Raadszitting Vrijdag 16 juli 1976 Vijftigste Jaargang VAN VRIJDAG 25 JUNI 1976 JAARLIJKSE VAKANTIE Ingevolge de wet op de jaarlijkse va kantie zal De Denderklok NIET VER SCHIJNEN op vrijdag 23 juli en vrijdag 30 juii 1976. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 22) B.P.A. Doornkwartier - goedkeuring over eenkomst inzake pachtvergoedingen - lening voor het betalen van die vergoedingen. Dhr De Riemaecker - Eerst hebben wij de ver goeding voor pachter Robert de Kegel. Een opper vlakte van 1 Ha 94 aren 66 ca. onteigend door de stad. Door dhr Vrederechter werd een vergoeding toegekend van 11 fr. de m2 of 210.000 fr. Dan hebben we de vergoeding voor pachter Casteleyn. Oppervlakte 71 aren, aan 10 fr. de m2 of 71.000 fr. Tenslotte de vergoeding voor pachter Van Pete- gem. Oppervlakte 87,06 aren aan 10 fr. de m2 of 87.060 fr. Tevens nog een vergoeding voor een aan tal kgr. aardappelen aan 7 fr. het kgr. Samen 115.000 fr. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. Ook de nodige lening wordt met algemeenheid van stemmen goedgekeurd. 23) Waterbeheersingswerken zaak Liénart stad Ninove - berusten of verhaal tegen vonnis. Dhr Burgemeester - Het gaat om een bedrag van 301.588 fr. Het heeft geen zin verder te proce deren als de andere het ook niet doet. Dhr Waltniel - Zijn er nog dergelijke geschillen hangende Dhr Burgemeester - Er is nog geen enkele pro cedure, behalve dus het desbetreffend geval, op gang. Wel zijn er vragen om inlichtingen. Dhr De Riemaecker - Alles is nu praktisch ge regeld. Dhr Vwaltniel - Het is een gevaarlijk precedent en een serieuze rekening waarbij heel wat interes ten aan te pas komen. Dhr De Riemaecker - Dit punt handelt over een perceel van 11 Hectaren, gelegen langs twee water lopen. Dhr Waltniel - En nu komt er nog een rekening van de advokaat van de stad Dhr Burgemeester - Ja. Dhr Waltniel - Wij hebben heer reeds lang ge leden en dikwijls op een regeling voor deze kwesties aangedrongen. Dhr De Riemaecker - In feite valt deze zaak ten laste van de gemeente Okegem. Goedgekeurd met 9 stemmen bij 5 onthoudin gen (P.V.V.) Dhr Waltniel - Wij hebben niet ja gestemd om dat deze procedure aan de stad veel geld kost wij hebben niet neen gestemd omdat een andere oplossing onmogelijk is. 24) Zaak Brouwerij Zeeberg stad Ninove - berusten in tussengekomen vonnis of verhaal. Dhr Burgemeester - Hier gaat het om de zaak De Waag (Brouwerij Zeeberg) tegen de stad. Er wordt bij vonnis een uitwinningsvergoeding van 12 maanden huishuur toegekend of 24.000 fr. plus de onkosten 28.153 fr. Dhr De Riemaecker - Ge ziet waar ge belandt met braaf te zijn en een verdere voorlopige verhu ring toe te staan. Dhr Burgemeester - Het heeft geen zin er te gen in beroep te gaan, natuurlijk op voorwaarde dat de andere partij dit ook niet doet. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 25) Stadskermissen - politiereglement op de foorpleinen. Dhr De Riemaecker doet volgend voorstel aan de Gemeenteraad Gezien de baldadigheden afgewerkt bij middel van flessen herkomstig van prijzen uitgereikt op het foorplein Gezien de onverantwoorde toestand van ver vuiling waarin het foorplein na kermissen veriaten wordt Behage het de Gemeenteraad 1. - verbod op te leggen aan de fooruitbaters voortaan nog prijzen uit te reiken verpakt in glazen flessen 2. - van elke fooruitbater een borgsom te eisen van 1.000 fr. dewelke bij zijn vertrek na de kermis integraal teruggeven wordt mitsdien zijn standplaats en omgeving i n ordentelijke toestand bevonden wordt, en dewelke andersom geheel of ten dele verbeurd verklaard wordt om de kosten van opkuis te dekken. Dhr Timmermans - Volledig akkoord met uw tweede voorstel en ik wens er aan toe te voegen dat de standplaatsen elke avond van de foor zouden moeten opgekuist worden. Er verbieden van prijzen verplakt in glas is door de forenzen niet haalbaar. Trouwens ook op de we kelijkse marktdag worden er producten in glas ver kocht en wordt er glas gebroken. Dhr De Riemaecker - Ook dat ziet de Politie niet. Dhr Burgemeester - De helft van de foor levert prijzen af die in glas zijn verpakt. Akkoord dat hun standplaats dagelijks moet opgekuist worden. Dhr De Riemaecker - Elke dag van de foor komt onze wagen bij de forenzen om hun vuil af te ha len. Dhr Burgemeester - Deze beslissing kan in voe ge treden met de aanstaande juli-kermis en kan aan de forenzen worden bekend gemaakt met een rond schrijven. Dhr De Riemaecker - Als de forenzen hun stand plaats iedere kermisdag opkuisen vervalt mijn eer ste voorstel attomatisch. Dhr Burgemeester - Tenslotte wens ik er nog aan toe te voegen dat alle glasscherven niet afkom stig zijn van de foorvaak treft men stukgeslagen bierglazen aan. Algemene goedkeuring met 14 stemmen. 26) Goedkeuring begrotingswijziging gewone dienst. Dhr Staes geeft lezing van de begrotingswijzi gingen. Dhr Waltniel - Akkoord dat een begroting maar een raming is, maar uit deze lijst van begrotings wijzigingen blijkt toch dat deze begroting niet ern- stia werd opgemaakt. Algemene administratie - bestuurskosten - 550.000 fr. wordt vernoegd met 250.000 fr. Politie - bestuurskosten 130.000 fr. - wordt ver hoogd met 50.000 fr. Brandweer - verwarming-verlichting gebouwen - 57.600 fr. wordt verhoogd met 42.400 fr. Wegen - administratiekosten - 50.000 fr. - wordt verhoogd met 50.000 fr. Wegen - verwarming, verlichting gebouwen - 30.000 'fr. - wordt verhoogd met 30.000 fr. Verkeerssignalisatie'- 150.000 fr. - wordt ver hoogd met 150.000 fr. Openbare parken en plantsoenen - 1.500.000 fr. - wordt verhoogd met 350.000 fr. Dhr Burgemeester - Voor de algemene bestuurs kosten is er een uitgave van 77.000 fr. voor de aan koop van nieuwe trouwboekjes. Dhr Waltniel - Ik kan die uitgave aannemen, maar vorig jaar kon men toch voorzien dat er in 1978 trouwboekjes zouden dienen aangekocht te worden. Dhr De Jonghe - Er wordt ons vooraf hierover niets medegedeeld. Dhr Waltniel - Zullen de huidige trouwboekjes nog geidig zijn voor Groot-Ninove Dhr Burgemeester - Ninove blijft Ninove. Dhr De Jonghe - Onze trouwboekjes blijven gel dig. Dhr Waltniel - Dat hangt af van het wapen schild dat de nieuwe Gemeenteraad zal kiezen. Dhr De Riemaecker - Dat van Aspelare (alge meen gelach). Dhr Waltniel - Dat is best mogelijk het zal in elk geval afhangen van de beslissing van de nieuwe Gemeenteraad. Dhr De Riemaecker - Zeker, ze kunnen in het wapenschild een kieken zetten in de plaats van de arend. (Daverend gelach). Dhr Burgemeester - Ook het jeugdsekretariaat valt onder de post bestuurskosten. Dhr Waltniel - Is dit iets nieuws Dhr Burgefeester - Het is een initiatief van de Jeugdcommissie. Dhr Waltniel - Principieel moest vooraf de toe stemming van de Gemeenteraad hieromtrent beko men worden. Dhr Timmermans - Dat is hier voorgekomen. Dhr De Riemaecker - Inderdaad. Dhr Waltniel - Ja, 't is juist. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1976 | | pagina 1