d e enJf)/ z\n Qms Samen vooruit maar met u/ie OP DE VOORAVOND... ELKE STEM KAN BESLISSEND ZIJN! Vijftigste Jaargang Vrijdag 8 oktober 1976 Ml! Stem daarom op naam van DE RIEMAECKER 31ste Kandidaat - 4 C.V.P. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN-JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0473685-87 Prijs voor Jaarabonnement330 Fr. Prijs per nummer8 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Wm Nog een paar dagen scheiden ons van de ge meenteraadsverkiezingen van 1976. die voor Ninove en zijn omgeving - het toekomstige Groot-Ninove met zijn 12 deelgemeenten - van het allerhoogste belang zullen zijn. Het bestuur van dergelijke grote stad - met zo wat 33.000 inwoners - vergt mensen die bekwaam zijn om de leiding van een zowel uitgebreide als gevarieerde gemeenschap op zich te nemen. In de stad zelf - die gedurende de voorbije ja ren totaal van uitzicht veranderde - blijft de naam van Schepen DE RIEMAECKER aan dit nieuwe Ni- nove voor altijd verbonden. Het afvoerkanaal, ae Marktstraat, de Okeaem- baan, het Polder- en Doornkwartier, de industrie parken, de Ringlaan, het marktplein, de huidige ont ruiming van het oude kerkhof, zijn zijn verwezen lijkingen als Schepen van Openbare Werken. Voeg daarbij de talrijke initiatieven zoals de uitbouw van de dinsdagmarkt tot de meest verkopende in Zuid- Oost-Vlaanderen, de bonte festiviteiten en wedstrij den die hij het hele jaar door organiseerde als Sche pen van de Middenstand. Het zijn alle rijke parels aan de kroon van het 18-jarig Schepenambt van Armand De Riemaecker. Deze realisaties zijn vooral te danken aan zijn onuitputtelijke werkkracht, zijn hardnekkig doorzet tingsvermogen, zijn zin voor organisatie en leider schap, zijn ruime blik op de toekomst. De naam van Schepen De Riemaecker bleef dan ook niet onbekend in de naburige gemeenten met wier leiders hij nauwe contacten onderhield en waar hij vaak zijn raadgevende stem liet horen. Was De Riemaecker er niet geweest, dan zou hij voor Ninove toch nog moeten geboren worden, getuigde de oppositie op het stadhuis. En wij be amen deze typische uitdrukking ten volle. Groot-Ninove heeft Schepen De Riemaecker be slist nodig wil het uitgroeien tot een Groot-Ninove dat even dynamisch, even welvarend zal zijn als het groot is een Groot-Ninove dat in de eerste ja ren van zijn bestaan de onvolprezen talenten van Schepen De Riemaecker niet zal kunnen ontberen In meerdere gemeenteraadsverkiezingen na el kaar behaalde de Ninoofse C.V.P.-leider het groot ste aantal voorkeurstemmen in de stad. De ganse Ninoofse gemeenschap - de oude en de nieuwe entiteit - zal tegenover de persoon van Schecen De Riemaecker, die grootmoedig de laatste plaats op de C.V.P.-iijst aanvaardde, een groots gebaar van dankbaarheid stellen dcor een massa voorkeurstemmen uit te brengen voorkeur stemmen. ó>e uiting zullen geven aan het uitdrukke lijk verlangen dat hij, samen met anderen, de leiding van Ninove moet blijven in handen houden. Kiezers van Grcot-Nincvs, geef hem - naast de anderen die U verkiest - een voorkeurstem. Schenk ae man die reeds zovele jaren onbaatzuchtig diende en die nu weer paraat staat om onze Ninoofse ge nreenschap uit te bouwen tot een schoon Groot- Ninove. andermaal Uw vertrouwen, andermaal Uw stem Niet de plaats op de lijst, maar Uzelf, kiezer, bepaalt de waarde van een kandidaat. DE REDAKTIE. Op de vooravond van de verkiezingen is het moment gekomen om even het bilan voor Groot- Ninove op te maken. Niemand, maar dan cok nie mand kan een juiste verdeling der zetels tussen V.U., C.V.P., B.S.P., C.L. en A.M.A.D.A. vooropstellen. Hoe wel de vorige gemeenteraadsverkiezingsuitslagen bijna zes jaar oud zijn, vormen zij de enige en be langrijkste maatstaven. Daarom ook achtten we het de moeite waard zoveel mogelijk cijfers van zes jaar terug samen te brengen en met de huidige lijsten te vergelijken. Risico van mogelijke kieine lapsussen in de gegevens, nemen wij erbij. Alle partijen, behalve Amada, dienden een vol ledige lijst van kandidaten in met 31 vertegenwoor digers. Enkel C.V.P. en B.S.P. slaagden er in alle 12 deelgemeenten te laten vertegenwoordigen. Lie- feringe schijnt nog niet op de kaart te liggen van V.U. en Centrumlijst. (Lees verder op pagina 2) Hot is zover, de verkiezingen van 10 oktober zijn er. Ten overvloede heeft men herhaald dat deze gemeenteraadsverkiezingen erg belangrijk zijn, het zijn Fusie-verkiezingen met zeer veel onbeken den. Een ander belangrijk feit is de inspanningen die er gedaan werden om vrouwelijke kandidaten op de lijsten te krijgen. Hopelijk zal de jarenlange aktie die door prak tisch alle vrouwenbewegingen geleid werd, tot het politiek bewust maken van hun leden, vruchten dra gen... Het is ongetwijfeld nodig dat er meer vrouwen in onze gemeenteraden zouden zitten, vooral be kwame vrouwen. Gedurende enkele weken werden de brieven bussen volgepropt met politieke programma's, met foto's van kandidaten, allemaal met de glimlach, met dringende oproepen om toch maar voor gene of deze persoon te stemmen. Natuurlijk leest men niet alles, doch af en toe voelt men zich wel eens aangesproken en komt men in de stemming. Mijn artikeltjes in De Denderklok zullen mis schien sommige lezers aangesproken hebben de bedoeling ervan was een kort inzicht te geven in de problemen van de Middengroepen, inzicht dat ik kreeg door opleiding en werking in C.M.B.V. Kwamen aan bod - De Zelfstandigen, d;e hun aantal jaarlijks zien verminderen, die te kampen hebben met on eerlijke concurrentie van grootwarenhuizen en der gelijke verkocpcentra, en die nochtans het leven zelf zijn van de gemeenschap. De Jaarmarkt die verleden week te Ninove plaats vond is er een spre kend beeld van. - De K.M.O., d;e nu volop in de belangstelling staan omdat zij gemakkelijker wisten stand te hou den in de economische crisis dan de multinationals, omdat zij zich gemakkelijker integreren in een lo kale gemeenschap zij bezoedelen het milieu niet en doen niet aan grondverspiliing. !n tegenstelling tot Holdings houden zij ons dichter bij een ge meenschap rnet een menselijk gelaat - De Kaderleden, de technocraten die gans ons maatschappelijk materieel bestel voortstuwen en die zich in een benarde situatie voelen tussen de sociale revendicaties van beneden en de toe nemende eisen en druk van boven. Wanneer U op 10 oktober uw stem uitbrengt, steunt dan mensen die vertrouwd zijn met uw pro blemen omdat zij zelf middenstanders zijn en zich zullen inzetten om het behoud van de beroepszelf standigheid en de groei en ontplooiing van de KMO. Stem op Lijst Nr. 4 VOOR MIDDENSTANDERS LILIANE CASSIMAN Gewestsekretaresse C.M.B.V. 25ste kandidaat op de C.V.P.-Lijst.

Denderklok | 1976 | | pagina 1