k rist vjo d uwe e^A/ Gemeenteraadszitting van 30 maart 1978 De V a I lie r BURGEMEESTER COSYNS IN DE AANVAL Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 28 april 1978 TEGEN RALDES -POLLARE EEN MOOI GEBAAR VAN LIONS NINOVE VOOR IN MEMORIAM Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Vraag van dhr Baro tot schorsing van de beslissing van 22.12.77 inzake de begraafplaatsen (dit in verband met het ons toegestuurde dossier Ral des, werkgroep leefmilieu Ninove). Dhr Baro Mr de Schepen, bij de behandeling van het B.P.A. Burchtdam zijn we tijdens de discus sie van pro naar contra overgegaan. U scheen dat abnormaal., zelfs belachelijk te vinden zodat U er zelf een artikel moest aan wijden. Wij vinden het eerder abnormaal dat meerder- heidsieden zonder kennis van zaken noch belang stelling, slaafs en blindelings Ja stemmen en vin den het normaal dat, als er tijdens discussies nieu we elementen naar voor komen, een «vrij» man zijn houding verandert. Zo gebeurde dat bij het B.P.A. Burchtdam... Ze.'fde probleem stelde zich veer mij betreffen de de genomen en goedgekeuide schikkingen aan gaande de begraafplaatsen. We hebben onze disi- derata's nopens de sluitingen duidelijk aangegeven; ze waren sociaal, kultureel en familiaal. Het toege ven voor Neigem en het «verschrikkelijk beeld» dat opgehangen werd over de begraafplaats van Pollare deed me ja stemmen; stemming waarover ik reeds lang spijt heb (dhr De Riemaecker verklaarde hier eveneens spijt te hebben). Krijgen we dan het Raldesdossier in onze bus... Dit werd voor mij een welgekomen gelegenheid om dit punt terug aan de dagorde te brengen. Dhr Burgemeester Dus tengevolge dit bun del komt ge op dit punt terug en voordien hadt ge er dus niet, aan gedacht: En Raldes. PpHare wie is dat Bij de mensen van Raldes in Aalst weet men niets van deze actie en is men bovendien met alles niet akkoord. (Gaat verder, zeer kwaad) Dergelijke teksten zijn onaanvaardbaar. Er werden brieven geschreven naar een familie in Pollare om te wachten met het vastleggen vari een begrafenis tot na de beslissing van deze Gemeenteraadszitting. Dhr Coppens N. We moeten ons afvragen of onze procedure wettelijk is en zo nodig deze wij zigen. Dhr De Riemaecker Is er een inventaris op lijsten van de begraafplaatsen ..te Pollare en te Lie- feringe Dhr Timmermans Ik zal U deze sturen. Dhr De Riemaecker Dank U. Toen men dat dossier van Raldes in mijn postbus duwde dacht ik dat er een tijdbom werd ingegooid. Zo'n slag... Zo n pak. Ik heb dat nog niet volledig gelezen. Ik wens dit grondig te onderzoeken en deze zaak dan op een volgende raadszitting te bespreken. Dhr Timmermans Het Raldesdossier getuigt van een onbeschofte taal. Wat betreft de begraaf plaatsen van Lieferirige, Eichem en Pollare zullen we een betere tekst opstellen en deze dan publice ren. Dhr Burgemeester (woedend) En zeggen dat dit Raldesdossier opgesteld is van een leraar (deze zit in de zaal) in een schandalige, slordige taal. Het ware goed dat zijn leerlingen dergelijke teksten eens konden lezen. (De Burgemeester doet een ware aanval tegen de opsteller van dit bundel). Dhr Coppens N. Uw aanval tegen iemand die zich niet kan verdedigen is onverantwoord. De publicatie van de tekst over de begraafplaat sen te Eichem, Lieferinge en Pollare wordt goedge keurd met 25 stemmen bij 2 onthoudingen (dhr De Riemaecker en Coppens P.). Dhr Timmermans De uitbreiding van de Kleine Landeigendom vergt nieuwe infrastructuur werken voor de toegang. Het stadsaandeel beloopt 494.543 fr. De hoogdringendheid en het punt zelf worden goedgekeurd met 18 stemmen bij 9 onthoudingen (C.V.P.). Hiermee werdt deze Gemeenteraadszitting be sloten. MAURITS VAN LAETHEM heeft ons onverwacht en plots verlaten. Gans zijn loopbaan werd besteed aan de stede lijke diensten, eerst als dienstleider van de stede lijke elektriciteitsdienst, later stedelijke elektrici teitsregie, en daarna als dienstleider-ploegbaas van openbare werken. Na jarenlang onverdroten en ijverig werk was Maurits Van Laethem, einde januari jongstleden, op welverdiende rust gegaan. Amper een paar maanden later is hij de eeuwi ge rust ingegaan. Zijn begrafenisplechtigheid werd massaal bijge woond en overtalrijke vrienden en kenissen hebben hem begeleid naar zijn laatste rustplaats. De Denderklok neemt deel in de rouw van de diepbeproefde Familie Van Laethem. Donderdag 20 april waren wij te gast in «Hof ter Groeninge» op uitnodiging van Lions Club Ni nove, naar aanleiding van de overhandiging van een cehck van 100.000 fr. aan de instelling «De Vallier», Liedekerke, waar enkele zwaar mentaal gehandicap ten in gezinsverband worden verzorgd. En het werd geen gewone samenkomst, met een plechtige overhandiging van een geschenk ge volgd door de traditionele receptie. Het werd inte gendeel een gemoedelijk praatje met leden van de Lions Club Ninove en met een van geestdrift bruisen de Mevrouw Van Saene, verantwoordelijke voor De Vallier Hartelijk werden we verwelkomd door de Heer Etienne Raes, viorzitter van Lions Club Ninove, die ons een korte historiek bracht van de Lions orga nisatie. Lions International werd opgericht door Meivin Jones in 1917 en stelde zich tot doel daar waar de Staat niet kon he'pen, teoemoet te komen aan so ciale noden. De sociaie noden van toen zijn niet meer te vergelijken met deze van nu althans niet in onze Westerse beschaving. Toch heeft Lions International zijn bestaans recht verworven en kent ook nu nog een snelle ont plooiing omdat de sociale noden nog steeds belang rijk zijn en omdat inderdaad ook nu nog de Staat onmogelijk alle sociale toestanden kan rechtzetten. Ook Lions Club Ninove, gestart in november 197C, heeft reeds belangrijke initiatieven op zijn ac tief, dank zij de onvolprezen persoonlijke inzet van de clubleden, maar ook en vooral dank zij de steun en de medewerking aan de lokale activiteiten door mensen uit de streek en waarvoor de club hen zeer dankbaar is. In zijn nog jong verleden spendeerde Lions Club Ninove zeer belangrijke bedragen aan volgende doeleinden Hulp aan gezinnen geteisterd door brand, door zware ongevallen; aankoop van apparatuur voor ge handicapten; betaling van huishuur; onkosten van elektriciteit, hulp aan kinderen geplaatst door de Jeugdrechter. Door de club werden vijf studenten uit het Ni- noofse in de gelegenheid gesteld een studiereis te rriaken naar de U.S.A. en Canada. leder jaar worden een 50ta! kerstpaketten uit gedeeld in het Ninoofse, die ieder een commerciële waarde van circa 2.000 fr. hebben. (Lees verder op pagina 2) Vlaams b^ e^n

Denderklok | 1978 | | pagina 1