d vu e e^n Br, u/— rt /qqivs Gemeenteraadszitting van 30 maart 1978 Tweeën vijftigste Jaargang Vrijdag 14 april 1978 SCHFPEN TIMMERMANS WANTROUWT DE C.V.P.-OPPOSITIE OMDAT HIJ 3 MILJOEN SUBSIDIES LANGS ZIJN NEUS ZIET VOORBIJGAAN! m Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. IHN 12) Waterleiding Distributiedienst van de Den derstreek Uitbreiding Ringiaan Goedkeu ring Aangaan lening Onderschrijven aan delen. (Dhr Coolen heeft zijn plaats ingenomen). Dhr Timmermans Het onderzoek bij de N.M. D.W. heeft uitgewezen dat de stad moet betalen, vooreerst omdat het aantal eindpunten tot een mini mum moet herleid worden en vervolgens omdat de- zz uitbreiding niet meer in aanmerking komt voor subsidies aangezien destijds het industriepark vol ledig werd aangelegd en gesubsidieerd. Dhr De Riemaecker Niet akkoord met de N. M.D.W. De eerste reden bestond bij de aanleg der waterleiding in het industriepark. De stad moet de gevolgen niet dragen van een vergetelheid of een fout begaan door de N.M. Ik blijf bij mijn zienswijze dat werken in een industriepark van nationaal belang subsidieerbaar zijn. Goedgekeurd met 20 stemmen bij 7 onthoudin gen (CVP) dhr Prieels had even de zaal verlaten. 12bis Aanvulling besluit 16.2.1978 betreffende uit breidingswerken voor de watervoorziening in de Kleine Rij- en de Burgemeester Couckstraat. Dhr Waltniel De stad moet intekenen voor het globaal bedrag der werken, de interesten opne men op de gelden voorgeschoten door de N.M., een lening aangaan van 60% der uitgave te betalen on middellijk na het bekomen der lening en het saldo van 40% onderschrijven door annuïteiten. Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr P. Coppens). 13) Aankoop van landbouwtraktor Wijze waarop de opdracht zal worden gegund Aangaan le ning. Dhr Timmermans We wensen deze aankoop te doen met een beperkte prijsaanvraag. Raming 1.200.000 fr. We zullen er nu direct een maaier bij voegen en later kunnen dan nog aanbouwstukken gekocht worden. Dhr De Riemaecker Gaat U zelf de keuze bepalen Dhr Timmermans We zullen een oproep doen om offerten in te sturen. Dhr De Riemaecker Dan moet ge hieraan de nodige publiciteit geven. Dhr Timmermans Inderdaad. Dhr Prieels Beschikt U over personeel om die tractor en andere benodigdheden te bedienen Dhr Timmermans Er zijn personeelsleden die het reeds gedaan hebben. Een zekere opleiding zal misschien wel nodig zijn. Dhr Torrekens Hil. Bestaat die tractor van Appelterre nog Dhr Timmermans Die is totaal versleten. Dhr Van Waeyenberghe Dat biestjen bestaat nog. (gelach) Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr P. Coppens). 14) Aangaan van een lening voor betaling saldo ont eigeningsvergoedingen Hoendersveld te Meer- beke. Dhr Waltniel Na het maaien worden de eieren geraapt (gelach). De stad moet hier nog een lening aangaan van 185.000 fr. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 9 onthoudin gen (CVP). Dhr Torrekens Hil. Wij zijn niet gekant tegen het principe. Wanneer werd de vorige lening toege zegd Dhr Waltniel Sinds Goede Vrijdag. Dhr Torrekens Hil. Een echt Paascadeau. Dhr Waltniel Ja, een eiken (gelach). Dhr Burgemeester De kosten bedragen nog geen miljoen. Dhr De Riemaecker Het is nog niet gedaan. Dhr Burgemeester De schuld per inwoner voor Ninove-stad was in 1976 2.162 fr. en voor Meer- beke 1.467 fr. Dhr De Riemaecker Ze zal nog stijgen. 15) Aangaan van een lening voor het betalen van de erelonen aan de ontwerper van de wegen- en rioleringswerken in de Hoogstraat en aan- passingswerken rond de kerk te Aspelare. Dhr Waltniel Deze lening beloopt 292.000 fr. Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr P. Coppens). 16) Aangaan van een lening voor de betaling van het saldo van de herstellingswerken aan de kerk St.-Pietersbanden te Voorde. Dhr Waltniel Deze lening beloopt 311.000 fr. Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr P. Coppens). 17) Goedkeuring van balans, verlies- en winstreke ning 1977 van het stedelijk zwembad en van de staat van ontvangsten en uitgaven. Dhr Waltniel geeft nadere toelichting omtrent het stijgend verlies van het zwembad. Voor 1977 steeg het verlies met 534.535 fr. Dhr Torrekens Hil. Ik merk toch iets eigen aardig op. De wedden en lonen stegen met 100.000 fr. maar de sociale lasten stegen met 600.000 fr. Dat is toch geen normale verhouding. Dhr Waltniel Het is mij ook opgevallen; mis schien is het een kwestie van boeking of van achter stallen. Ik kan het nu niet met zekerheid zeggen. Dhr Baro De ontvangsten dalen; komen er dan minder zwemmers Dhr Waltniel Het kan een verschuiving zijn van school zwemmen tot het zwemmen van volwas senen. Dhr Baro Dringen er zich dan geen maatre gelen op als die curve dalend blijft. Dhr Waltniel Ge kunt alleen maar activeren langs de tariffering en dan bereikt ge precies het tegenovergestelde van wat beoogd wordt. Goedgekeurd met 26 stemmen bij 2 onthoudin gen (dhren De Riemaecker en Coppens P.). 18) Politieverordening houdende beperkingen van het verkeer naar aanleiding van de doortocht en de aankomst van de wielerwedstrijd De Ronde van Vlaanderen Dhr Burgemeester Deze verordening is de- zelde als vorig jaar. Goedgekeurd met 27 stemmen bij 1 onthouding (dhr P. Coppens). (Dhr Van Waeyenberghe verlaat de zittingszaal eri komt niet meer terug). 19) Interpellatie van de heer De Riemaecker tot het College, betreffende de riolerings- en wegenis- werken in de Guido Gezefiestraat te Appelterre. 20) Interpellatie van de heer De Riemaecker tot het College, betreffende de wegeniswerken op de Hoendersveldweg te Meerbeke. Dhr De Riemaecker Ik neem punten 19 en 20 samen. Dhr Burgemeester Akkoord. Dhr De RiemaeckerMijn vraag tot interpellatie betrof het niet naleven van de wettelijke en admi nistratieve voorschriften bij de uitvoering van wege niswerken en de schadelijke gevolgen ervan zo voor de aangelanden als voor de stadskas Ze bedoelde de werken thans in uitvoering in de Gezellestraat te Appelterre en op de Hoendersveldweg te Meer beke. Het is dus ten onrechte dat mijn vraag ge splitst werd op de dagorde. De Retroacten der Gezellestraat te Appelterre Op 22.3. 1976 heeft de gemeenteraad van Ap pelterre het ontwerp goedgekeurd alsmede de kos tenraming op 8.932.754 fr. Op 4.6.76 werden de aanbiedingen geopend en op 14.6.76 werd de uitvoering der werken toegewe zen aan aannemer Van Den Eeckhaut uit Idegem mits zijn aanbod van 9.755.915 fr. Op 27.7.76 heeft de Gouverneur de bundel over gemaakt aan de Dienst der Gesubsidieerde Werken van het Departement van openbare werken voor vas te belofte van rijkstoelagen. Tit hier alles volkomen regelmatig. Op 13.6.1977 levert aannemer Van Den Eeck haut volgende schriftelijke verklaring af 1) op eigen risico de verbeteringswerken aan de weg nr 19 Guido Gezellestraat te Appelterre- Eichem, een aanvang te laten nemen. Het is hem be kend dat deze werken nog niet werden goedge keurd door de hogere overheid. 2) geen interesten aan de stad Ninove aan te rekenen ten gevolge van deze vroegtijdige aanvang. 3) een eerste vorderingsstaat op te maken, na het bevel van aanvang der werken te hebben ont vangen, doch volgens de datum voorzien in het goed (Lees verder op pagina 2) e*ó/

Denderklok | 1978 | | pagina 1