d uc e u'Qams AMADA Pompiersbal Hernieuwing van de Abonnementen De Ninoofse Gemeenteraadsverkiezing gewijzigd Vijftigste Jaargang Vrijdag 10 december 1976 ■MnnnnMi RECHT OP ANTWOORD STAD NINOVE ZATERDAG 11 DECEMBER 1976 te 21 uur in de zaal Roxy met het Jazz-Orkest «THE MUSICAL BOYS» (12 uitvoerders) REUZE-TOMBOLA met als hoofdprijs EEN DRAAGBAAR T.V.-TOESTEL Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Naar aanleiding van het onder deze hoofding verschenen artikel van A.D.R. in ons nummer van vrijdag 19 november 1976, ontvingen wij op onze Redactie een Recht op Antwoord van Mejuffrouw Myriam Saerens, dat wij hier integraal overnemen. Geachte lezers, Nu drie weken geleden verscheen in uw week blad De Denderklok een artikel onder de titel Amada en ondertekend door de heer A.D.R. Daar ook ik persoonlijk vermeld werd door A.D.R. in de lijst van de zeven chinezen uit het onderwijs, wens ik nog even terug te komen op dit artikel ten einde enkele fundamentele zaken recht te zetten. Eerst en vooral zou ik er A.D.R. en alle lezers van uw weekblad willen op wijzen dat mijn politieke overtuiging geenszins met deze van Amada over eenstemt. Ik meen hier dan ook duidelijk te moeten stellen dat ik de lijst van de peters van die partij niet ondertekend heb met de bedoelingen die hij mij in de schoenen schuift. Waarom ik deze lijst dan wel ondertekend heb 9 Wel, heel eenvoudig omdat ik het een demokratisch recht acht dat elke poli tieke partij, zelfs al vertegenwoordigt zij een min derheid, de kans moet krijgen aan demokratisch ge houden verkiezingen deel te nemen. Deze pluralis tische opvatting wordt ten andere door de politieke leiders van heel wat partijen als rechtvaardig en demokratisch bestempeld. De vraag rijst dan ook met welk recht de heer A.D.R. aan bepaalde min derheidsgroepen mag verhinderen om bij gemeen teraadsverkiezingen op te komen. Temeer daar dit recht bij grondwet voor iedere Belg verzekerd wordt. Verder zou ik er willen op wijzen dat ik als beginnend leerkracht, - ik ben pas dit jaar afgestu deerd en heb nog geen enkele dag mogen werken - toch voldoende pedagogische opleiding genoten heb om te weten dat alle politieke beïnvloeding in het rijksonderwijs uit den boze is en ten andere bij wet niet toegelaten wordt. Ik. ben het volkomen met deze wetsbepaling eens. Als de heer A.D.R. dit wenst in twijfel te trekken, waarop baseert hij zich dan wordt deze wet in andere onderwijsnetten met de voet getreden Ook zou ik er willen op wijzen dat ik dit artikel niet alleen voor mij persoonlijk als een bedreiging van mijn loopbaan beschouw, maar tevens voor alle andersdenkenden. Hij is immers één van de leiders van de plaatselijke C.V.P. Graag zou ik dan ook weten of de heer A.D.R. hier de mening van zijn partij vertolkt en of alle mensen uit zijn partij, zowel het bestuur als de basis, het met dit artikel eens zijn. Daarom zou ik er nog eens willen op aandrin gen dat de C.V.P.-Ninove openlijk haar standpunt zou bepalen en dit ook in de plaatselijke pers zou verkondigen. Dit lijkt mij de enige mogelijke manier om klaarheid te scheppenofwel stemt de partij in met het door A.D.R. gepubliceerde artikel, ofwel wijzen zij hem openlijk terecht en nemen zij zelf maatregelen opdat dergelijke ondemokratische voor vallen in de toekomst zouden vermeden worden. Dergelijke praktijken steunen volgens mij immers op geen enkele kristelijke of katholieke waarde. Om dit artikel te besluiten een paar vraagjes vinden de heer A.D.R. en de Denderklok dergelijke hatelijke campagne kristelijk of moeten alleen de andersdenkenden hun evenmens beminnen, ook hun vijanden Zoeken de heer A.D.R. en de Denderklok niet vaak naar de splinters in andermans ogen, terwijl zij zo graag de les spellen, en zien zij hier mee de balk van onverdraagzaamheid, kwaadspre king, onrecht, trots en machtsmisbruik niet in eigen ogen Voelen zij waarlijk niet dat zij het kristendom totaal uithollen met dergelijke lage moraal Ten slotte zijn de gedragingen van de heer A.D.R. en zijn vrienden steeds zo kristelijk Maar wij mogen niet de eerste steen gooien zoals zij dat ook niet hadden mogen doen. Overigens kunnen wij ons de vraag stellen of hij en zijn krant zoveel woorden wel waard zijn. Myriam Saerens, Albertlaan, 115, 9400 Ninove. Stilaan naderen wij het einde van het jaar en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 360,- fr. (B.T.W. inbegrepen) op postcheckrekening 000-0478685-87 vanPaul Luysterman, Ninove. Gr. Hert. Luxemburg en Nederland390 fr. Frankrijk, Italië, Duitsland, Spanje635 fr. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. Hierna drukken wij het proces-verbaal over van de Bestendige Deputatie van de Provincieraad van Oost-Vlaanderen in verband met de gemeenteraads verkiezingen van Groot-Ninove De Bestendige Deputatie van de Provincieraad, Gezien het proces-verbaal en de stukken betref fende de gemeenteraadsverkiezing die op 10 okto ber 1976 heeft plaats gehad voor de nieuwe ge meente Ninove Gelet op artikel 104 van de provinciewet, het kieswetboek en op de gemeentewet, inzonderheid de artikelen 74 tot en met 76bis van laatstgenoemde wet Gehoord het verslag van de heer J. Herreman, lid van haar college Aangezien geen schriftelijke bezwaren tegen voormelde verkiezing zijn ingebracht binnen het tijdsbestek voorgeschreven door vermeld artikel 74 Overwogen dat uit het onderzoek van het dos sier is gebleken dat er aanleiding toe bestaat de uitslag van de verkiezing zoals hij door het hoofd stembureau is afgekondigd, te wijzigen dat inderdaad uit het nazicht is gebleken dat aan de heer Gilbert De Doncker, 27ste kandidaat (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1976 | | pagina 1