d e z in U/Qams 0\^9e Gemeenteraadszitting van 11 mei 1978 Sint-Aloysiusfeesten 1978 Tweeënvijftigste Jaargang Vrijdag 2 juni 1978 COLLEGE - NINOVE VRIJDAG 9 JUNI Vanaf 19 u. RESTAURANT; ZATERDAG 10 JUNI vanaf 19 u. in de bovenzaal TRADITIONEEL FEEST' KOUD BUFFET in de benedenzaal nieuw initiatief OBERBAYERN Allen op post Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN- JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NiNCVE Tei. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 395 Fr. Prijs per nummer: 9 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 26) Interpellatie van dhr Prieels tot dhr Schepen van Sport. Dhr Prieeis Ik vroeg aan de Schepen om informatie en heb documenten gekregen. De statu ten schijnen niet besproken te zijn geweest. Er werd afgeweken van onze voorstellen. Welke is de juisie toedracht Dhr Stevens De statuten werden wel bespro ken maar er is geen verslag van die vergadering. In de Sportraad werden eerst 33 punten weerhouden die door het Schepencollege werden teruggebracht tot 9. De verkiezing van het bestuur verliep normaal eerst met 13, maar er waren er 2 vergeten, dus wer den het er 15. Die samenstelling werd door de alge mene vergadering aanvaard. Over de sportinfrastructuur is er nog niet ge praat omdat er gewacht wordt op de planning van het Schepencollege. Dhr Prieels Ik ben voortgegaan op hetgeen gij mij stuurde en het was voor mij niet klaar. Dhr Stevens Sommige verenigingen duidden hun afgevaardigden niet aan en derhalve hebben we dan de namen van de voorzitter en de secreta ris opgetekend. Dhr Prieels Werden de statuten naar alle sportverenigingen gestuurd Dhr Stevens Ja naar 44 verenigingen. Dhr Baro Ik stel voor dat de lijst van de afgevaardigden en de verslagen van elke vergade ring aan alle fractieleiders zou worden gestuurd. Dhr Stevens Dat komt in orde. Dhr De Riemaecker Vroeger stond er altijd een hengelwedstrijd op de kermisaffiche van Sink sen. De betrokken vereniging kreeg geen antwoord op haar aanvraag. Dhr Stevens Ik heb de aanvraag overge maakt aan Schepen Timmermans voor het gebruiken van de visvijver. Dhr Timmermans Het kuisen van de visvijver kost 135.000 fr. Ik heb aan de vereniging geschreven om samen naar een oplossing te zoeken maar er kwam geen ander voorstel. 27) Interpellatie van dhr Prieels gericht tot dhren Schepenen van Financiën en Sociale Zaken, be treffende de toepassing van artikel 2 van het re glement, houdende het toekennen van een ge meentelijke tegemoetkoming op het gebruik van de algemene nutsvoorzieningen Voorstel tot wijziging. Dhr Prieels De tegemoetkomingen werden niet in waardebons uitbetaald zoals voorzien was en op het voorziene krediet van 500.000 F. werd maar 32.000 F. uitbetaald. Dhr Waltniel De gemeenteraad heeft in zijn zitting van 12 mei 1977 een aangepaste begroting voor het jaar 1977 goedgekeurd waarin een krediet van 500.000 F. voorzien werd op post 844/331/03 «Tussenkomst nutsvoorzieningen». Het bedrag van die tussenkomst werd bij be sluit van de gemeenteraad van 16 juni 1977 gebracht op 400 F. voor ieder gezin met meer dan 3 kinderen die bepaalde voorwaarden vervullen. Die tussen komst zou worden uitgekeerd onder de vorm van waardebons te besteden bij handelaars in Ninove. De begroting werd goedgekeurd door de pro vincie op 23.9.77. Geiet op het feit dat het hier om een faculta tieve uitgave ging diende vooreerst de goedkeuring der hogere overheid te worden verwacht. in oktober en november werden de dossiers samengesteld (oproep tot de geïnteresseerden, sa menstelling en onderzoek der dossiers). Terzelfder- tijd werd het probleem van de techniek der waarde bons onderzocht en op punt gesteld. Ik kreeg op 1 december 1977 een voorontwerp vanwege de Drukkerij De Mont. Op dit ogenblik stel de zich echter het tijdsprobleem, vermits alle uit gaven op de begroting 1977 dienden te worden vast gelegd vóór 31 december en de betaling of de ver zilvering ervan diende te geschieden vóór 31 maart 1978. De mandatering der toekenning gebeurde in zit ting van het schepencollege van 27.12.77. Daarenboven werden wij enigszins verrast door de beperkte interesse die voor dit voorstel bestond. In derdaad. daar waar statistisch op circa 1.000 aan vragen werd gerekend, ontvingen wij pas 80 dossiers die op deze toekenning aanspraak konden maken. Het ligt voor de hand dat in die omstandigheden het drukken van een waardebon relatief veel te duur zou uitgevallen zijn. Anderzijds zouden zich, reke ning houdend met de data van 31 december en 31 maart problemen hebben voorgedaan voor wat de praktische verwezenlijking van het projekt betreft. Na advies van de financiële diensten en na ruggespraak met collega's werd dan ook besloten voor 1977 geen waardebons toe te kennen doch de toelage in geld uit te betalen. "Zulks heeft niet de minste financiële incidentie gehad. De mandaten werden getekend op 7 maart 1978. Wat betreft het tweede gedeelte van de inter pellatie nl. de voorgestelde wijziging der tarieven en der toekenningsmodaliteiten, ziet het college van Burgemeester en Schepenen niet de noodzaak in amper een paar maand nadat de begroting en de er bij behorende reglementen werden goedgekeurd, tot enige wijzigng daarvan over te gaan. Eventuele suggesties terzake zullen bij de be spreking van de begroting '79 in dank worden aan vaard. Dhr Prieels De betrokken zullen straks nog moeten van geluk spreken dat ze hun 400 F. hebben gekregen. Dhr Waltniel Inderdaad, op basis van de in 1977 voorziene kredieten. Dhr Prieeis De uitbetaling in geld is toch gemakkelijker dan met waardebons die dan in Meer- beke zouden moeten verzilverd worden. Dhr Neuckermans Egd. (kwaad) Het is niet waar dat zij naar Meerbeke moeten gaan kopen. Dhr Prieels (bitsig) Wie heeft dat gezegd Dhr Neuckermans Edg. Gij. Mej. Roosens Ge moet beter luisteren. Er werd gesproken over het verzilveren van waarde bons te Meerbeke. Dhr Prieels Het is moeilijk een ganse avond alleen maar te luisteren. Dhr Neuckermans Edg. zwijgt als vermoord. Dhr Prieels Ik stel voor de vergoedingen verder met checks uit te betalen. Dhr Waltniel Ja, als er niet meer personen bij betrokken zijn; anders met waardebons De voorstellen van dhr Prieels wijziging van wijze van uitkeren van tege moetkoming bons vervangen door checks; verhoging van basisbedrag tot 500 F familiale toeslag van 100 F., per kind vanaf het 4de kind ten laste; een mindervalide kind wordt ais 2 x ten laste aanzien ook het toepassen van artikel 1 worden allen verworpen met 19 stemmen tegen 12 (C.V.P. en V.U.). Dhr Prieels dringt aan voor het noemen van een Boomgaardstraat in Aspelare. Dhr Moens De bundel over de straatnamen zal hier nog in zijn geheel voorkomen. Dhr Waltniel Mr Prieels ge hebt mij naar de bundei van de rekeningen gevraagd. Ge weet niet wat ge vraagt want dit is materieel onmogelijk. Dhr Prieels In Aspelare kregen we die toch Dhr Torrekens Hil. We zouden eens een avond moeten kunnen afspreken om de rekeninqen na te zien. Dhr Waltniel Akkoord. Conflictsituatie in de bestuursraad van de Stedelijke Nijverheids-Avondschool vooral ingevolge de aanstelling van een leraar H.S.T.L. Mechanica B1 zonder examen tijdens de vergadering van 10.8.77 sedert deze vergadering is de be stuursraad praktisch inactief geworden. Dhr Burgemeester leder lid kan toch de com missie samen roepen. Dhr Beeckmans Bij de op pensioenstelling van een leraar werd het nodige gedaan om in zijn vervanging te voorzien. In de Bestuurscommissie werd een bespreking gewijd aan de vrijgekomen uren en werden tevens (Lees verder op pagina 2) w

Denderklok | 1978 | | pagina 1