k rist en ^taams v o Q(/ DE EZELS VAN SCHAARBEEK T.-V-DISTRI BUTIE in de streek van Ninove Vijftigste Jaargang Vrijdag 4 juni 1976 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Volgens de legende danken de Ninovieters hun bijnaam van Wortelkrabbers aan het feit dat ze de stadspoort afgrendelden met een wortel, die door een ezel opgevreten werd en aldus de inval van de vijand binnen de stadswallen, tot een kin derspel had gemaakt. Er is dus wel enig verband met de Schaerbe- kois die hun bijnaam van Ezels vermoedelijk eveneens aan een legende verschuldigd zijn, maar waarvan de uitleg minder bekend is. Dat ze hun bij naam ruimschoots verdienen zou nu moeten blijken met de roemruchte loketten-affaire waarvan de verdienste niet aan de burgemeester toekomt, maar wel aan de niet minder beruchte F.D.F.-ers. De Fransdolle operette welke daar opgevoerd wordt, heeft veel weg van een boerenklucht, waar men wel zou willen mee schaterlachen moest de ondergrond van de zaak niet zo triestig zijn. Het extremisme - noch van links, noch van rechts, noch het Waalse, noch het Vlaamse - heb ben ooit een zaak opgelost, maar integendeel veel mizerie en menselijk leed aan zijn aanhangers ver oorzaakt. Piet De Pauw, de gewezen voorzitter van T.A.K., is het stikke beu en vraagt dat men hem met rust zou laten. Het is nu aan zijn zoveelste pro ces toe naar aanleiding van zijn lokettenaktie te Schaarbeek. Inmiddels gaan de uitdagingen, de chantage van het F.D.F. voort en ziet de sukke laar thans zijn advokatenpraktijk in gevaar. Het sop is echt de kool niet waard Wetend dat het F.D.F. gegroeid is uit een Brus selse, Franstalige mengelmoes van allerlei Vlaams- hatende tweede rangs-politiekers, moet het ook niet verwonderlijk voorkomen dat deze mensen voor niets zullen wijken om hun slag thuis te halen, al hoewel hun kansen - wettelijk gezien - zeer kiem zijn geworden. Nols en de andere ezels van Schaar beek zijn er ingelopen en hebben zich buiten de wettelijkheid gesteld. De oude garde van Brusselse Vlamingeneters heeft zich verenigd en wil de strijd voeren tot het bittere einde, met gelijk welke middelen ook met de meest kleingeestige de meest hatelijke. Zij dein zen er niet voor terug het bestaan van het land zelf in gevaar te brengen en de Vlaamse gemeenschap te tarten tot ze het beu wordt. In een periode waarin al de aandacht van de Regering zou moeten voorafgaandelijk ingesteld zijn op economische problemen, wordt de aktiviteit steeds maar afgeleid naar communautaire wantoe standen die, sinds geruime tijd reeds, wettelijk ge regeld werden. Het blijkt eens te meer dat extremisten als R.W.- en F.D.F.-vertegenwoordigers, regeringsverantwoor delijkheid geven, een zeer gewaagd avontuur is ge weest en geen soliede basis kon vormen voor dege lijk regeringswerk. Eerste Minister Tindemans zal zich mogelijk rekenschap moeten geven dat water en vuur 'moei lijk kunnen samengaan en alleen maar een vieze brij nalaten. Het zou werkelijk jammer zijn moest de Regering wijken, en misschien wel kapot gaan aan de intriges van onvolwassen politiekers. Ook aan het geduld van de Premier kan een einde komen, alhoewel hij tot heden blijk heeft ge geven van degelijk staatsmansinzicht, een uitgespro ken wil de moeilijkheden het hoofd te bieden en het essentiële van het bijkomstige te onderkennen. Maar het is tenslotte ook maar een mens Wij wensen hem in ieder geval goede moed en de verzekering dat de Vlaamse gemeenschap achter zijn beleid staat Wanneer wij hier in De Denderklok tussen komsten van parlementairen opnemen, die niet de strekking volgen die. algemeen, in de kolommen van dit weekblad worden verdedigd, doen wij dit uit sluitend en alleen om onze lezers objectief in te lichten wat, ten bate van de gemeenschap van ons arrondissement, door onze vertegenwoordigers in het Parlement wordt gepresteerd. Dit belet ons echter niet hier te zeggen dat wij absoluut niet akkoord gaan met de manifestatie van V.U.-mandatarissen ter gelegenheid van de Blijde Intrede van Koning Boudewijn en Koningin Fabiola te Gent. noch met de balkon-manifestatie op het Ministerie van Binnenlandse Zaken. Dit gezegd zijnde nemen wij hier, ter vocriich- tirg van onze lezers, de tussenkomst over van Volks vertegenwoordiger Mevrouw De Kegel, in verband met T.V.-Distributie in de streek van Ninove. VRAAG: Op 20 mei 1975 stelde ik U een schriftelijke vraag met verzoek een beslissing te treffen opdat de TV-kijkers van Ninove en omgeving vrij spoe dig de posten Duitsland en Luxemburg zouden kun nen ontvangen. Als antwoord op deze vraag mocht ik vernemen dat de aanpassingswerken aan het dak van het ge bouw, verricht door de eigenaar van de Madoutoren, een vertraging van drie a vier maanden op de vorige vastgestelde vooruitzichten hadden opgelopen. Wij zijn nu inmiddels bijna een jaar later en nog steeds is er geen sprake dat de inwoners van Ninove en omgeving hogervermelde posten kunnen ontvangen. Graag vernam ik van de heer Minister wat hij denkt te ondernemen teneinde de kijkers van Ninove en omgeving voldoening te schenken ANTWOORD: De coaxiale kabel, welke bestemd is om Duitse en Luxemburgse televisieprogramma's van Brussel naar Korttijk door te sturen, is bedrijfsklaar. In het relaisstation van Ninove kunnen de sig nalen van deze kabel afgenomen woden om deze door te sturen naar de lokaie netten. Aangezien het kabeltelevisienet te Ninove wordt gevoed door de antenne van de N.V. Dender- lec te Erembodegem. is het derhalve nodig om dit iaatste verdeelcentrum door middel van een TV-dis- tnbubekabe! met de coaxiale voedingskabel van de Regie T.T. te Ninove te verbinden. De N.V. Denderiec heeft reeds bij de Regie T.T. een aanvraag ingediend om bedoelde verbinding te realiseren, maar de uitvoering werd nog niet verwe zenlijkt. omdat er nog bepaalde problemen moeten worden opgelost in verband met het vaststellen van de tarieven en de formulering van de ieveringsover- eenkomsten. In dit verband worden momenteel onderhande lingen gevoerd met de distributeurs. Hierbij aansluitend herinneren wij onze lezers aan de talrijke tussenkomsten van Schepen De Rie- maecker in verband met de kabeltelevisie in onze stad en hebben wij nu ook nog enig nieuws daar omtrent Vóór enkele weken trok Schepen De Riemae- cker in cns blad van leer tegen het uitblijven van de beloofde bijkomende programma's. In een flink gedocumenteerde bijdrage werd be toond dat de verdeler geen ander verwijt treft, dan van zelf beetgenomen te zijn aan schone beloften van de R.T.T. Er werd bewezen dat de beslissing van ner gens anders te verwachten is dan van de adminis tratie van de R.T.T. waaraan de Minister weinig klap schijnt te hebben. Dat deze reactie uitslag boekte bewijst de in houd van het verslag van het T.V.-KOMITEE van 26 april jl. dat letterlijk vermeldt Dank zij de bemoeiingen van de heer De Rie- maecker, schepen van de stad Ninove, heeft de R.T.T. de wens uitgebracht met EDAS en DEN- DERLEC, geïnteresseerden in de ontworpen super trunken vanuit Nincve. terzake een onderhoud te hebben om het probleem van dichtbij te bespre- ken. Gehoord deze toelichting en na bespreking geeft het T.V.-Komitee de voorkeur aan een on- derhoud met R.T.T. alvorens tot enig andere op- lossing te besluiten. Van dichtbij te volgen Nog een aktief punt voor het OUD beleid weef<k

Denderklok | 1976 | | pagina 1