d vu e ams Raadszitting Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 18 maart 1977 VAN 25 FEBRUARI 1977 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement360 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 11) Stedelijk kerkhof Denderhoutembaan - Goedkeuring rekening reparaties wegenis. Dhr Waltniei - Voor de aanpassing van het rond punt op het nieuw kerkhof kregen wij fakturen bin nen van de Firma Rogiers uit Ertvelde, met bedra gen van 162.258 en 27.439 fr. Voor deze werken werd geen raming gemaaki en gebeurde er ook geen Drijsvraag. Er werd ook geen bestelbon opgesteld. Derhalve was er ook geen goedkeurende beslissinq van het Schepencollege. Mevr. Martens-De Kegel - Mag zo iets Dhr De Riemaecker - U hebt in deze zaak een onderzoek ingesteld. Wat ieverde dit op 9 Dhr Waltniei - De werken werden uitgevoerd zonder machtiging van het Schepencollege. Dhr De Riemaecker - Dit was een gekende zaak. De aannemer had reeds een weg gelegd achter het nieuw kerkhof. Dhr Waltniei - Er moest een machtiging van het Schepencollege geweest zijn. Dhr De Riemaecker - Er moest een raming ge weest zijn. Dhr Timmermans - Het is allemaal nog moeilijk te controleren vermits de werken uitgevoerd zijn. Er was geen planning en dat verwijt men ons nu. Dhr De Riemaecker - Aan het rond punt wero de weg ingekrompen. Dhr Timmermans - Ik noem het belachelijk dat in deze kwestie om nadere uitleg wordt gevraagd aan de grafmaker. Dhr Torrekens Hii. - Door wie Dhr Timmermans - Door de stadsconducteur Dhr Torrekens Hil. - Dit kunt ge toch niet in de schoenen van dhr De Riemaecker schuiven. Er werd voor die werken 457 fr. per uur gerekend, ik wens daarover een tegenexpertise. Dhr Timmermans - Dit is allemaai niet meer controleerbaar. Dhr Torrkens Hil. - Er is over gans deze kwestie te weinig toezicht geweest. Dhr Timmermans - Dat aanvaard ik niet. Dhr Waltniei - Het gaat hier over het princiep van de aanneming. Die gebeurde zonder toestem ming. Dhr De Riemaecker - Door het aanleggen van de weg achter het kerkhof, waren de prijzen van de aannemer gekend. Dhr Timmermans - Het gmg hier over een ander werk. Dhr De Riemaecker - Dit behoorde bij het glo bale werk trouwens deze kwestie is we! voor het Schepencollege geweest, maar met een andere aan nemer. Dhr Timmermans - Niet juist. Dhr Waltniei - Wij gaan hier niet langer het spel van kat en muis spelen. De stadsontvanger betaalt de fakturen van de stad op eigen verantwoordelijk heid en moet dus door het Schepencollege of de Gemeenteraad worden gedekt. Voor deze fakturen die wij hier behandelen weiger ik mijn handteke ning te zetten. Goedgekeurd met 2 stemmen (dhren De Riemae cker en Groeninck) bij 26 onthoudingen. (iedereen schijnt verrast te zijn met deze stem ming). 12) Onteigeningen B.P.A. Polderkwartier - ne men van verhaal of berusten in vonnissen Engels Stad Ninove en Walravens Stad Ninove - opnemen van een lening voor betaien der opleg. Dhr Waltniei - Voor die ene zaak is er een opleg van 108.275 fr. te betalen en voor de zaak Engels een opleg van 176.575 fr. Wij stellen voor te berus ten in beide vonnissen. Dnr De Riemaecker - in een van die zaken is er een vergissing. Dhr Waltniei Dat is mogelijk maar niet zeker. Ik durf er mij niet over uitspreken. Maar in beroep zal deze kwestie nog méér aan de stad kosten. Dhr De Riemaecker - Het verschil kan 125.000 fr. opbrengen. Dhr Waltniei - Volgens uw berekeningen, maar ik neem niet het risico van in beroep te gaan. Het berusten in het vonnis van de zaak Engels wordt goedgekeurd met algemeenheid van stemmen. Het berusten in het vonnis van de zaak Walra vens wordt goedgekeurd met 16 stemmen tegen 12 (C.V.P. en V.U.). 13) Onteigeningen Twijndersweg - lening voor het consigneren van het saldo der voorlopige ver goedingen - eventueel verhaal of berusten in het vonnis. Dnr Waltniei - Het betreft hier de eigendom van dhren Aibert en Jean Van Londersele. Bij vonnis werd 1.326.780 fr. toegewezen. Deze zaak wordt be handeld door het Comité van Aankoop dat ons zal adviseren. Wij wachten op dit advies. Dhr De Riemaecker - En als betrokkenen plots betekenen Dhr Waltniei - Dan zullen we onze raadsman consulteren die het Comité van Aankoop is. Dhr De Riemaecker - De beslissing tot procede ren werd hier getroffen op 19.12.1969. Op 11.1.1973 werd de zaak door het Comité van Aankoop inge leid. Tot nu toe heeft dit Comité tijd nodig gehad om deze zaak te beslechten. Met wederbeleg en zo meer wordt het hier een bedrag van 2.071.000 fr. voor een bouwvallig gebouw op 15,60 aren grond of 1300 fr. de m2 en dit in de Twijndersweg van 1969. Ik weet dat het Comité van Aankoop overbe last is, maar deze aangelegenheid duurt nu toch wel wat al te lang. Dhr Waltniei - Het Comité van Aankoop is m dergelijke zaken gespecialiseerd en wij kunnen zijn cijfers niet betwisten. Daarom stellen wij voor in het vonnis te berusten tenzij het Comité van Aan koop ons een ander advies geeft. Mevr. Martens-De Kegei - Gaan de eigenaars met het vonnis akkoord Dhr Waitniel - Zij hebben nog niet betekend. Het voorstel tot berusten in het vonnis wordt aanvaard met 27 stemmen tegen 1 (dhr De Rie maecker). 14) Onteigeningen Daalstraat (Aspelare) - le ning voor het consigneren van de onteigeningsver goedingen. Dhr Waltniei - Het gaat hier om een lening van 1.805.000 fr. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 15) Onteigeningen B.P.A. Doornkwartier - goed keuring van pachlvergoedingen - lening voor het be talen van deze vergoedingen. Dhr Waltniei - Voor deze pachtvergoedingen zijn er 5 gegadigden voor een totale som van 247.000 fr. Wij vragen U een lening goed te keuren van 250.000 frank. Dhr Coppens N. - Voor ahr Rob. Beeckman wordt een vergoeding voorzien van 90.000 fr. daar waar dit 103.250 fr. moest geweest zijn. Dhr De Riemaecker - Het Comité van Aankoop kent inderdaad 100.000 fr. per Hectare toe. Dhr Coppens N. - De prijzen schommelen naar gelang het investeringsverlies van inkomsten. In elk geval krijgen de landbouwers geen geschenken. Dnr Waitniel - Het Comité kent inderdaad een vergoeding toe van 100.000 fr. per Ha. Deze onder handelingen zijn gevoerd met het Comité van Aan koop dat voor dhr Beeckman een forfaitaire vergoe ding van 90.000 fr. toekende. Het ging er om 3 per- c^ten en misschien heeft men daar andere maat staven toegepast. Dhr Coppens N. - Eén der gegadigden is geen landbouwer, maar toch heeft men daar de vergoe ding van 100.000 fr. per Ha toegepast. Dhr Waitniel - Maar het ging over 3 percelen. Dhr Coppens N. - Er zijn nog pachters bij be trokken met meer dan één perceel en nochtans werd daar de normale maatstaf toegepast. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 16) Beneden-industriepark - goedkeuring grond verkoop. Dhr Desprets geeft de desbetreffende gevoerde briefwisseling. De optie voor verkoop aan de Firma Triolet van Denderleeuw wordt voorgesteld te verda gen tot 31 maart 1977. 17) Geding Okegem Hoebrechts - beslissing inzake de voortzetting van de proceduur. Dhr Waitniel - Deze kwestie werd grondig be sproken in de Commissie van Financies. Het is een zeer delicate zaak en het ware wenselijk hierover een bespreking te houden in de geheime zitting. Dhr Torrekens Hil. - Zijn er misschien nieuwe elementen in deze zaak Dhr Waitniel - De bespreking in de Commissie heeft ons een en ander geleerd. Dhr De Riemaecker - Mr de Burgemeester, mag ik vragen de zitting voor tien minuten te willen schorsen. (Lees verder op pagina 2). vzw

Denderklok | 1977 | | pagina 1