h rist £/7 ^/q.q iti s vjO DE ZELFSTANDIGEN EN HUN PENSIOEN Raadszitting Vijftigste Jaargang Vrijdag 1 oktober 1976 DE AUTOWEGEN VAN 10 SEPTEMBER 1976 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Als de zelfstandigen het over hun pensioens bijdrage hebben wordt het een geklaag en gejam mer zonder eind. Afgezien van het feit dat de loon- en wedde- trekkenden voor hun hogere bijdragen ook grotere voordelen genieten, is het immers zo dat hun «-on rechtstreeks loon in belangrijke mate door de werkgevers wordt betaald bovendien krijgen zij dit bedrag nooit in handen en voelen zij dan ook niet dat zij het moeten afstaan. De zelfstandige daarentegen ervaart zijn bijdra ge voor de sociale zekerheid als een soort onrecht streekse belasting een deei van wat hij door zijn risicodragende arbeid verwierf, moet hij weer uit handen geven, zonder - in niet weinig gevallen - daar ooit iets van terug te zien En het is geen gering deelwie een bedrijfs- inkomen heeft van 540.000 fr. (beheerskosten in begrepen) betaalt een 90.000 fr. per jaar alleen al voor zijn sociale zekerheid en zal een gezinspen sioen krijgen van 113.674 fr. geïndexeerd, of als al leenstaande 90.939 fr., ook geïndexeerd. De steeds verhogende bijdrage wordt groten deels gebruikt om de lasten van het verleden in hun pensioenensector te verlichten. En nochtans vergroot de schuldengroei jaarlijks. Het aantal bijdrageplichtigen daalt van jaar tot jaar, terwijl het aantal gepensioneerden toeneemt. Er zijn nu al 2 gepensioneerden voor 3 aktieven en voor 1982 wordt er verwacht dat er evenveel ge pensioneerden als aktieven zullen zijn. De voornaamste oorzaak van de benarde situa tie in de pensioenensector is echter vooral de uit betaling van pensioenen en ziekteverzekering aan gewezen zelfstandigen die nooit - of slechts gedu rende enkele jaren - onderworpen waren aan het be talen van bijdragen omdat het stelsel pas sinds 1957 bestaat. Gezien een gelijkaardige last in het stelsel der loontrekkenden destijds louter door staatstoelagen werd weggewerkt, komt die hoge bijdrage de zelf standigen nog zwaarder op de maag te liggen. Toen de pensioenwet voor zelfstandigen werd voorbereid, in 1956, stelde men vast dat 80% van de door de C.0.0 geholpen hulpbehoevenden, ge wezen kleine middenstanders waren. In die omstan digheden was (en blijft) solidariteit een piicht, wel ke trouwens door niemand meer aangevochten wordt Daarmee wil niet gezegd zijn dat niet zou moe ten gezocht worden naar middelen om de loden las ten van die solidariteit zoveel mogelijk te verlichten. LILIANE CASSIMAN Gewestsekretaresse C.M.B.V. (Christelijke Middenstandsbeweging voor Vrouwen) 25«!e kandidaat op de C.V.P.-Lijst. Vooraleer de Regering te verlaten heeft ex-mi nister van Openbare Werken Defraigne 425 kilome ter autowegen geschrapt, waarvan er 281 km. in Vlaanderen lagen. De A8 werd geschrapt en vervangen door de snelverkeersweg Brussel-Doornik. De A9 werd eveneens geschrapt en vervangen door de snelverkeersweg Veurne-Brussel. De schrapping interesseert ons arrondissement en vooral het zuiden ervan. Ze interesseert in de hoogste mate Ninove, Ge- raardsbergen en omliggende gewesten. Ze zal doorslaggevend zijn voor hun toekom stige expansiemogelijkheden. We wensen voor onze streek dat we niet TE VEEL in 't gelijk gesteld worden. A. De Riemaecker 1ste Schepen. (VERVOLG) 9) B.P.A. Denderhoutembaan - wegenwerken sec tor Langemuren-Albertlaan - Princiepsbeslis sing. Dhr De Riemaecker - De provinciale Overheid liet ons weten dat het niet voldoende was een ont werper aan te stellen, maar dat de Gemeenteraad ook beslist dat wij dit werk zullen uitvoeren. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 10) Waterleidingen - Dienst van waterwinning en oppomping van Neufvilles - Kapitaalaanpassing en versterking der installaties. Dhr Staes leest een brief waaruit blijkt dat de stad 9.921 aandelen van 1.000 fr. moet onderschrij ven bij de Maatschappij der Waterleidingen. Dhr Waltniel - Van wie komt die brief Dhr Staes (zeer verwonderd) - Van de Maat schappij, natuurlijk. Dhr Waltniel - Dat hadt gij tot nog toe niet ge zegd. Dhr De Riemaecker - Niet akkoord, eerst moet er de algemene vergadering zijn van de aandeel houders en daar kunnen eventuele kapitaalsonder- schrijvingen beslist worden. Het zal trouwens wense lijk zijn een paar vragen te stellen op die vergade ring. Dhr Waltniel - Wat werd er op de vorige alge mene vergadering te Voorde beslist Dhr De Riemaecker - Herverdeling van de groe pen uit oorzaak van de fusies en aanpassing van de tarieven. Dhr Burgemeester - Ik stel voor dit punt te ver dagen tot na de algemene vergadering van de aan deelhouders. lederen gaat hiermee akkoord. 11) Lening van 3.300.000 fr. voor de uitbreiding van de stedelijke begraafplaats (architectu raal gedeelte en beplantingen). Dhr Staes - Deze lening is terugbetaalbaar over 20 jaar. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 12) Elektriciteit - Goedkeuring ontwerp der open- pare verlichting Fabriekstraat. Dhr De Riemaecker - De openbare verlichting is vastgehecht aan de eigendom Baeten die nu ge sloopt wordt. Deze verlichting dateert nog uit het voorhistorisch tijdperk. Wij hebben het advies ge vraagd van de Maatschappijde moderne verlich ting zal aangebracht worden langs de kant van de Sofilaine en wordt doorgetrokken tot op het grond gebied van Meerbeke. Kostprijs: 110.735 fr. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 13) Elektriciteitsregie - Balans op 31 december 1975. Dhr Staes geeft lezing van de balans. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 14) KerK O.-L.-Vrouw - Restauratiewerken aan de zijgevels noord en zuid - bijkomende werken. Dhr De Riemaecker - Thans heeft men kunnen vaststellen dat de muurplaten en balken door verrot ting zijn aangetast en moeten vervangen worden. Dit brengt een meerwerk met zich voor een bedrag van 1.028.401 fr., waarvan 20% ten laste van de stad. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 15) Kerk O.-L.-Vrouw - Vernieuwing elektrische in stallatie. Dhr De Riemaecker - De volledige vernieuwing van het elektriciteitsnet is meer dan nodig; het thans nog bestaande net is zelfs niet zonder gevaar. De raming: 1.059.094 fr. Eventuele toepassing van de nieuwe wetgeving terzake zou ik aan het lastenboek wensen toe te voegen. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 16) Brandweer - Voorstel herinrichting in geweste lijke groepen - Advies. Dhr Burgemeester - Eigenlijk komen we nu aan het belangrijkste punt van de dagorde van deze zit ting. Ik en ook de Commandant van de Brandweer vielen bijna achterover toen we volgend schrijven van het Provinciaal Bestuur ontvingen Naar luid van artikel 10 van de wet van 31 de cember 1963 op de civiele bescherming worden de gemeenten van elke provincie voor de algemene or- (Lees verder op pagina 2) ^z'"d weekH

Denderklok | 1976 | | pagina 1