d vu 8 zin 0\KsQe Onze infrastructurele wegenis Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 20 januari 1978 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-37 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Terwijl ons Stadsbestuur te kampen heeft met tal van kleine en onogelijke problemen, waarvan de oplossing niet weerslaggevend is voor stad en streek wordi er elders getrokken en gewrongen aan het tracé van ontworpen wegen die Ninove zo niet recht streeks dan toch onrechtstreeks ten allerzeerste aanbelangen. Nu en dan komen er maneuvers tot uiting, hetzij bij wijze van een klein bericht, weggecamoufleerd in een of ander blad. hetzij bij wijze van onschuldige parlementaire vragen. Zo werden in de jongste maanden verschillende vragen gesteld over drie ontwerpen van autosnelwe gen waarin Ninove belang stelt of belang zou moe ten stellen de A8 Doornik - Brussel. de A3 Brussel - Westkust. de A20 Mons - Gent - Perkpolder. E10 door het scheiden van de verschillende ver keersstromen (transit en lokaal). Er is geen vergadering met de betrokken mid dens uit Vlaams Brabant meer nodig, vermits .er zich in Vlaams Brabant geen probleem meer stelt voor wat betreft een nieuw tracé. w c) In het kader van de algemene wegenpolitiek kunnen alternatieve tracés uitgewerkt worden Voor een eventuele wijziging van het tracé dient het Mi nisterieel Comité voor Vlaamse Aangelegenheden geraadpleegd. naire De vraag van Volksvertegenwoordiger Kempi- Voor de A 8 kwam Volksvertegenwoordiger Val- ckeniers - weerom hij... - op 18 november jl. met volgende vraag voor de pin Wegverbinding Doornik - Brussel. Een paar weken geleden greep in het stadhu.s van Doornik een vergadering plaats tussen verte genwoordigers van Sideho en ambtenaren van het Ministerie van Openbare Werken over de nieuwe wegverbinding Doornik-Brussel. Daar bereikte men n akkoord over de aanleg van n expressweg met vier rijstroken. Het tracé van het Ministerie van Openbare Werken zou lichtjes gewijzigd geworden geweest zijn om tegemoet te komen aan de landbouwers. Graag vernam ik het huidige tracé. Voor wanneer is er 'n vergadering gepland met de betrokken middens uit Vlaams-Brabant Op 13 december jl. verstrekte de Minister vol gend antwoord lussen Doornik en Moustier volgt de verbin ding het tracé van de vroegere A8. Tussen Moustier en de Zuidelijke omlegging van Edingen is het tracé nog ter studie. Voorbij Edingen vervoegt de verbinding de Zui delijke omlegging van Halle. Dit komt tegemoet aan de wens van het Minis terieel Comité voor Vlaamse Aangelegenheden na melijk dat de nieuwe verbinding tussen Edingen en Halle moet samenvallen met het deel van de rijks weg nr. 8, momenteel in aanleg, en tussen Halle en Brussel met de bestaande E10 autosnelweg. Op het programma Wegenfonds 1978 is een be drag van 400 miljoen fr. voorzien voor het verhogen van de verkeersveiligheid op de verbinding Saintes- Voor de A9 ondervroegen twee Volksvertegen woordigers de Minister op 9 september jl. De v<aag van Volksvertegenwoordiger Bauwens: Autoweg A9. - Arrondissement Kortrijk. - Tracé. Bij inzage van de Gewestplannen van respek- tievelijk het arrondissement Oudenaarde en het ar rondissement Kortrijk, is het mij opgevallen dat op het Gewestplan Oudenaarde een brede band uitge zet is, voorbehouden zone voor het trajekt van de aan te leggen autosnelweg A9. Bij nazicht op het Gewestplan van het arron dissement Kortrijk blijkt daar geen voorbehouden zone voor de A9-autosne!weg voor te komen, zodat er blijkbaar geen aansluiting bestaat van de geplan de A9 op het autosnelwegennet in West-Vlaanderen. Mag ik de heer Minister dan ook vragen a) of het hier om een vergetelheid gaat der planningsdiensten die het geplande A9-traject voor het arrondissement Kortrijk nog niet in kaart hebben gebracht b) indien het hier inderdaad om een vergetel heid gaat of de geplande A9 voor het arrondisse ment Oudenaarde behouden blijft, gezien het feit dat er geen aansluiting bestaat op het autosnelwe gennet m West-Vlaanderen c) of de diensten van Openbare Werken moge lijks van de aanleg van de A9 hebben afgezien, ge zien de principiële bedoeling van deze weg name lijk een verbindingsweg met de Westhoek blijkbaar is weggevallen, door het feit dat er geen continuïteit bestaat met het arrondissement Kortrijk Het ministerieel antwoord In antwoord op zijn vraag heb ik de eer aan het geacht Lid het volgende mee te delen a) Na eensluidend advies van het Ministerieel Comité voor Vlaamse Aangelegenheden uitgebracht op zijn vergadering van 14 september 1976 werd door mijn achtbare Voorganger beslist de A9 als expressweg te realiseren tussen Berchem en Aalst. Tussen Berchem en Kortrijk wordt er op het huidige ogenblik geen nieuwe verbinding gepland b) In overeenstemming met deze beslissing wordt er op het Gewestplan Oudenaarde een zone vrijgehouden voor de A9, terwijl er op het gewest plan Kortrijk geen tracé van de A9 voorbehouden wordt Autoweg A9. - Tracé. Het tracé van de autoweg A9 werd bij konink lijk besluit van 21 april 1977 ondertekend en vast- gelegd. Nochtans kan dit slechts geschieden nadat het 71®®' C°mité voor v'aamse Aangelegenheden (M.C.V.A.) een advies heeft uitgebracht. Deze aangelegenheid werd oo de vergaderin- ?Qe7ncva" het M C V A- van 13 juli 1976, 31 augustus 976, 14 september 1976 en 22 november 1976 be sproken. Overeenstemming werd wel bereikt voor het gedeelte Brussel-Melden. Voor het gedeelte Melden- Kortrijk kon geen akkoord tot stand komen. Hiervoor werden verschillende tracés voorgesteld. Toch heeft de Staatssecretaris voor Ruimtelijke Ordening, zonder advies van het M.C.V.A., en dus in tegenspraak met de afgesproken en de te volgen procedure, een definitief tracé bij koninklijk besluit vastgelegd. Gaarne vernam ik of dit tracé regelmatiq werd vastgelegd. Het ministerieel antwoord in antwoord op zijn vraag heb ik de eer aan hei geacht Lid het volgende mee te delen Op advies van het Ministerieel Comité voor viaamse Aangelegenheden, uitgebracht op zijn ver gadering d.d. 14 september 1976 werd docr mijn achtbare Voorganger beslist de A9 te realiseren als expressweg tussen Berchem en Aalst. Tussen Kortrijk en Berchem wordt op het hui dige ogenblik geen nieuwe verbinding gepland. Het tracé van de A9 dat voorkomt op het qe- westplan Oudenaarde, goedgekeurd bij koninklijk besluit d.d. 24 februari 1977 is dus wei degelijk «n overeenstemming met de genomen beslissing. M Vo«!ude A20 was het Vo,ksverte9etiwoordiger evr. D Haeseleer die op 24 november jl. volgen de vraag stelde Wegeninfrastruktuur. - Tracé van de A20. Naar verluidt zou reeds begin 1976 beslist zijn het trace van de A20 samen te laten vallen met het trace van de geplande rechttrekking van de rijks weg nr. 56. Nochtans zou op het gewestplan Aalst-Ninove- Geraardsbergen-Zottegem van dit samenvallen van beide tracés helemaal geen sprake zijn. (Lees verder op pagina 2). i

Denderklok | 1978 | | pagina 1