we Q/V e/7 /Qcitns Wie jaren klom, mag jaren rustig uitzien op het dal. Vijftigste Jaargang Vrijdag 28 mei 1976 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 2) Stedelijk zwembad - goedkeuring van de ba lans en de verlies- en winstrekening per 31 de cember 197 5 - Goedkeuring van de staat van ontvangsten en uitgaven. Dhr Staes - Moeten we dit punt post per post behandelen Dhr Waltniel - Ge moet U niet moe maken. Wij hadden op de Sectievergadering enkele vra gen gesteld en die werden ons schriftelijk beant woord. Wij stellen het verlies van 4.456.000 ir. vast, en met de ontvangsten kan men amper de wedden betalen, zonder de sociale lasten. Akkoord dat een zwembad een nutsvoorziening is, maar het verliescijfer is toch wel wat scherp. Wij zijn absoluut niet akkoord met die kwestie van de automaten die gekocht werden voor 113.000 fr. en verkocht werden voor 80.000 fr. met een af schrijving van 30.000 fr., zodat er nog een verlies van 3.000 fr. werd geleden. En nochtans leverde de uitbating van die automaten een winstcijfer op. Dan is er ook nog een zeer eigenaardige brief van dhr Beheerder De Pril van het zwembad, in dato van 5.1.1976, waarin dhr Van den Berghe wordt ge citeerd in verband met de bevuilde beweegbare bo dem. Ik vind het nogal een eigenaardige brief voor een bediende van het stadsbestuur. Mag iedereen de verslagen van de gemeente raadszittingen lezen Dhr Secretaris - Ja. maar aileen deze van de openbare zittingen. Dhr Burgemeester - Dhr Van den Berghe heeft op die brief geantwoord. Dhr Van den Berghe - Ik heb de beweegbare bodem nog eens onderzocht en nu was er minder vuil dan die keer dat ik die ring ging zoeken. De bodem was nu veel beter afgezogen. Doch het sys teem is nog niet doeltreffend genoeg. Er is wel iets aan te doen. Dhr De Riemaecker - De notaris is een goed duiker. Dhr Waltniel - Wanneer moet de beheerder in de zwemkom aanwezig zijn Dhr Timmermans - Tijdens alle openingsuren. Dhr Waltniel - En is dat save Dhr Timmermans - Hij kan vervangen worden maar moet steeds bereikbaar zijn. Dhr De Schrijver - Op zaterdag en zondag is hij daar niet vaak te zien. Dhr Timmermans - Dat is niet juist. Als hij op bezoek gaat bij zijn ouders is de elektricien aanwe zig als verantwoordelijke, maar is de beheerder be reikbaar. Hij kan toch niet altijd aanwezig zijn. Dhr Burgemeester - De Politiekommissaris is toch ook niet altijd aanwezig als zijn agenten op dienst zijn. Dan zou hij er dag en nacht moeten zijn. Dhr De Schrijver - De slechte resultaten vinden ook wel hun oorzaak dat er geen eenheid is onder het personeel van de top naar de basis. Dhr Timmermans - Dat begrijp ik niet. Dhr Burgemeester - Dan moet er ook respect zijn van onder naar boven. Dhr De Schrijver - Er waren reeds veel perso- neelswijzigingen. Dhr Timmermans - Niet juist, er waren amper een paar ontslagen. Dhr De Schrijver - Vier ontslagen op amper zes leden. Dhr Timmermans - Is er iets Zeg het dan Dhr De Schrijver - Er is geen verstandhouding onder het personeel. Dhr Burgemeester - En wat zijn de redenen Dhr De Schrijver - Moeilijkheden met de direc teur. Dhr Timmermans - Op 10.000 bezoekers zijn er slechts twee sancties getroffen, en hij heeft gelijk. Dhr Waltniel - Akkoord dat in een zwembad de discipline en houding streng in de hand dient ge houden. Maar behoort het wel tot de bevoegdheid van de Beheerder om iemand voor 1 jaar en een an der levenslang voor het zwembad te schorsen Dhr Timmermans - Wij hebben hem deze be voegdheid hier door ons reglement toegekend. Dhr Waltniel - Wanneer het om een schorsing gaat zou de Gemeenteraad zich hiervoor moeten kunnen uitspreken. Bij het Gerecht zoudt ge met zulk een procedure aan de verliezende kant staan. Dhr Timmermans - Waarom zijn de betrokkenen bij ons niet komen klagen, dan konden wij die kwes ties onderzoeken. Dhr De Schrijver - Ge moet het probleem om keren de Beheerder moest van zijn sancties kennis hebben gegeven aan het Schepencollege. Dhr Burgemeester - Hij is Beheerder en wij hebben hem ons vertrouwen geschonken. Dhr Waltniel - Dit druist tegen elk rechtsgevoel in. Dhr Burgemeester - Een Directeur van een Athe neum kan toch ook zelf sancties treffen Dhr Waltniel - Maar betrokken leerling kan hier tegen in beroep gaan. Dhr Burgemeester - Hier in dit geval toch ook. Dhr Waltniel - De Beheerder is gevolmachtigd om arbitrair iemand niet tot het zwembad toe te laten. Dhr Burgemeester - Wij moeten hem ons ver trouwen geven. Dhr De Schrijver - Er werd zelfs al eens een petitie ingediend bij Schepen De Jonghe. Dhr Burgemeester - Allo Schepen, waar zit die petitie? (er wordt gelachen). Dhr Waltniel - Misschien in Appelterre Heeft Schepen De Jonghe een petitie ontvangen Dhr De Jonghe.- Ik weet van niets. Dhr De Riemaecker - Ik wist over gans die kwes tie nog het eerste woord niet. Het ware best dat de Beheerder zijn getroffen sancties overmaakte aan het Schepencollege. Dhr De Schrijver - Ik stel voor in het zwembad een klachtenboek ter beschikking van de bezoekers te leggen. Dhr De Riemaecker - Daar komt nooit iets van in huis. Dhr Waltniel - Zijn de aangewende ontsmettings middelen voldoende Dhr Burgemeester - Ja, en wij beschikken des betreffend over verslagen van de inspectie. Dhr Timmermans - Er worden veel te lichtzinni ge verklaringen afgelegd over de hygiene in ons zwembad en die verschijnen dat met koeien van letters in bepaalde pers. Dhr De Riemaecker - Getekend reporter DOM (er wordt gelachen). Dhr Waltniel - Wie mag zwemles geven Dhr Timmermans - Wie er een brevet voor be zit. Dhr Waltniel - Er zijn er twee Dhr Timmermans - Ja. (Lees verder op pagina 10) Op 19 en 20 mei was er feest in de Technische School van de Zusters der HH. Harten. De viering liep onder de hoofdidee Gedenken de lange weg die ZUSTER RAYMONDE met ons gegaan is. Danken om haar inzet en toewijding als lerares en directrice van onze school Inderdaad, Zuster Raymonde gaat nu op rust. Ze was sedert september 1929 lerares in genoemde school en sedert september 1962 directrice van de technische afdeling. We gaan ons niet uitputten in superlatieven om haar verdiensten dik in de verf te zetten. Het kan volstaan met te zeggen dat de goede naam van de handelsschool en de bloeiende afdeling kleding zonder haar ondenkbaar zouden zijn. Daarom vond iedereen op de school, leerkrach ten en leerlingen, het passend haar te vieren en te huldigen. Op voorhand werd - letterlijk en figuur lijk - vaak en lang achter de schermen getimmerd. De feestviering begon met een aangepaste en goed meebeleefde Eucharistieviering. Verder wer den door de leerlingen modeshow, sketches, toneel tjes, choreografie en mime gebracht. Als blijvend aandenken bedachten de leerlingen haar met pas sende geschenken. Voor dit welgeslaagde feest dankte Zuster Ray monde allen eenvoudig, 'maar diep gemeend. Wij zijn gelukkig dat zij bij ons in Ninove blijft. Wij wensen haar alle heil en hopen haar nog vaak te mogen ontmoeten in 't Zusterhuis e^in Raadszitting

Denderklok | 1976 | | pagina 1