<?<y Gemeenteraadszitting van 11 mei 1978 Sint-Aloysiusfeesteri 1978 Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 26 mei 1978 COLLEGE - NINOVE VRIJDAG 9 JUNI: Vanaf 19 u. RESTAURANT ZATERDAG 10 JUNI vanaf 19 u. in de bovenzaal TRADITIONEEL FEEST; KOUD BUFFET; in de benedenzaal nieuw initiatief OBERBAYERN Allen op post Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 9) Wegenweken Aanpassingswerken in de Bos straat te Okegem Goedkeuring Wijze van gun nen van de opdracht Goedkeuring van de voorwaarden Aangaan van een lening. Dhr Timmermans Het gaat om het plaatsen van dais van 60 cm. breed voor het voetpad, plaat sen van boorastenen en greppels. De raming be draagt 868.405 F. Raadslid Eugeen Neukermans merkte ons op dat er behalve in de Bosstraat in Okegem nog veel te doen is. Wel, we trachten in alle deelgemeenten zo ongeveer dezelfde werken uit te voeren. Dhr De Riemaecker Ge voorziet het planten van bomen in een voetpad van 1,25 m. breed. Dhr Timmermans Het is breder. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 10) Wegenwerken Aanleg van uitwijkplaatsen langs de verbindingsweg Lieferinge-Neigem Goedkeuring ontwerp Wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden en aangaan van lening. Dhr Timmermans We gaan hier in op het voorste! dat dhr De Riemaecker enkele maanden geleden deed. Het verkeer zal hierdoor bijna tot in het dorp zelf gemakkelijker worden. Raming 217.305 F. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 11) Verbeteringswerken buurtweg nr 5 Vander schuerenstraat te Nederhasselt Goedkeuring Wijze van gunnen van de opdracht Mach tiging aanstelling van ontwerper - Goedkeuring ontwerpovereenkomst. Dhr Timmermans Op 20.10.76 had de ge meente Nederhasselt zelf nog een ontwerper aan gesteld, maar in het vooruitzicht van de fusie werd deze beslissing door de Gouverneur verbroken. We wensen nu dit werk over te nemen en gaan tevens in op het voorstel van dhr De Riemaecker om de Van Der Schuerenstraat recht te trekken. Dhr De Riemaecker De bundei komt nog te rug voor de Gemeenteraad Dhr Timmermans Ja. 12) Wegeniswerken sociale woonwijk «Meuleveld» te Appelterre Eichem Aansluiting riolering Vervanging verzakte stroken in wegbedding Goedkeuring principe Wijze van gunnen van de opdracht Machtiging aanstellen ontwerper Goedkeuring ontwerpovereenkomst. Dhr Timmermans Het plaatsen van de riole ring in de Breestraat zal openbaar aanbesteed wor den. Dhr Torrekens Hil. Het gaat hier toch over Kraningen Dhr Timmermans Ja. Dhr Torrekens Hil. De verzakking is bijna de volledige rechterzijde. Dhr Timmermans Dat zal de ontwerper wel nagaan. Algemene goedkeuring met 29 stemmen (dhr Eugeen Neukermans had even de zaal verlaten). 13) Gedeeltelijke afschaffing van voetweg nr. 63 te Outer Goedkeuring Vaststeling van een welvoegiijkheidsvergoeding. Dhr Timmermans Er kwamen geen bezwaren binnen. De vergoeding bedraagt 7.800 F. Bij deze afschaffing was maar 1 eigenaar betrokken. Dhr De Riemaecker liet ons weten dat het onderzoek naar bezwaren zo maar in de rapte werd gedaan. De voorziene afschaffing werd de wettelijke termijn ter plaatse en in de technische dienst gepubliceerd. Onze bediende dhr De Middeleer daagt iedereen uit die durft beweren dat dit onderzoek niet degelijk zou gedaan zijn. Dhr De Riemaecker De voorziene afschaffing moest ook aangeplakt geweest zijn op het stadhuis van Nmove en op het gemeentehuis van Outer. Te vens moesten alle aangelanden verwittigd worden. Dhr Timmermans Maar er was maar één eigenaar en die heeft de afschaffing zelf gevraagd. Dhr De Riemaecker Ik ben ter beschikking vari die uitdager van uw diensten. Dhr Timmermans Ik zal het hem zeggen. Het is een mens die van aanpakken weet. Goedgekeurd met 29 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Dhr De Riemaecker Ik heb mij onthouden om principiële reden. 14) Restauratiewerken aan de St.-Corneliuspoort Wijze waarop de opdracht wordt gegund Goedkeuring voorwaarden en ontwerp. Dhr Timmermans Dit dossier is nu voiledig in orde. Raming voor de restauratie van de poort zelf 4.007.747 F. (60% Staat, 20', Provincie en 20', ten laste van de Gemeente. De raming voor de bijgebouwen 1.884.157 F. (35% ten laste van de Staat). Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 15) Wegenwerken rond de St.-Corneliuspoort Wijze van gunnen van de opdracht Goedkeu ring voorwaarden en ontwerp. Dhr Timmermans De raming is 1.765.276 F. of met een variante 1.976.870 F. Wij stellen de laat ste voor omdat het een technische verbetering is. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 16) Aanleg van een parkeerplaats en recreatiecen trum langs de F. Tavernestraat Machtiging tot aanstellen van ontwerper Goedkeuring modelovereenkomst. Dhr Timmermans Het Schepencollege vraagt volmacht voor de aanstelling van een ontwerper. Dhr De Riemaecker Dit is de 28ste herzie ning die hier voorgesteld wordt. Goedgekeurd met 20 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P.). 17) Aankoop van een perceel grond in de Sociale Woonwijk te Appelterre voor inlijving bij open bare wegenis Goedkeuring principe. Dhr Timmermans Het gaat om een tweede toegang langs de Molenweg die uitmondt op de Kerkweg. Er is 15 ar: 09 ca. aan te kopen. We hebben het schattingsverslag gevraagd. Dhr Torrekens Hil. Kan dit werk niet uitge breid worden tot de Kerkweg Dhr Timmermans Dit zal de ontwerper on derzoeken. Dhr Torrekens Hil. Ofwel koppelen aan de Kerkweg zelf. Dhr Timmermans Dat kan ook; we zullen het afwachten. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 18) Verkoop van twee percelen grond in de wijk Eversem te Okegem Goedkeuring. Dhr Waltniel Die twee percelen hebben een oppervlakte van 2 aren 89 ca. voor de prijs van 223.350 F. Dhr De Riemaecker We moeten tegemoetko mend zijn tegenover andere openbare besturen doch de liefde mag niet van ene kant komen. Die prijs moet nu toch hoger zijn. Bovendien zijn er niet twee maar drie percelen. Dhr Timmermans Dit is juist, het gaat om drie kavels. Doch de normale marktwaarde kan niet gevolgd worden omdat het hier over sociale kavels gaat. Dhr Waltniel De prijs is toch met 20% ver hoogd. Algemene goedkeuring met 30 stemmen. 19) Grondinnemingen langs buurtweg nr. 4 Riet straat en deel Eichemstraat te Appelterre Goedkeuring en vaststelling vergoedingen Aangaan van lening. Dhr Waltniel De totale uitgave beloopt 494.807 F. Dhr De Riemaecker Heeft men aan de be trokken mensen gezegd dat ze dit bedrag via de verhaalbelasting volledig zullen moeten terug beta len plus de interesten Dhr Timmermans Het is een dossier van de vroegere gemeente Appelterre. Dhr De Riemaecker De betrokkenen moeten verwittigd worden want sommigen gaan eigenaardi ge ervaringen opdoen vermits de totale som ge deeld wordt door het aantal betrokkenen. Dnr Waltniel Er zit een schattingsverslag in het dossier. (Lees verder op pagina 2) k ristf,,J0\\^sa °ldamsb!A e^n d we

Denderklok | 1978 | | pagina 1