e en /QQtns Raadszitting Z.E.H. Pastoor Poelaert Hernieuwing van de Abonnementen Vijftigste Jaargang Vrijdag 12 november 1976 VAN 5 NOVEMBER 1976 JAARGETIJDE VOOR EN ZIJN VRIENDEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN -JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Een paar minuten na 20 uur verklaart dhr Bur gemeester Milo de zitting voor geopend. Dhr Coliyns liet zich verontschuldigen. Dhr Stevens is afwezig. De perstafel is totaal bezet. In de publieke omheining zitten 7 luisteraars. Dhr Milo - Ik wens die heren raadsleden geluk die bij de jongste gemeenteraadsverkiezingen op nieuw werden verkozen. Ik hoop dat zij voor Groot- Ninove met evenveel ernst en overtuiging hun taak zullen vervuilen. 1) Grondafstanden op het kerkhof. Dhr Secretaris geeft lezing van de volgende aanvragen Familie Dauwe - 2 plaatsen Familie Wittebrood - 2 plaatsen Familie Stevens - 2 plaatsen. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr De Riemaecker - Ik zou graag bij hoogdrin gendheid een punt aan de dagorde stellen. Het is meer dan hoogdringend dat in de Karei- hoofdstraat een elektriciteitskabine wordt opgericht. Deze zou geplaatst worden tussen de eigendom La- marque en het eerste van de rij hoge huizen, be woond door Engels. Het zal hier gaan om een voor lopige kabine die kan verplaatst worden. Deze ka- bine is een noodwendigheid voor een normale ener- gieverdeling. Deze voorlop.ge oplossing zal niemand enige last opleggen. Derhalve vragen wij U de hoogdringendheid te willen stemmen evenals het principe van op richting mits een symbolische prijs. Deze symbolische prijs kan door het Schepen college worden bepaald. Dhr Stevens neemt zijn piaats in. Dhr De Riemaecker - Mr de Schepen, ge zijt te laat. (Er wordt gelachen). Op dinsdag 16 november a.s. te 19.30 uur, in de Sint-Theresiakerk te Ninove Vrienden en kennissen van deze betreurde rechtschapen priester en volksvriend zullen er aan houden deze H. Eucharistieviering bij te wonen. Dhr Stevens - Dag, Mr de Schepen. Dhr Timmermans - Heeft deze kabine ook iets te zien met het Polderkwartier. Want dit punt kwam hier al ter sprake en daarover waren de meningen in deze Raad verdeeld. De hoogdringendheid en de principiële toela ting voor het oprichten van een voorlopige elektri- citeitskabine in de Kareihoofdstraat worden goedge keurd met 14 stemmen. 2) Goedkeuring begrotingswijziging (uitgesteld vorige zitting). Dhr Staes geeft lezing van de verschillende posten. Algemene administratie - verbouwingswerken aan to ren stadhuis 2.500.000 fr. Dhr Waitniel - Is het princiepe voor deze ver bouwing hier gestemd Dhr De Riemaecker - Dat kan niet, Mr de Sche pen.. Dhr Burgemeester - Het wordt echt moeilijk om hier alle titels goed uit elkaar te houden... Dhr Waitniel - Best ware mekaar vandaag bij de voornaam te noemen. Dhr De Riemaecker - Dat kan niet, het gaat hier om een zeer dringende zaak. Dhr Waitniel - Kan die verbouwing zeer vlug uitgevoerd worden Dhr De Riemaecker - Die werken zouden vlug moeten uitgevoerd worden als wij een ondernemer vinden. Dhr Burgemeester - Hadden wij een ondernemer gevonden dan hadden wij U dit dossier in een verder stadium vandaag kunnen voorleggen. Dhr Waitniel - Hoe komt ge dan aan dit bedrag van 2.500.000 fr. Dhr Timmermans - Het is de raming van de architect. Dhr Burgemeester - De stelling die rond de toren al staat is gehuurd. Dhr Waitniel - En wat is de huurprijs Dhr De Riemaecker - 75.000 fr. voor de eerste maand en de helft, of 37.500 fr., voor de volgende maanden. Dhr Waitniel - Er is een stelling maar geen aan nemer. Dhr Burgemeester - Die stelling was er nodig om de schade te kunnen vaststellen. Dhr Waitniel - Van wie is die stelling Dhr De Riemaecker - Van een firma uit Dilbeek. Dhr Waitniel - Hoe lang staat die stelling er al Dhr De Riemaecker - 2 a 3 maanden zij was er nodig om de architect toe te laten de uit te voe ren herstellingen op te maken. Wij kregen echter geen aanbieders. Wie hebben het ook gevraagd aan de ondernemer die de herstellingswerken van de kerk doet, maar hij scheen er geen interesse voor te hebben. Dhr Waitniel - En waarom krijgt U geen aanbie ders Dhr De Riemaecker - Omdat de uit te voeren werken vooral schrijnwerk omvatten. Dhr Burgemeester - Dit werk moet in eik geval uitgevoerd worden. Patrimonium - verbouwingswerken aan eigendom Dreefstraat1.600.000 fr. plaatsen van ramen 300.000 sanitair 500.000 erelonen 200.000 telefoon 300.000 wegen 300.000 Dhr Timmermans - Wij vragen de stemming voor dit punt. Goedgekeurd met 9 stemmen bij 5 onthoudin gen (B.S.P.). Dhr Timmermans - Wij onthielden ons om er te kunnen op wijzen dat, zoals wij hadden voor speld. deze aankoop een zeer dure zaak zou wor den. Benevens de aankoop van 4,5 miljoen frank, werden er reeds voor 4,1 miljoen fr. verbouwings werken uitgevoerd. En er komen nog kosten. Met de aflossingen en de interesten van leningen wordt dat meer dan 19 miljoen frank. Wij houden het er bij dat deze aankoop geen goede zaak was voor Ninove. Patrimonium - ophoging in het Poiderkwartier 700.000 fr. Dhr Timmermans - Ook voor dit punt vragen wij de afzonderlijke stemming. Dhr Waitniel - Graag had ik hierover toch eerst een woordje uitleg gekregen. Dhr Timmermans - In het Schepencollege heb ben wij over deze ophoging op het plein waar het nieuw stadhuis zou komen, uitleg gevraagd aan (Lees verder op pagina 2) Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 360,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland 390 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje 635 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. a

Denderklok | 1976 | | pagina 1