien van gras, het plaatsen van een paar rustbanken en enkele moderne kinderspeeltuigen, die gemakkelijk kun nen overgeplaatst worden. Kostprijs 103..350 fr. Dhr Waltniel - Wat is de oppervlakte van dit terrein Dhr Timmermans - 15 op 40 m. Dhr Waltniel - En welke afsluiting komt er langs de straatzijde Dhr Timmermans - Er is geen voorzien. Dhr Waltniel - Dat is gevaarlijk voor de kleine kinderen die op straat kunnen geraken. Het ware best daar ook een afsluiting te voorzien. Dhr De Riemaecker - Zeker, want als er ge voetbald wordt komt de bal anders wel eens op de straat terecht. Dhr Timmermans - Voetballen zal achteraan •het terrein gebeuren. Dhr Burgemeester - Een lage afspanning ware zeker wenselijk. Dhr De Riemaecker - En een afsluitbare af spanning, dat er daar 's avonds ook niet te veel gespeeld wordt (gelach). Dhr De Jonghe - Worden er zandbakken ge plaatst Dhr Timmermans - Geen vaste zandbaKken in cement, maar wel zal er een hoep zand aangevoerd worden om in te spelen. Dhr De Jonghe - De kleinsten spelen nochtans graag in zandbakken. Tevens zou er een grondver- harding dienen aangebracht waarop met driewie- lertjes kan gefietst worden. Dhr Timmermans - Dat kan voorzien worden. Dhr Van den Berg'ne - Zal er geen toezicht no dig zijn, want speeltuigen brengen toch enig ge vaar mee Dhr Timmermans - De speeltuigen zijn zeer veilig. Dhr Van den Berghe - En de beweegbare speel tuigen Dhr Timmermans - Het zijn uiterst simpele modellen. Dhr Burgemeester - Komt er nog een plan over du voorstel Dhr Timmermans - De ondernemer bezit voor dergelijke inrichtingen een grote ondervinding. Dhr Van den Berghe - Is er een aanbesteding geweest voor die speeltuigen Dhr Timmermans - Ik heb prijs gevraagd bij de meest gespecialiseerde zaak van dergelijke speel tuigen. Dhr Goubert - Moet er geen leeftijdsgrens be paald worden vcor de kinderen Dhr Timmermans - Het speelterrein zal in 2 delen ingedeeld worden. Dhr De Riemaecker - Er is ook een trein voor zien en die is voor de mensen van de derde leef tijd (gelach). Dhr De Jonghe - Voor die mensen kan er een kaarthuisje gebouwd worden. Dhr Staes - Om er in te bevriezen (gelach). Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3) Het huis- en grofvuilproblèem te Ninove. Dhr De Riemaecker - Ge hebt hierover een werkdocument ontvangen en een verslag van de sectievergadering van openbare werken van 14 de cember 1973. Het komt er hier vandaag niet op aan een be slissing al te dwingen, maai wel een richting aan te duiden cm aan deze zeer ernstige kwestie een oplossing te gewen. Daarna wordt dan een concreet voorstel aan de Raad voorgelegd. Tussen vuil dient er onderscheid gemaakt Er is huisvuil, grof vuil, b.andelsvuil en indus trieel vuil. Laten we het eerst hebben over huisvuil. De sectie is niet gekant tegen het invoeren van de verplichting tot het gebruik van zakken voor de o pst raatstelling van het huisvuil - omwille van de hygiene; - omdat ze de ophaling bespoedigt en vergemakke- - omdat ze de mogelijkheid schept de lasten bil lijker te verdelen, gezien retributies en taksen in de prijs van de zakken kunnen verrekend en gespreid worden; omdat het gebruik ervan stilaan van zelf door dringt. T.V. - distributie

Denderklok | 1973 | | pagina 2