h >ist ^eïinti vteékjy Sanering van de Dender SAMEN VOORUIT! GROOT-NINOVE DE WAARDE VAN DE K.M.O. Vijftigste Jaargang Vrijdag 10 september 1976 EN DE Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op 25 augustus jl. heeft op het Kabinet van minister van Volksgezondheid en van het Gezin, J. De Saeger, een bespreking plaats gehad over de sanering van de Dender, met een delegatie bestaan de uit de stedelijke overheden van Geraardsbergen, Ninove, Aalst en Dendermonde, onder de leiding van senator Verleysen en volksvertegenwoordiger Lens- sens. Deze sanering is dringend noodzakelijk om wille van de zeer grote hinder die door deze water loop verwekt wordt en het leven bijna ondraaglijk maakt in de steden Aalst en Dendermonde, voorna melijk tijdens droogteperiodes zoals nu. Er werd overeengekomen dat het saneringspro gramma, dat aan de minister van Volksgezondheid zal voorgelegd worden zal beantwoorden aan de twee volgende beginselen 1. De rangorde van prioriteit voor de zuivering van huishoudelijke afvalwaters voor het ganse bek ken zal gebeuren in functie van het belangrijkste te verwachten effect voor de Dender zelf. 2. De studies van de uit te voeren sanerings- werken zullen zodanig gebeuren dat in de eerste fase een optimale zuivering bereikt wordt met de minste kredieten. De uitbouw van collectoren en zuiveringsinstallaties volgens de oorspronkelijke provinciale planning, zal nadien gebeuren. In deze optiek werd door de delegatie de vol gende rangorde van uitvoering der saneringswerken gekozen 1. Collectering en zuivering van afvalwaters van de stad Aalst en van de reeds nu in dit riolerings stelsel uitmondende afvalwaters van de aangrenzen de gemeenten, samen met de collectering van de afvalwaters van de stad Dendermonde. 2. Zuivering van de afvalwaters van de stad Dendermonde. 3. Collectering en zuivering van de afvalwaters van Ninove en Denderleeuw. Bovendien zal door de Dienst voor Zuivering van Afvalwaters en het Instituut voor Hygiëne en Epidemiologie zo vlug mogelijk nagegaan worden of een aanpassing van de bestaande zuiveringsin stallatie van Geraardsbergen mogelijk is met minder kosten dan de verwezenlijking van een nieuwe in stallatie. Aangezien alle saneringswerken voor het Den- derbekken nog moeten aangeyangen worden, is het duidelijk dat men nog niet vanaf volgend jaar op een gezonde Dender kan rekenen. De Bouwkroniek van 3.9.76 publiceerde boven staand relaas. Niemand van het College maakte deel uit van de voorzegde delegatie der stedelijke overheid van Ninove. Wij weten niet wie de rol vervuld heeft als fi gurant van de stadoverheid van Ninove. Hetgeen we wel weten, 't is dat die figurant zijn rol SLECHT gespeeld heeft en de BELANGEN VAN NINOVE NIET HEEFT BEHARTIGD!!! Waar Ninove en Denderleeuw naar de derde plaats verwezen worden, dan heeft zuIks geen an dere verklaarbare reden dan schoonschip maken voor de herrieschoppers van Aalst en voor het he renvolk van Dendermonde. Het stadsbestuur van Ninove heeft zich der wijze ingezet voor de sanering van de Dender dat het over konkrete oplossingen beschikt. Ninove heeft, met behulp van de provinciale ontwerpendienst, bijna 10 jaar tijd gespendeerd voor het vervaardigen van een algemeen rioleringsplan voor gans het grondgebied der stad. Aalst beschikt over geen algemeen riolerings plan. Ninove heeft, met de medewerking van CEDAP en van het studiebureau Koninckx, een ontwerp klaar voor de oprichting van een waterzuiverings station. Het goedgekeurd ontwerp berust in het De partement van Volksgezondheid voor betoelaging. Te Aalst is men het bijna eens over de aan te stellen ontwerper... Voor ons is heel het opzet klaarhet mag niet dat Ninove vooruitloopt op Aalst en Dendermonde. Wij zijn oprecht benieuwd te vernemen of wij het goed of slecht begrijpen. A. DE RIEMAECKER. In ons land worden als K.M.O. aanzien alle klei ne en middelgrote bedrijven die minder dan 50 werk nemers tewerkstellen, uitgezonderd wat de sectoren distributie en dienstverlening betreft, waarin de grens op 20 werknemers is vastgesteld. De laatste tijd zulien buitenstaanders ook wel af en toe deze afkorting K.M.O. gehoord of gelezen hebben want ze staat nu wel een beetje in de ak- tualiteit. Sinds men vastgesteld heeft dat de ekonomi- sche crisis die ons land doormaakt veel beter wordt opgevangen door K.M.O.-bedrijven dan door Mul tinationals is er enig begrip gegroeid bij onze po litici tegenover de patroons van K.M.O. 96% van alle ondernemingen in ons land be horen tot die middenstand. Zij stellen ongeveer 38% van alle werknemers in de privé sector tewerkals men daar dan nog eens alle zelfstandige arbeiders bijtelt komt men tot de conclusie dat in de privé sector de zelfstandigen even veel personen tewerk stellen als de grootbedrijven. En al behoort de middenstand dan we! tot een minoriteitsgroep, 9% van de bevolking, dan is hij toch in onze hedendaagse ekonomie van vitaal be lang als werkgever en dient als dusdanig gesteund te worden en ontlast van overdreven bedrijfsbelas tingen. Daarenboven komt het midden- en kleinbedrijf tegemoet aan een meer ontspannen bedrijfssfeer waar iedereen iedereen kent, waar een direkt kon- takt is tussen werkgever en personeel en waar deze laatsten zich rechtstreeks bij de zaak betrokken voe len. Het bedrijfsinkomen wordt in de K.M.O. gebruikt voor het betalen van de salarissen van het perso neel, voor het gezinsleven, voor belastingen en als er over blijft, voor het investeren in de zaak. En waar blijft het salaris van de gezinsleden Man en vrouw werken veel uren, engageren hun eigen kapitaal. Durven zij rekenen naar hun werke lijke uurloon en hei rendement van hun kapitaal Dat er een mentaliteitsverandering t.a.v. het zelfstandig ondernemersschap, in al zijn vormen, moet komen - en dit zowel binnen als buiten de mid dengroepen - kan niet meer worden betwist. De herwaardering van het persoonlijk initiatief en het individueel aanvaard risico moet bevorderd worden indien we ooit willen terugkeren naar een maatschappij met een menselijk gelaat LiLIANE CASSIMAN Gewestsekretaresse C.M.B.V. (Christelijke Middenstandsbeweging voor Vrouwen) 25ste kandidaat op de C.V.P.-Lijst. CVP

Denderklok | 1976 | | pagina 1