we en/)/ q7-\" 'Qciins Gemeenteraadszitting 16 februari 1977 INTERPELLATIE Eenenvijftigste Jaargang Vrijdag 24 februari 1978 NINOOFSE VUILNISWAGENS IN DE PROCESSIE VAN ECHTERNACH KAMER Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 NiNOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te 19.35 uur verklaart dhr Burgemeester Co- syns de zitting voor geopend. Drie toeschouwers en 4 persmensen vullen de publieke tribune. Dhr Coolen is afwezig. Dhr Torrekens Hil. Gelieve Mej. Roosens te verontschuldigen wegens ziekte. 1) Urbanisatie Oude Kaai - Keuze van gunnen van de opdracht. Dhr Timmermans Na het overwelven van de Molendender is er mogelijkheid een tweede toegang voor het Hospitaal te maken langs de Kaaischool- straat. Vandaag stellen wij alleen voor het principe te stemmen. Dan zal er een studie gemaakt worden, beperkte offerte gevraagd enz. Al dan niet met staatstoeiage. Maar vandaag dus alleen het principe. Dhr De Riemaecker Wij zijn absoluut niet ge kant tegen het verwezenlijken van een tweede toe gang voor het Hospitaal; wel integendeel. Maar te rug wordt hier een daad van misprijzen gesteld ten overstaan van deze Gemeenteraad. Wij weten hier van niets, maar toch werden daar op 10 februari jl. reeds opmetingen gedaan. Dhr Timmermans Door de nieuwe wetgeving valt het aanstellen van een ontwerper thans onder de bevoegdheid van het Schepencollege. Dhr De Riemaecker Op wat steunt ge U daar voor Dhr Timmermans Op de nieuwe wetgeving ter zake. Dhr De Riemaecker Maar er werden toch reeds opmetingen gedaan. Dhr Timmermans Inderdaad, wij hebben on derzocht of er daar mogelijkheid was om het Hos pitaal een tweede toegang te verlenen. Dhr De Riemaecker Daarvoor hadt ge aan nemer Van De Sijpe niet nodig. Dhr Timmermans - Wij hebben hem dat ge vraagd omdat hij daar aan 't werken was. Dhr De Riemaecker Er wordt daar een nieu we situatie geschapen en daarover moest ge eerst deze Gemeenteraad raadplegen. Ge zult dan, zoals in de processie van Echternach, geen stappen meer moeten achteruit zetten zoals hier nu reeds zo vaak ons te willen luisteren. Dhr Timmermans Ik heb al geschreven naar de Dienst van de Waterwegen. Dhr De Riemaecker Goed, dat behoort tot de voorbereiding van uw dossier. Dhr Timmermans Wat wrijft ge mij dan aan? Dhr De Riemaecker Dat ge vraagt een ont werper aan te stellen vooraleer ge de toelating voor dit werk hebt bekomen. Dhr Timmermans Die aanstelling behoort tot de bevoegdheid van het Schepencollege. Dhr De Riemaecker Nu nog niet. Het kan wel die bevoegdheid krijgen. Dhr Waltniel geeft lezing van het desbetreffend artikel 82bis der gemeentewet 1. De gemeenteraad kiest de wijze waarop de opdrachten voor aanneming van werken, leve ringen of diensten worden gegund en stelt de voor waarden vast. Hij kan die bevoegdheden voor de op drachten die betrekking hebben op het dagelijks be heer van de gemeente overdragen aan het college van burgemeester en schepenen, binnen de perken van de daartoe op de gewone begroting ingeschre ven kredieten. (Dhr Evenepoel neemt zijn plaats in) Dhr Waltniel Wij vragen de toelating vandaag Dhr De Riemaecker Goed, maar het is hier geen geval van dagelijks beheer want het zal te recht komen in in uw buitengewone begroting. Dhr Timmermans Het Schepencollege is ge machtigd. Mevr. Martens-De Kegel Waarvoor zitten wij hier dan nog Dhr De Riemaecker Het gaat hier niet om een zaak van dagelijks beheer. Dhr Prieels Is er geen sprake geweest Van De Sijpe te gelasten met het voorontwerp. Dhr Timmermans Neen. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 11 onthoudin- den (CVP en VU). Dhren Moens en Van Opdenbosch waren nog niet aanwezig. Dhr Torrekens Hil. Wij hebben ons onthou den omdat wij wel akkoord gaan met die tweede toegang maar niet met de gevolgde procedure. 2) Buurtwegen nrs. 6 en 8bis (Voorde). Vraag tot verklaring van groot verkeer. Dhr Timmermans Wij wensen een weg van groot verkeer te verleggen langs de Hollestraat van Appelterre om zo veel mogelijk subsidies te kunnen krijgen. Dhr De Riemaecker Op de sectievergade ring was er nog geen plan aanwezig, ik heb U doen opmerken dat de wet voorziet dat dergelijke verleg ging kan toegestaan worden tussen buurtwegen van verschillende gemeenten en dat dit element hier wegvalt, vermits Appelterre en Voorde nu beiden tot Ninove behoren. Dhr Timmermans licht het nieuwe tracé nader toe op het plan. (Dhr Moens neemt zijn plaats in). Dhr Torrekens Hil. Is dit niet de weg van uw 5-jarenp!an Dhr Timmermans Dat was eerst zo maar het werd nadien gewijzigd. Dhr Torrekens Hil. Dus valt uw eerste plan ning weg 9 Dhr Timmermans Kan nog steeds uitgevoerd worden als verbeteringswerk. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. (Lees verder op pagina 3) Ook in de Kamer van Volksvertegenwoordigers werd er geïnterpelleerd over de sluiting van de fa briek UNALIT te Geraardsbergen. Wij nemen hier integraal het verslag over van 31 januari 1978. Dhr Voorzitter Aan de orde zijn de interpel laties a) van de heer Willems tot de staatssekreta- ris voor Vlaamse streekeconomie, over de naken de sluiting van de Unalit-afdeling van de N.V. Unal te Geraardsbergen en over de sociale en economi sche gevolgen hiervan voor de streek van Geraards bergen b) van de heer Otte tot de ministers van economische zaken en van terwerkstelling en arbeid en tot de staatssekretaris voor Vlaamse streekeco nomie, over «de dreigende sluiting van Unalit te Ge raardsbergen c) van de heer Galle tot de staats sekretaris voor Vlaamse streekeconomie, betreffen de de sluiting van Unalit in Geraardsbergen d) van de heer Van Der Niepen tot de staatssekretaris voor Vlaamse streekeconomie, over de geplande sluiting van het bedrijf Unalit te Geraardsbergen en de scociaai-economische toestand in het arrondis sement Aalst e) van de heer Caudron tot de staats sekretaris voor Vlaamse streekeconomie, over de sluiting van een bedijf te Geraardsbergen Dhr Willems Mijn interpellatieverzoek was al iang ingediend vóór collega Vernimmen in de Senaat over hetzelfde thema heeft geïnterpelleerd. Daar door is over de sluiting van de Unai afdeling van Unal al uitvoerig gesproken. Toch meen ik dat het zin heeft op deze zaak terug te komen. Het Unalit- bedrijf te Geraardsbergen zou niet meer leefbaar zijn ten gevolge van slecht beheer. Dat is niet hele maal juist. Het betreft hier immers de produktie van lucifers, waarvoor de markt fel ingekrompen is. voor al in deze tijd van wegwerpaanstekers, elektrische fornuizen, verwarmingsapparatuur en dergelijke. Toen de fabriek zich te Geraardsbergen vestig de, was dit omwille van de populieren. Nu wordt het hout uit Frankrijk aangevoerd. De produktie van lu cifers kende na een periode van expansie een neer- waardse curve. De houtafval werd verwerkt tot ve zelplaten, en deze moeten het hebben van een we reldmarkt. De vezelplaat zelf is nu ook al verouderd. De vraag kan gesteld worden of men de nodige in spanningen heeft gedaan om het produkt te ver edelen. Concurrerende bedrijven werden inmiddels in buurlanden opgericht. Elk land wil nu zijn lucifers- bedrijf hebben. Staatsmonopolies verhinderen de concentratie, die een einde zou kunnen maken aan de overcapaciteit. Het nieuwe bedrijf in Eindhoven is een zeer ernstig concurrent voor Geraardsbergen. (Lees verder op pagina 2) 6/7 w;n A i umnnr. II rv* o o r o I loon o WO r\ naar I O yCUÜUIU. fWlj VIU^UII w "'MM' WVWi* WW.*

Denderklok | 1978 | | pagina 1