Raadszitting VAN VRIJDAG 25 JUNI 1976 Vijftigste Jaargang Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0473685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 11) Stedelijke sporthal - samenstelling van de jury voor de offerte-vraag met wedstrijdkarakter. Dhr Timmermans - Deze jury zal een lastenko- hier opmaken voor de Gemeenteraad. Voor de Provincie doen wij beroep op de heren Van Parijs en Boudré. en verder zal de jury nog be staan uit de ontwerpers-techniekers de heren Van de Kerckhove, Meys en Mussche. Dhr Waltniel - Wij hebben bezwaar voor dhr Van de Kerckhove. Wij zijn aan hem misschien veel verschuldigd, maar hij ook aan ons. Het is fout hem in de jury op te nemen geziein het eerste project van hem falikant uitviel. Tevens was zijn afwezig heid op de vorige raadszitting alles behalve. Dhr Timmermans - Er zijn inderdaad opmerkin gen te maken, maar hem weren zal ons veel geld kosten. Wij hebben de Provincie hierover trouwens geraadpleegd, die onze zienswijze bevestigde. Dhr Van de Kerckhove zal toch in elk geval aan de uit slag van de offerte-prijskamp gebonden zijn. Dhr Waltniel - Wij weten toch allemaal hoe het gaat in de bouwsectordaar komen die mensen me kaar vaak tegen. Dhr Timmermans - Een architect moet toch al tijd de belangen van zijn klant verdedigen. Dhr Burgemeester - Hij zit nu toch in de han den van de Provincie. In feite is het een blaam. Dhr Waltniel - Die verdient hij en heeft hij hier trouwens reeds gekregen. Dhr De Riemaecker - Hij heeft recht op zijn ere loon door het contract, en die vervallen niet met de prijsvraag. Dhr Timmermans - De jury zal de winnaar van de prijskamp moeten aanvaarden. Dhr Evenepoel - Op het voorontwerp heeft de ontwerper nog zijn rechten. Dhr Timmermans - Dat is juist maar het ont werp werd door ons niet aanvaard. Dhr Waltniel - Kunnen we de ontwerper betalen voor zijn werk en er ons dan verder van ontmaken 9 Dhr Timmermans - Ja, maar dan op de eerste cijfers en ook nog op het verschil met de nieuwe offerte. Dhr De Riemaecker - Wij hadden recht op twee ontwerpen. (Dhr Secretaris haalt het contract dat wordt on derzocht). Dhr De Riemaecker - Met uw voorstel zitten de leden van de Provincie in de minderheid tegenover, de techniekers. De Provincie moet minstens een ge lijk aantal vertegenwoordigers hebben. Dhr Waltniel - Het is onlogisch Van de Kerck hove daar nu nog in op te nemen vermits hij ons geen voldoening gaf met een eerste project. Dhr Evenepoel - Opzeg kunt ge altijd doen maar zijn prestat.es moeten betaald worden. Dhr Waltniel - Dat is toch nog wel eens nader te onderzoeken. Dhr Timmermans - Als we de architect opzeg gen, zullen we helemaal vast geraken. Dhr Burgemeester - In elk geval moeten v.'e de raad van Schepen De Riemaecker volgen en er voor zorgen dat de helft van de jury bestaat uit leden van de Provinciale Diensten. (er wordt nog lang en uitgebreid over dit punt van gedachten gewisseld). Dhr De Riemaecker - Ik meen dat wij best dit punt verdagen. Dhr Timmermans - Akkoord, inmiddels zorgen wij voor een derde jurylid van de Provincie en kun nen we de percentberekeningen van de architect na der onderzoeken. Dhr Waltniel - Wij ook gaan akkoord met de verdaging. 12) Nationale Maatschappij der Waterleidin gen - aanstelling stadsafgevaardigden voor de ver gadering van het raadgevende comité. Dhr Burgemeester - Op 8 juli gaat te Voorde een zeer belangrijke vergadering door zodat 't best ware dat iemand van elke groep aanwezig ware. Er zijn reeds de Schepenen De Riemaecker en Timmermans. Dhr Waltniel - En dhr De Schrijver zal onze groep vertegenwoordigen. Dhr Burgemeester - Schepen De Riemaecker zal, na raadpleging van zijn collega's, stemmen voor de stad. 13) Grondverkocp Rode Kruisstraat - machti ging aan het schepencollege tot het uitoefenen van het recht tot wederinkoop voor één van de percelen door de stad verkocht in openbare verkoop van 31 januari 1973. Wijziging algemene verkoopsvoorwaar- d^n voor verkopen door de stad. Dhr De Riemaecker - De verkoopovoorwaarden thans toepasselijk bij openbare verkoop door de stad Ninove voorzien de mogelijkheid tot splitsing en samenvoeging van percelen en de mogelijkheid tot lastgeving, sterkmaking en kommandsverklaring. Het was steeds de bedoeling van elk bestuur dezer stad om zoveel bouwgronden mogelijk ter be schikking te stellen van zoveel bouwlustigen als mo gelijk. De mogelijkheid tot samenvoeging van bouw gronden zonder verplichting van onmiddellijke com- mandsverklarmg behelst een gelegenheid tot grond- speculatie. Het toewijzen van gronden aan de bieder die geen goedkeuring of bekrachtiging bekomt van zijn commandsverklaring behelst de mogelijkheid voor één bieder cm al de te koop gestelde loten in eens aan te werven. Onlangs werd uitgewezen dat het onlogisch is dat de eigenaar van een stedelijke bouwgrond op nieuw een andere bouwgrond van de stad kan aan kopen. Daarom moeten de verkoopsvoorwaarden ge wijzigd worden. De niet vervulling binnen de gestelde termijn van de verplichting tot bouwen stelt de stad in de mogelijkheid haar recht tot wederinkoop te doen gelden. De uitoefening van het recht van wederinkoop is afhanke'ijk van de beslissing van de verkoopster. Het volstaat dat deze beslissing zou vaststaan en bekend gemaakt worde aan de koper opdat de verkoop automatisch zou ontbonden zijn. De stad is in dit geval gehouden de koopprijs en de wettig gemaakte kosten van aankoop te ver goeden. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 14) E!ectriciteitsbede!ing - verkoop aan EDAS van een perceel grond nabij de kabine Koepoort. - Dhr De Riemaecker - Edas vraagt de aankoop van 19 m2 grond voor het bouwen van een electrici- teitskabine neven het werkhuis van wijlen Jozef Van Der Schueren in de Vestbarm. Dit laat toe de kabine uit de Koepoort zelf te verwijderen. De nieuwe ka bine zal als verdeelpunt dienen voor de ganse om geving. De grond zal verkocht worden aan de schat- iingsprijs van dhr Ontvanger der Registratie. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 15) Eiectriciteit - goedkeuring ontwerp der openbare verlichting van Kerkplein en omgeving - lening voor het financieren van de werken. Dhr De Riemaecker - Aan het gebouw van de kerk zelf worden geen lichtpunten meer gehecht (geelt de verdeling der lichtpunten), ledereen zal begrijpen dat het daar mag en moet klaarder zijn. De raming beloopt 510.000 fr. Dhr Van den Berghe - Komt die uitvoering over een met de inzichten van het Groen Plan Dhr De Riemaecker - Ze kan niet tegenstrijdig zijn gezien, op een paar na, alle lichtpunten worden gehecht aan de gevels van de huizen. Dhr Van den Berghe - Ge zoudt dus niet wach ten tot c'e inzichten van het Groen Plan gekend zijn? Dhr De Riemaecker - Dat zou al te lang aansle pen. Dhr Evenepoel - Er werd opnieuw geklad in de stad. D'.r De Riemaecker - Het is schandalig, maar het zal zo lang duren tot er vergeldingen zullen ko men. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Dhr Waltniel - Daar de gemeenteraadszitting van Ninove langer duurt dan deze van Voorde, As- pe'are en Appelterre, stel ik voor even te pauzeren cm een verfrissing te nemen. Dhr Burgemeester - Maar dan niet langer dan een kwartier. Dhr Waltniel - Wees gerust, wij komen zeker terug. In voornoemde gemeenten zoudt ge de raads leden niet meer terugzien. (Er wordt hartelijk geiachen). (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1976 | | pagina 1